نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

حدود یک سالی می‌شود که ویندوز 10 روانه بازار شده و مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، بر این باور است که ویندوز 10 دیگر سیستم‌عامل نیست و سرویس به حساب می‌آید. مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که شبکه اجتماعی لینکدین را به قیمت گزاف ۲۶ میلیارد دلار خریداری کرده است، به همین منظور نادلا در جمع کارکنان لینکدین که از حالا به بعد کارمندان مایکروسافت به حساب می‌آیند صحبت کرد. این مدیر ارشد پس از تعریف و تمجید از لینکدین و پرسنل این مجموعه سخنان خود را این گونه آغاز کرد که مایکروسافت شرکتی بوده که با ساخت یک سیستم‌عامل، کار و کاسبی خود را شروع کرده است. برای بررسی بیشتر این موضوع با سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر همراه باشید.

وی در ادامه مطرح کرد که اکنون وقت آن رسیده که این سیستم‌عامل نقش دیگری در دنیای متنوع فناوری‌های امروز بازی کند. به این ترتیب مایکروسافت سیستم‌عامل نمی‌سازد تا یک سرویس به خصوص را ارائه کند، وقتی مایکروسافت به ویندوز 10 فکر می‌کند در واقع به سیستم‌عاملی می‌اندیشد که به تمامی دستگاه‌های جدید امروزی سرویس دهد. به این ترتیب عملا ما به جای سیستم‌عامل در ویندوز 10 با سرویس‌ طرف هستیم. در این بین آپدیت ویندوز،‌ بزرگ‌ترین سرویسی است که مایکروسافت به کاربران عرضه می‌کند،

بد نیست بدانید این سرویس روزانه به ۱.۵ میلیارد کامپیوتر خدمت رسانی می‌کند. نادلا مدعی است مایکروسافت تمامی تلاش خود را برای تغییر معنای سیستم‌عامل به کار گرفته است. مدیر ارشد مایکروسافت در ادامه صحبت‌های خود اعتراف کرد که این شرکت با تمام توانایی‌هایی که در زمینه ساخت سیستم‌عامل داشته باز هم نتوانسته است در بازار سیستم‌عامل‌های موبایل نقش برنده را ایفا کند.

2vum4pj0im1x

ساتیا نادلا در صحبت‌های خود مدعی شده که مایکرسافت در صنعت موبایل همچنان حضور دارد اما این حضور بیشتر برای مراکز تجاری که امنیت و مدیریت بیشتری نیاز دارند به درد می‌خورد. مایکروسافت نیز تمرکز خود را در این بخش انجام خواهد داد چرا که در آستانه تحولی بزرگ هستیم. مایکروسافت این تحول بزرگ را حضور فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده می‌داند.

ایده استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در یک مجموعه و ترکیب این فناوری‌ها می‌تواند محصولات شگفت‌انگیزی خلق کند. با استفاده از این فناوری‌ها کاربر کاملا در دنیای دیجیتال مجازی فرو می‌رود و قادر است با محیط مجازی دیجیتال تعامل داشته باشد. تمامی این فناوری‌ها در هولولنز (HoloLens) مایکروسافت گرد هم آمده‌اند. به این ترتیب شاید در آینده روزی فرا رسد که کاربران شبکه لینکدین پروفایل‌های خود را به صورت واقعیت افزوده مشاهده کنند.


photo_2016-02-05_11-36-11

نظر شما کاربران سایت ویندوز سنتر در خصوص این موضوع چیست؟

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour