ساتیا نادلا راز تحول بزرگ مایکروسافت را فاش کرد!

ساتیا نادلا راز تحول بزرگ مایکروسافت را فاش کرد!

هنگامی که ساتیا نادلا در اوائل سال 2014 سکان هدایت مایکروسافت را به عهده گرفت، این شرکت در مخمصه ای بزرگ گیر کرده بود. قیام iPhone و تلفن های همراه اندرویدی، ویندوز را زمین گیر کرده و مایکروسافت بیش از آنکه به نوآوری شهره باشد به فروش محصولاتش به روشی غیر قابل انعطاف مشهور بود. اما اکنون این شرکت جانی دوباره یافته و سهامش بار دیگر در سربالایی صعود قرار گرفته است. در همین راستا ساتیا نادلا اقدامات جسورانه ای را برای بازیابی مایکروسافت و دمیدن روح تازه به آن عملی  ساخته و امروز پس از انتشار میزان درآمدها و رشد سهام این شرکت، راز این موفقیت چشمگیر را با تحلیلگران و هواداران در میان گذاشته است. برای بررسی بیشتر موضوع با ویندوزسنتر همراه باشید…

مدیرعامل مایکروسافت

ساتیا نادلا می‌گوید:

در هیچ یک از بخش های مایکروسافت نباید بر روی “وضعیت کنونی” تکیه کرد.

وی این عبارت را با مثالی در مورد شرکتش توضیح می دهد. او اعلام می دارد که در گذشته میزان موفقیت در تجارت بر حسب تعداد کامپیوترها و سرورهایی که از سیستم عامل و یا محصولات نرم افزاری مایکروسافت بهره می بردند تعریف می شد. اما اکنون بر اساس میزان مصرف از فضای ابر اطلاعاتی اندازه گیری می گردد. این موضوع اشاره ای است به رشد سریع سرویس های مبتنی بر ابر اطلاعاتی مایکروسافت از قبیل آفیس 365 و Microsoft Azure.

نادلا گفته است که دستیابی به چنین تفکری یک تغییر اساسی محسوب می شود. تغییری بنیادی که با آن می توان مطمئن شد این شرکت بر روی موضوعات درستی متمرکز شده و انرژی خود را صرف حل مشکلات درستی می نماید. نادلا در یادداشتی که در سال 2015 برای کارمندان مایکروسافت نوشت نیز به این فلسفه رشد و ترقی خود اشاره نموده بود:

ما باید بتوانیم به اصل عدم قطعیت متکی باشیم و هنگامی که اشتباهی مرتکب می شویم بتوانیم ریسک کنیم و به سرعت از آن عبور نماییم. تشخیص دلایل شکست در راه رسیدن به موفقیت، خود به خود بر ما روشن خواهد گشت.

بدین ترتیب هنگامی که یکی از تحلیل گران از وی پرسید آیا تغییری اساسی در استراتژی فروش مایکروسافت رخ داده است یا خیر، نادلا پاسخ داد که شرکت او با شناسایی فرصت های جدید و دنبال نمودن آن ها همواره در حال تغییر استراتژی های خود می باشد. اگرچه این عقیده در خصوص پنجمین شرکت بزرگ جهان کمی از آنچه به نظر می آید جسورانه تر است، اما عملکرد مثبت نادلا در طی زمان کوتاهی که رهبری مایکروسافت را بر عهده گرفته است خود موید درستی این عقیده است.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: BusinessInsider[/column]

وحید وب‌سایت
علاقه مند به فیلم، کتاب و بازی های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.