صاحب یک دقیقه ای Google.com جایزه خود را به خیریه می بخشد

صاحب یک دقیقه ای Google.com جایزه خود را به خیریه می بخشد

اوایل ماه میلادی جاری خبری مبنی بر خریدن دامنه Google.com توسط شخصی به نام سانمی ود (Sanmay Ved) در خبرگزاری ها منتشر شد. این کارمند سابق گوگل هنگامی که متوجه شد این دامنه به اشتباه برای فروش گذاشته شده، تنها با 12 دلار توانست یکی از مشهور ترین سایت های جهان را مالک شود و حتی ایمیل های مربوط به اعلان های این سایت را دریافت نماید.

Google.com

اگرچه او تنها یک دقیقه صاحب این سایت ماند، اما جایزه ای از طرف هکرهای کلاه سفید این شرکت دریافت نمود. این جایزه به افرادی تعلق می گیرد که می توانند حفره های موجود در سیستم گوگل را شناسایی کنند.

اما چند هفته بعد از اینکه گوگل خرید سانمی را ملغی کرد، مبلغ این جایزه را سخاوتمندانه دو برابر نمود تنها به خاطر اینکه سانمی اعلام کرده بود این جایزه را به خیریه خواهد بخشید. او در مصاحبه ای با Business Insider اظهار کرد که این پول هیچ اهمیتی برای او ندارد.

در این کار هرگز موضوع پول مطرح نبوده است. تنها می خواستم مثالی از افرادی باشم که فقط می خواهند مشکلات را پیدا کنند و پول برایشان اهمیتی ندارد.

این پول به موسسه هنر زیستن هندوستان (The Art of Living India)، موسسه ای غیر دولتی که امکانات آموزشی برای مناطق فقیر نشین در هند محیا می کند خواهد رسید. اگرچه مبلغ جایزه توسط گوگل اعلام نشده اما سانمی می گوید که این جایزه چیزی بالغ بر 10000 دلار است که با آن می توان امکانات آموزشی، بهداشتی، حمل و نقل، لوازم و خوراک تقریبا 64 دانش آموز را در طول یک سال محیا نمود.

وحید وب‌سایت
علاقه مند به فیلم، کتاب و بازی های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.