نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

الون ماسک سرمایه گذار حوزه فناوری از اجرای برنامه آموزشی برای برنامه نویسان عرصه رباتیک و هوش مصنوعی خبر داده است. به نقل از کامپیوترورلد، ماسک که در سال 2014 اعلام کرده بود هوش مصنوعی تهدیدی برای بشریت محسوب می شود حال قصد دارد یک برنامه آموزشی را در این زمینه به اجرا درآورد. برای بررسی بیشتر با سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر همراه باشید.

به اعتقاد وی اگر قرار باشد بزرگترین تهدید برای حیات انسان را حدس بزنیم احتمالا باید از هوش مصنوعی یاد کنیم. لذا آموزش به برنامه نویسان برای استفاده درست از هوش مصنوعی و طراحی مناسب دستگاه هایی که توان یادگیری دارند ضرورت پیدا می کند. ماسک قصد دارد از این طریق برنامه نویسان را در جهت استفاده بهینه از هوش مصنوعی به منظور ساخت ربات های هوشمند و دیگر وسایل مشابه یاری دهد.

یکی دیگر از ابزاری که قرار است به همین منظور عرضه شود، OpenAI Gym است که ابداع  و مقایسه الگوریتم های هوش مصنوعی به منظور تقویت آنها را ممکن می کند. یکی دیگر از کاربردهای OpenAI Gym تسریع تحقیقات در مورد هوش مصنوعی است.

ماسک به همین منظور سازمانی به نام OpenAI را با سرمایه یک میلیارد دلار تاسیس کرده تا بتواند به طور گسترده تری بر روی ارتقای آموزش در حوزه هوش مصنوعی تاثیر بگذارد. وی که موسس و مالک شرکت تسلا موتورز سازنده خودروهای برقی نیز هست به دنبال استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی در خودروهای ساخت خود برای تبدیل آنها به اتومبیل های خودران است.


نظر شما کاربران گرامی در مورد این موضوع چیست؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour