نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

اگر بسیاری از کاربران انتشار ویندوز 8 در سال 2012 را یکی از نقاط ضعف کارنامه‌ی مایکروسافت می‌دانند، اما تردید وجود ندارد که این غول دنیای فناوری با عرضه‌ی ویندوز 10 یکی از بهترین محصولات ممکن را به دنیای کامپیوتر ارائه کرده است. در حقیقت سیستم عامل جدید مایکروسافت با وجود ارائه‌ی قابلیت های جدید بسیار، ظاهر آشنای ویندوز را حفظ کرده است. بیراه نیست که بگوییم کاربران آشنا با ویندوز 7 در زمان مهاجرت به سیستم عامل جدید، یا این محیط کاملا بیگانه نخواهند بود.

در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید:

هرچند حتی اگر کاربر حرفه‌ای نیستید و در تلاشید همه چیز را در مورد قابلیت های منحصر به فرد ویندوز 10 از نو بیاموزید، مایکروسافت هنوز تمایل دارد شما را در این مسیر یاری کند. البته متاسفانه از شیوه های چندان مناسبی برای این کار استفاده نمی‌کند.

حتما با بخش اپ های پیشنهای در در منوی استارت آشنا هستید، افزون بر این، بخش دیگری که مایکروسافت از آن به عنوان “راهنمای ویندوز” نام می‌برد نیز برای تبلیغات استفاده می‌شود. اگر پیام های پاپ‌آپی را مشاهده کرده‌اید که از برتری های اج به نسبت سایر مروگر ها صحبت می‌کنند، منظور ما همین پیام ها هستند.

کمی قبلتر در هفته‌ی جاری گفته شده بود که کاربران مرورگر کروم با پاپ‌آپی رو‌به‌رو شده اند که از آنها دعوت می‌کند تا افزونه‌ی Microsoft Garage را دانلود کنند، حرکتی که به عقیده‌ی بسیاری، دخالت بیش از پیش مایکروسافت در کارهای کاربران است.

آموزش ویندوز 10 تبلیغات

طبق توضیحات موجود در صفحه‌ی پشتیبانی مرکز IT مایکروسافت، این نکات، راهنمایی ها و پیشنهادات برای کمک به بهره‌برداری هرچه بیشتر کاربران از قابلیت های ویندوز 10 ارائه می‌شوند. به عنوان مثال ارائه اطلاعات و نکات مهم در مورد قابلیت هایی که کاربر از آنها بیشتر استفاده‌ می‌کند و ..

تمامی این موارد به صورت پیشفرض (به جز در نسخه‌ی Education و Enterprise ویندوز 10 ) فعال هستند، اما امروز و به کمک این آموزش خواهید توانست این موارد را در بخش تنظیمات ویندوز غیرفعال کنید.

در وهله‌ی اول ممکن است بخواهید بخش اپ های پیشنهادی را در منوی استارت غیرفعال کنید. اگر تمایلی به دیدن تبیلغات اپ های مختلف ندارید به مسیر Settings -> Personalization -> Start panel رفته و گزینه‌ی “Occasionally show suggestions in Start.” را بر روی Off قرار دهید.

ویندوز 10 تبلیغات

در مرحله‌ی بعدی اگر تمایل دارید نکات و به اصلاح راهنمایی های ارائه شده توسط مایکروسافت برای استفاده‌ی بهتر از ویندوز را نبینید، به مسیر Settings > System > Notifications & Actions رفته و گزینه‌ی “Get tips, tricks and suggestions as you use Windows.” را غیرفعال کنید.

ویندوز 10 تبلیغات

در صورتی که از این روش ها استفاده کرده‌اید تجربه‌ی خود را از طریق بخش کامنت ها با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

البته ما درک می‌کنیم که مایکروسافت ممکن است در تلاش باشد تا کاربران را با قابلیت های جدید آشنا کرده و آموزش های لازم را در اختیار آنها قرار دهد. اما حقیقت آن است که این پیغام های مکرر چندان خوشایند نیستند و حس عدم احاطه و کنترل به دستگاه خود را به کاربران القا می‌کنند. امیدواریم که مایکروسافت در نسخه‌های بعدی غیرفعال کردن این بخش را دشوار نکند.

پیوست

منبع: On MSFT

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour