گوگل لایسنس اندروید هواوی را لغو کرد ! جنگ ایالات متحده با شرکت های فناوری چینی

گوگل لایسنس اندروید هواوی را لغو کرد ! جنگ ایالات متحده با شرکت های فناوری چینی

به دنبال سرکوب کردن شرکت های فناوری چینی در ایالات متحده، گوگل لایسنس اندروید هواوی را لغو کرد. رویترز برای اولین بار این خبر را گزارش داد و ورگا این خبر را تایید کرد. سخنگوی گوگل بیان می کند که : ” ما از نظم و قوانین پیروی می کنیم”  به همین منظور در این مورد تصمیم جدید وزارت بازرگانی ایالات متحده این بوده است تا هواوی را در لیست Entity قرار دهد که رویترز گزارش می دهد که این لیست، لیستی از شرکت هایی است که قادر به خرید از شرکت های تکنولوژی و فناوری ایالات متحده بدون تایید دولت نیستند.

گوگل لایسنس اندروید هواوی را لغو کرد

سخنگوی گوگل در مصاحبه ای که با رویترز داشت تایید کرد که گوگل پلی و محافظت های امنیتی Google Play Protect به عملکردهای خود در دستگاه های هواوی فعلی ادامه خواهند داد. بنابراین در حالی که گوشی های فعلی هواوی موجود در سراسر دنیا تحت تاثیر این تصمیم گیری قرار نمی گیرند، اما آینده بروزرسانی های موجود برای این گوشی ها و همچنین گوشی های جدید هواوی تولید شده در ابهام باقی مانده است.


جنگ ایالات متحده با شرکت های فناوری چینی


هواوی در حال حاضر تنها به استفاده از پروژه اپن سورس اندروید (AOSP) محدود شده است و گوگل این شرکت را از دسترسی به برنامه ها و سرویس های مهم گوگل محروم کرده است. این بدان معناست که هواوی تا زمانی که AOSP در دسترس است قادر به انجام بروزرسانی های امنیتی برای اندروید خواهد بود و فرض بر این است که این شرکت از سیستم بروزرسانی خود استفاده خواهد کرد.

هواوی از طرف رئیس جمهور ترامپ و دولت ایالات متحده تحت فشار رو به افزایشی قرار گرفته است چونکه ترس در مورد اینکه تجهیزات آنها می توانند توسط دولت چین برای جاسوسی در شبکه های آمریکایی مورد استفاده قرار بگیرند وجود دارد. این ترس ها مدت طولانی است که ایجاد شده است. در سال 2018، سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده در مورد استفاده نکردن از دستگاه های هواوی و ZTE هشدار دادند و سیاستمداران آمریکایی، هواوی را به عنوان یک بازو برای دولت چین توصیف کردند.

Huawei هنوز در مورد آینده کسب و کار خود، خوش بین است، اما این تحریم از طرف گوگل می تواند خطر جدی را برای آینده تجاری گوشی های هواوی به همراه داشته باشد. این شرکت در حال آماده سازی سیستم عامل های خود می باشد تا در صورت عدم استفاده از اندروید و ویندوز آن را بکار گیرد، اما با توجه به ترس آمریکا در مورد دخالت های خارجه ، یک سیستم عامل که در خود کشور تولید می شود  نسبت به نرم افزارهای گوگل بسیار امنتر خواهد بود.

گوگل لایسنس اندروید هواوی را لغو کرد ! جنگ ایالات متحده با شرکت های فناوری چینی

ایکیوسان وب‌سایت
کارشناس ارشد کامپیوتر، مربی آموزشگاه های آزاد، مترجم، تولید کننده محتوا

یک نظر

  • علی گفت:

    آزادی بیان غربی همینه

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.