نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

پیش‌بینی‌ها حاکیست یک سال بعد از عرضه ویندوز 10 سهم آن در دنیای رایانه‌های شخصی به حدود 20 درصد رسیده و 342 میلیون رایانه به این سیستم عامل مجهز خواهند شد. مایکروسافت امیدوار است این رقم را سه برابر کرده و در آینده ای نه چندان دور شاهد نصب ویندوز 10 بر روی یک میلیارد رایانه در سراسر جهان باشد. برای بررسی بیشتر موضوع با سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر همراه باشید.

موسسه تحقیقاتی Net Applications سهم ویندوز 10 از بازار رایانه را در شرایط فعلی یعنی هشت ماه بعد از عرضه ویندوز 10 برابر با 15.6 درصد اعلام کرده است. متوسط رشد استفاده از این ویندوز در سه ماه اخیر برابر با 1.3 درصد بوده است و بررسیها از تداوم این روند تا ماه جولای خبر می دهد. بنابراین در سالگرد عرضه ویندوز 10 سهم آن از بازار حدود 20 درصد خواهد بود.

آمار مذکور نشان می دهد استقبال از ویندوز 10 بیشتر از ویندوزهای قبلی مایکروسافت بوده است. به عنوان مثال سهم ویندوز 7 از بازار رایانه بعد از یک سال حدود 18.9 درصد بوده است. مایکروسافت می گوید ویندوز 10 آخرین سیستم عامل این شرکت است و در آینده به جای عرضه ویندوزهای جدید تنها اجزای مختلف این سیستم عامل را به روز خواهد کرد.


نظر شما کاربران عزیز در مورد این موضوع چیست؟

One Response

  1. 026

    با سلام
    در مورد ویندوز 10 تا بحال بر روی کامپیوتر شخصی به خوبی جواب داده البت بر روی پی سی ولی بر روی لپ تاپ هنوز راه زیادی تا تعالی داره و مشکل مصرف باتری و هماهنگی لازم بین نرم افزار راه انداز سخت افزار و سخت افزار به سخت افزار موارد اشکال زیاد هست دقت کنید بنده به شخصه پی سی دارم و سیستمم ای ام دی با کارت گرافیک ای تی ای هست سری اچ دی راداون حال تا چند بیلد قبلی مشکل درایور کارت گرافیک عذاب آور بوده ولی بهتر و بهتر شده و خود ماکروسافت هم باید شرکا رو ترقیب کنه حال بر روی سیستم های اداری و عدم پوشش و هماهنگی بین نرم افزار قدیمیتر سبب شده که بیشترین درصد از سیستم های اداری از نگارش های قبل تر و حتی اکس پی استفاده کنند پس تا زمانی که این مورد حل نشه در رده اداری استفاده و کاربرد ان چنانی نداره
    در مورد بیلد های مختلف چرا سعی در ارایه بسته های به روز رسانی نمیکنه و صرف به دادن بیلد جدید که هر سری چند مورد حل شده و چند مورد جدید ایراد رخ نمایی میکند تا زمانی که این رویه ادامه داشته باشه آش همان آشه و کاسه همان کاسه و نیز موارد زیاده که از حوصله این بحث بیرونه.

    پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour