نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

 در نسخه ی نمایشی ویندوز ۱۰، قابلیت Continuum توسط آقای جو بلفیوری در کنفرانس بیلد ۲۰۱۵ ارائه گردید، او پیشنهاد کرد برای اینکه گوشی های ویندوزی از این قابلیت پشتیبانی کنند نیاز به سخت افزار مخصوص می باشد. اما در ویدیویی مربوط به کنفرانس بیلد، چندی از مدیران بخش مایکروسافت بخصوص Gino Sega مطرح داشته که تنها نیاز به سخت افزار  Miracast می باشد تا بتوان از این قابلیت استفاده کرد.

سخت افزار  Miracast بر روی  گوشی هایی که دارای پردازنده Snapdragon 800  می باشند نظیر لومیا ۹۳۰ و لومیا ۱۵۲۰ وجود دارد و این امکان را می دهد که برای این سری از گوشی ها قابلیت Continuum اجرایی شود.

جالب است که بدانید قابلیت Continuum نه تنها باعث تبدیل گوشی به یک کامپیوتر می شود، بلکه با استفاده از API هایی نظیر CAST و ProjectionManager می توان برنامه هایی برای استفاده در صفحات نمایش بزرگتر طراحی کرد نظیر: بازی های گوناگون که بتوان از طریق گوشی این بازی ها را کنترل نمود همانند برنامه Airplay  در سیستم عامل iOS.

حال ویدیو از این قابلیت (لازم به ذکر است که مدت زمان این ویدیو ۴۶ دقیقه می باشد و شامل بخش هایی نظیر معرفی و چگونگی کنترل قابلیت Continuum و همچنین  صحبت هایی درباره API های مربوط به  CAST API و ProjectionManager API صورت می گردد.)

در این ویدیو نشان می دهند که چگونه می توان یک فایل پاورپوینت را در دو صفحه نمایش (گوشی و دیگر صفحه نمایش مثل TV LCD) به صورت هم زمان نمایش داد و از طریق گوشی بدون هیچ وسیله اضافه نظیر موس و کیبرد بتوان فایل پاورپویت را کنترل کرد.

لینک آپارات مربوط به این ویدیو

همانند تصاویر زیر میتوان این ایده ها را عملی نمود.

 

4 Responses

 1. Silver

  مطرح داشته که تنها نیاز به سخت افزار Miracast می باشد تا بتوان از این قابلیت استفاده نمود.

  این که نیاز دارد تیتر اشتباهه پس ؟

  پاسخ
  • وحید محسنی

   نگاه کنید دوست من
   خیلی از گوشی ها دارای این سخت افزار هستند مثل لومیا ۹۳۰، لومیا ۱۵۲۰، لومیا ۷۳۰ و ۷۳۵ و حتی گوشی های جدید مایکروسافت مثل انواع مختلف لومیا ۶۴۰
   پس دیگه اون قدر ها محدودیت سخت افزاری نداری

   پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour