امروز Wednesday 19 June 2019

فیسبوک، جمع آوری اطلاعات از طریق WhatsApp را متوقف کرد

فیسبوک، جمع آوری اطلاعات از طریق WhatsApp را متوقف کرد

واضح است که اطلاعات کاربران WhatsApp، با شرکت مادر خود، یعنی فیسبوک، به اشتراک گذاشته شده و این شرکت این اطلاعات را جمع آوری می کند. کاربران همیشه با خود این سوال را می پرسند که چرا شبکه های اجتماعی، به جمع آوری اطلاعات شماره تلفن ها، نام پروفایل ها، عکس ها، وضعیت آنلاین بودن و آخرین بازدید نیاز دارند، در صورتی که ناظران و سازمان های حامی از حریم خصوصی افراد، نگرانی جدی در این رابطه دارند.

WhatsApp

WhatsApp

دفتر کمیساریای اطلاعات انگلیس (ICO) حدود هشت هفته در رابطه با این موضوع تحقیق کرد، و در نهایت فشار ها کار ساز شد: فیسبوک پذیرفت که جمع آوری اطلاعات کاربران WhatsApp در انگلیس را خاتمه دهد.

با توجه به اطلاعات درج شده در سایت ICO، خانم Elizabeth Denham، کمیساریای اطلاعات انگلیس، دلیل این تحقیق و پافشاری را توضیح داد:

من همیشه نگران این بودم که کاربران شبکه ای اجتماعی، بطور کامل محافظت نشده و در خطر افشای اطلاعات هستند، به همین خاطر، با مشورت با تیمم، تصمیم گرفتیم که به این کار پایان دهیم. من نمیدانم که کاربران، اطلاعات کافی از برنامه های فیسبوک دارند یا خیر، آیا می دانند که فیسبوک با اطلاعات آنان چه خواهد کرد. من معتقدم که بایستی کاربران این حق را داشته باشند که روی اطلاعات به اشتراک گذاشته شده خود کنترل داشته باشند.

در حالی که فیسبوک پذیرفت تا جمع آوری اطلاعات WhatsApp کاربران را به دلایل “بهبود محصول و یا تبلیغات” در انگلیس متوقف سازند، ICO بیکار ننشسته و از شرکت می خواهد تا به این کار متعهد باشد.

در ادامه خانم Elizabeth Denham گفت:

ما فکر می کنیم کاربران سزاوار سطح بالاتری از اطلاعات و حفاظت آنها هستند، اما تاکنون، فیسبوک و WhatsApp  این را نمیپذیرفتند. اگر فیسبوک دوباره این کار را بدون راه قانونی انجام دهد، با برخورد شدیدی از سمت ما مواجه خواهد شد.

ICO در انگلیس همیشه در حال بررسی استارتاپ ها بوده تا وضعیت جمع آوری اطلاعات و برخورد آنها با کاربران را مراقبت کند.

شما چه فکر میکنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: engadget[/column]

رضا افخمی وبسایت شخصی
بیولوژیست علاقمند به فناوری، مخصوصا فناوری های مایکروسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.