نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

صفحه‌ی آبی مرگ یا BSOD قابلیتی آشنا برای کاربران ویندوز است. کاربران ویندوزی که با این صفحه‌ی نه چندان خوشنام آشنا نباشند بسیار اندک هستند. و بازطراحی این صفحه در ویندوز 10 با نمایش صورتکی غمگین نیز تنها به میزان کمی سرخوردگی و عصبانیت کاربران را در هنگام کرش کردن کامپیوتر و نمایشی پیغامی مثل KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR کاهش خواهد داد.

در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید:

windows 10

حتی کمی پیشتر در سال جاری مایکروسافت پا را از این فراتر گذاشته و QR کدی را در این صفحه به کاربر نمایش می‌داد تا کاربرا با استفاده از آن به اطلاعات بیشتری از مشکل رخ داده و راه حل ها آن دسترسی داشته باشید. اما حالا مایکروسافت به دنبال تغییرات بیشتریست.

در اوایل هفته‌ی جاری نسخه‌ی Enterprise build 14997 از ویندوز 10 منتشر شد، بلافاصله پس از عرضه‌ی این نسخه قابلیت های جدیدی که هنوز در دست توسعه هستند یک به یک کشف شدند. قابلیت هایی چون اضافه شدن پوشه برنامه ها به اسارت منو و قابلیت جدید “Game Mode”  برای بهبود بازدهی سیستم عامل برای گیمر ها.

اما همچنان که این امکانات بزرگ و کوچک یک به یک کشف می‌شدند؛ Matthijs Hoekstra مدیر ارشد مایکروسافت در بخش پلتفرم توسعه دهندگان تجاری ویندوز خبر از یک قابلیت جدید دادن که هنوز کسی متوجه آن نشده است.

 از خواندن همه‌ی قابلیت های جدیدی که در این نسخه از ویندوز کشف کردید لذت بردم. اما متوجه یک تغییر بزرگ نشدید! تغییر بزرگ! کنکاوم که کی کشف میشه.

Matthijs Hoekstra

24 ساعت بعد از این توییت بالاMatthijs  کاربران را کمی بیشتر راهنمایی کرد:

 

اوکی، یه سرنخ به شما میدم. سبز!!

Matthijs Hoekstra

در کمتر از یک ساعت پس از توییت دوم یکی از کاربران ویندوز که در توئیتر با نام Chris123NT حضور دارد معما را حل کرد. او پس از اجرای ناموفق یک برنامه با صفحه‌ی سبز مرگ مواجه شد:

صفحه ی مرگ سبز رنگ

البته این تغییری نیست که برای تمامی کاربران ویندوز 10 اعمال شده باشد. هوکسترا بعدا این نکته را یادآور شد که صفحه‌ی سبز مرگ تنها به نسخه های آزمایشی اینسایدر محدود است و کاربرانی که از نسخه های غیر اینسایدر استفاده می‌کنند هنوز همان صفحه‌ی استاندارد و آبی رنگ مرگ را مشاهده خواهند کرد.

اما این تغییر رنگ چه دلیلی داشته است؟

مایکروسافت قصد داشته است تا با این تغییر رنگ تشخیص خطا های رخ داده در نسخه های پایدار ویندوز از خطاهای نسخه‌ی آزمایشی و Insider  این سیستم عامل را آسانتر کند.

هنوز چه این صفحه سبز باشد و چه آبی حقیقت آن است که تجربه‌ی نا امید کننده ی مواجه با این صفحه در هنگام کرش کردن ویندوز همچنان برای کاربران ادامه خواهد داشت. بنابر این گذشته از همه‌ی این صحبت ها به نظر نمی‌رسد این تغییر واقعا تغییر بزرگی باشد.

پیوست
منبع:نئووین

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour