امروز Wednesday 19 June 2019

علی رغم رایگان بودن آپگرید به ویندوز 10، سهم ویندوز 7 تقریبا ثابت مانده است

علی رغم رایگان بودن آپگرید به ویندوز 10، سهم ویندوز 7 تقریبا ثابت مانده است

مایکروسافت ادعا می کند که میزان روی آوردن کاربران به ویندوز 10 بسیار سریع بوده و این میزان حتی نسبت به ویندوز 7 که از آن به عنوان موفق ترین سیستم عامل مایکروسافت یاد می شود، نیز بالاتر بوده است.

اما آمار جدیدی که توسط خود مایکروسافت منتشر شده است، نشان می دهد که کاربران ویندوز 7 با سرعت زیادی رو به کاهش نمی باشد و در شرایطی که ویندوز 10 به رشد خود ادامه می دهد، به نظر می رسد که ویندوز 8.1 بازنده ی اصلی این میدان است.

طبق این گزارش، ویندوز 7 در ماه نوامبر 2015 بر روی 63 درصد پی سی ها و تبلت ها در سراسر جهان نصب شده بود و در این زمان سهم ویندوز 10 به میزان 16 درصد بوده است. البته سهم ویندوز 7 در این ماه نسبت به ماه قبل آن 2 درصد کاهش پیدا کرده است، اما میزان سهم آن در ماه نوامبر با ماه آگوست (که اولین ماه پس از عرضه ی ویندوز 10 می باشد) برابر بوده است. بنابراین آمدن ویندوز 10 موجب کاهش سهم ویندوز 7 نشده است.

ویندوز 10 همچنان رشد می کند و در این مورد هیچ شکی وجود ندارد. در ماه نوامبر سهم ویندوز 10 در حدود 2 درصد افزایش پیدا کرده است، اما سیستم عاملی که در حال از دست دادن سهمش است، ویندوز 8.1 است. سهم ویندوز 8.1 از ماه ژولای که ویندوز 10 در آن معرفی شده است تا ماه اکتبر از 26 درصد به 17 درصد کاهش پیدا کرده است، که کاهش محسوسی به حساب می آید.

اما در میان گیمرها و پی سی هایی که از آن ها برای انجام بازی استفاده می شود، سهم ویندوز 10 به 20 درصد رسیده است و ویندوز 7 با کاهشی جزئی سهم 62 درصدی پیدا کرده است. سهم ویندوز 8.1 در این قسمت حتی بیشتر کاهش پیدا کرده است و از 25 درصد در ماه ژولای به 14 درصد در زمان حال رسیده است.

با توجه به اینکه فرصت آپگرید رایگان به ویندوز 10 تا ماه ژولای 2016 به پایان می رسد، مایکروسافت باید تلاش خود را برای ترغیب کاربران ادامه دهد. ردموندی ها نصب ویندوز 10 بر روی یک میلیارد دیوایس تا قبل از سال 2017 را به عنوان هدف خود قرار داده اند و بنابراین جالب است که ببینیم مایکروسافت چطور می تواند به این هدف دست پیدا کند.

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در این رابطه چیست؟

آرمین سپهری وبسایت شخصی

یک دیدگاه ارسال شده!

  • Opera گفت:

    Build 10586.104 for phones will be replaced by build 10586.107 in a majority of regions.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.