نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

شاید خیلی از شماها حتی یکبار هم اسم این را نشنیده بودید و اصلا نمی دانید که به چه کار می آید. در واقع PSR که مخفف Problem step recorder هست ، یک ابزار جانبی برای ضبط و ثبت مشکلات شما در محیط ویندوز است. خیلی از افراد هنگام کار با ویندوز به مشکلات متعددی بر می خورند ولی در بعضی مواقع قادر به بیان آن نیستند و به همین دلیل ممکن است نتوانند به درستی مشکل خود را حل کنند به همین دلیل از ویندوز ۷ به بعد ابزاری وارد ویندوز شد که به کاربر اجازه میداد بتواند از مشکل خود عکس های متعدد تنها با زدن کلیک بر روی آن جمع آوری کنند و خاصیت دیگر آن این است که در هنگام ضبط تصاویر این نرم افزار توضیحاتی را هم می نویسد پس با ویندوز سنتر همراه باشید تا با هم این نرم افزار را بررسی کنیم.

چگونه این نرم افزار را در محیط ویندوز پیدا کنیم :

کافی است که استارت منو را باز کرده و در محیط سرچ کورتانا نوشته PSR و نرم افزار پیدا می شود. بر روی آن کلیک کرده و نرم افزار را اجرا کنید

Capture

قبل از آنکه به جمع آوری عکس ها باشید بهتر است که تنظیمات اولیه را انحام دهید

پس برای این کار بر روی علامت سوال کلیک کرده و به settings بروید

Caف۴فثفpture

سپس میزان عددی Number of recent screen capture to store را به عددی بالاتر تغییر دهید

Capفثف۳فture

شاید از خودتان پرسیده اید چرا عدد را تغییر دهید. عدد ۲۵ یعنی اینکه شما تنها ۲۵ عدد عکس با ضربه کلیک می توانید بگیرید ولی در بعضی مواقع ممکن است مشکل شما زیاد باشد به همین دلیل اگر مشکل بیش از ۲۵ عدد باشد عکس های ابتدایی را پاک کرده و جایگزین می کند پس برای اطمینان بیشتر بهتر است که عدد را افزایش دهیم.

حالا چگونه به ضبط تصاویر همراه با متن بپردازیم :

بطور مثال ممکن است شما یک مشکلی در ویندوز داشته باشید به همین دلیل ابتدا بر روی start record کلیک کرده و سپس از ابتدا شروع به کار کنید تا تمام مشکلات ضبط شود

در هنگام کلیک می توانید ببینید که یک دایره قرمز رنگ نمایان می شود یعنی اینکه عکس مورد نظر گرفته شد

بعد از اتمام بر روی Stop record کلیک کنید تا فرآیند ضبط تمام شود سپس بعد از اتمام از شما مسیری را برای ذخیره در خواست می کند. شما مسیر را به آن معرفی کرده و بر روی Save کلیک کنید.

حالا می توانید بر روی فایل مورد نظر کلیک کرده و تمام پروسه را همراه با متن و عکس ببینید مانند شکل زیر

Captصثفثure

وقت آن رسیده که از مشکلات خود عکس گرفته و برای متخصصین بفرستید تا بتوانید مشکل خود را به راحتی حل کنید

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour