نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

در رابطه با بازگشت شرکت نوکیا به بازار گوشی‌های هوشمند، گمانه‌زنی‌های مختلفی وجود دارد اما بعضی از شایعات منتشرشده در رابطه با گوشی‌های اندرویدی، غیرواقعی است و همین موضوع، باعث می‌شود تا سردرگمی در رابطه با محصولات جدید نوکیا زیاد باشد. به همین جهت، تنها می‌توان اطمینان داشت که شرکت نوکیا در سال آینده با عرضه یک گوشی‌هوشمند مقرون‌به‌صرفه، میان‌رده و یک مدل پرچم‌دار به بازار گوشی‌های هوشمند باز می‌گردد. به تازگی، طرح مفهومی گوشی ارزان‌قیمت نوکیا E1 و گوشی میان‌رده نوکیا D1 منتشر شده است که طراحی آن‌ها را نشان می‌دهد. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با ویندوزسنتر، همراه باشید.

اطلاعات تازه در رابط با گوشی‌های نوکیا از چین منتشر شده است اما این موضوع، چندان تعجب‌برانگیز نیست زیرا بسیاری از شایعات مربوط به گوشی‌های هوشمند از وب‌سایت‌ها و شایعه‌پردازان این کشور به دست می‌آید. وب‌سایت NPU طرح‌های مفهومی مربوط به دو گوشی اندرویدی نوکیا را ارائه داده است که به زودی، معرفی خواهند شد.

در حقیقت، رندرهای تازه منتشرشده گوشی اندرویدی نوکیا D1را به همراه گوشی نوکیا E1 نشان می‌دهد که البته مدل دوم، نسبتاً جدید است. پیش‌تر، شایعات مختلفی از عرضه گوشی اندرویدی نوکیا D1C در دو مدل خبر داده‌اند اما به‌نظر می‌رسد که مدل کوچک‌تر آن برخلاف گمانه‌زنی‌ رسانه‌های مختلف و با قضاوت براساس تصاویر فاش‌شده، با اسم نوکیا E1 توسعه یافته است.

گوشی اندرویدی نوکیا D1 به یک حسگر اثرانگشت مجهز خواهد بود

Nokia D1

Nokia E1

طرح‌های تازه منتشرشده در رابطه با گوشی اندرویدی نوکیا D1C و گوشی اندرویدی نوکیا E1، نشان می‌دهد که این دو گوشی، اختلاف چندانی با یک‌دیگر ندارند و هر دو مدل از یک طراحی نسبتاً مشابه استفاده می‌کنند. با این‌حال، گوشی اندرویدی نوکیا D1C برخلاف گوشی اندرویدی نوکیا E1 از یک طراحی با لبه‌های گرد استفاده می‌کند اما به‌ طور کلی، اختلاف چندانی بین طراحی آن‌ها مشاهده نمی‌شود.

طراحی نوکیا E1، گوشی‌های قدیمی شرکت نوکیا را یادآوری می‌کند؛ با این‌حال، دکمه‌های لمسی پایین صفحه‌نمایش براساس یک طراحی متفاوت و منطبق با دکمه‌های مجازی سیستم‌عامل اندروید شکل گرفته است. هم‌چنین، گوشی اندرویدی نوکیا D1C به یک حسگر اثرانگشت مجهز شده که این حسگر در زیر دکمه HOME در پایین نمایشگر جای گرفته است.

نوکیا D1

نوکیا D1

گوشی اندرویدی نوکیا E1 و نوکیا D1 به یک دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی مجهز خواهد بود

اگر شایعات پیشین را با رندرهای تازه منتشرشده مطابقت دهیم، انتظار می‌رود که گوشی اندرویدی نوکیا E1 با یک نمایشگر 5 اینچی به بازار عرضه شود. با این‌حال، چندان نمی‌توان مطمئن بود که گوشی اندرویدی نوکیا E1 به یک نمایشگر فول اچ‌دی مجهز شده باشد زیرا در صورت عرضه نوکیا E1 و نوکیا D1 به عنوان دو گوشی متفاوت، بسیار بعید است که اختلاف آن‌ها تنها به حسگر اثرانگشت، دوربین و جنس بدنه محدود شود و به احتمال زیاد، اختلاف بیشتری با یک‌دیگر خواهند داشت تا خرید آن‌ها توسط کاربران، توجیه‌پذیر باشد.

به هرحال، گوشی اندرویدی نوکیا D1 بنابر شایعات به یک دوربین اصلی 16 مگاپیکسلی مجهز خواهد بود و گوشی اندرویدی نوکیا E1 نیز با یک دوربین اصلی 13 مگاپیکسلی به بازار عرضه می‌شود. هر دو مدل براساس شایعات منتشرشده، به یک دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی برای ثبت تصاویر سلفی و برقراری مکالمه‌های تصویری، مجهز شده‌اند و شرکت نوکیا، آن‌ها را به صورت پیش‌فرض با سیستم‌عامل اندروید نوقا 7.0 و رابط‌کاربری اختصاصی خود که به نسخه خام سیستم‌عامل اندروید شباهت بسیاری دارد، عرضه می‌کند.

گمانه‌زنی‌های پیشین از عرضه نسخه 5 اینچی گوشی اندرویدی نوکیا D1C (که هم‌اکنون با نام نوکیا E1 شناخته می‌شود) با قیمت 150 دلار و مدل 5.5 اینچی آن یعنی نوکیا D1 با قیمت 200 دلار حکایت دارد.

پیوست
منبع: Softpedia

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour