نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

زمانی که مطبوعات آمریکا را مرور می کنیم، این باور به ما دست می دهد که مایکروسافت و ویندوزفون نقش خیلی کمی در بازار گوشی های موبایل دارند. در اروپا ولی شرایط کاملا متفاوت است،‌ اما متاسفانه این مساله آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته است.

دیروز Kantar اعدادی را در مورد سهم بازار گوشی ها منتشر کرد که هم سهم سیستم عامل ها در نظر می گیرد و هم سهم شرکت های تولید کننده. با توجه با اعداد منتشر شده، در سه ماهه ی منتهی به آگوست 2015، مایکروسافت سومین تولید کننده در اروپا بوده است و میزان فروش آن به مراتب بیشتر از سونی و هوآوی بوده است. جالب است که میزان فروش مایکروسافت بیش از 2 برابر ال جی، بیش از 4 برابر اچ تی سی و بیش از 5 برابر موتورولا بوده است.

علاوه ی بر این ها، بازار مایکروسافت در مقابل بازار شرکت های اندرویدی افزایش پیدا کرده است و فروش گوشی های سامسونگ، ال جی، سونی، اچ تی سی و موتورولا کاهش یافته است. به طور کلی سهم اندروید به نسبت سال گذشته 3.3 درصد کاهش داشته است در حالی که ویندوز فون با افزایشی 1.6 درصدی در حال حاضر سهمی 11 درصدی را از بازار به دست آورده است. معنی این حرف این است که نیمی از سهم از دست رفته ی اندروید به سهم ویندوزفون انتقال پیدا کرده است.

نمی خواهیم بگوییم که ویندوز فون وضعیتی بسیار صعودی داشته است، اما وضعیت آن اصلا هم بد به حساب نمی آید و عملکرد آن نسبت به بسیاری از تولیدکنندگان اندرویدی بهتر به حساب می آید.

در حال حاظر با معرفی پرچمداران جدید مایکروسافت و بازتاب گسترده ی این مراسم در سطح جهانی به نطر می رسد شرایط مایکروسافت و ویندوز فون در بازار بهتر شود و احتمالا باید منتظر خبرهای خوب بیشتری باشیم.

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در این ارتباط چیست؟ نظرات خود در مورد این اعداد و ارقام در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

8 Responses

 1. esmaeil

  365 مین ارسال آقای مهاجری رو تبریک میگم
  به تعداد روزای یک سال پست گذاشنید

  پاسخ
 2. مجید

  به نظر من حقشه بالای اندروید باشه
  ولی بچه ها داره خز میشه مثه اندروید
  حالا فردا آقا سامسونگ گلکسی اس6 اج و میفروشه ماکروسافت 950xl میخره میاداینجا واسه قمپز در میکنه :-|

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour