نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

کمپانی مایکروسافت به تازگی آپدیت جدید KB3201845 برای کاربران دستگاه های دارای ویندوز 10 منتشر کرد. شماره بیلد این آپدیت 14393.479 است و در آن برخی از مشکلات قبلی برطرف شده است. با این حال، مشکلات عنده ای نیز در اتصال به اینترنت برای کاربران در این نسخه ایجاد شده است. با ویندوز سنتر همراه باشید.

محصولات جدید فروشگاه ساری تک

No Internet

با توجه به گزارشی از The Register و چند گزارش دیگر از سراسر وب، این مسئله به دلیل مشکلی با DHCP (پروتکل پیکربندی پویای میزبان) در ویندوز ایجاد می شود. علاوه بر گزارش های ارسالی از سوی کاربران، خود مایکروسافت نیز این موضوع را در فروم رسمی خود بیان کرده است.

چگونه می توان این مشکل را برطرف کرد

خوشبختانه در رابطه با این موضوع راه هایی برای رفع ایراد آن وجود دارد که ما در ادامه به آن خواهیم پرداخت. در مرحله ی اول کاربران می توانند دستورات زیر را در Command Prompt (CMD) یکی پس از دیگری اجرا کنند. شما می توانید با فشردن هم زمان دو کلید Win + R و نگه داشتن آن، و سپس تایپ کردن عبارت “cmd.exe” و پس از آن فشردن کلید اینتر CMD را باز کنید. هنگامی که CMD باز شد، دستورات زیر را یکی پس از دیگری اجرا کنید:

netsh winsock reset catalog

netsh int ipv4 reset reset.log

اگر روش بالا هم چنان موفقیت آمیز نبود، کاربران می توانند با نوشتن مجدد دستور، آدرس آی پی کامپیوتر خود را تکرار کنند. برای این کار CMD را باز کنید (Win + R ، عبارت “cmd.exe را تایپ کرده و کلید اینتر را بفشارید) و دستور زیر را تایپ کنید:

ipconfig /renew

به طور معمول شما باید این دستور را دو بار اجرا کنید.
در صورتی که با اجرای دستورات بالا باز هم این مشکل برطرف نشد، لطفا کمک راهنمای رسمی مایکروسافت را دنبال کنید. در این صفحه شما تعدادی راه حل برای برطرف شدن این مشکل در نسخه ی جدید ویندوز 10 مشاهده خواهید کرد.

به نظر می رسد که مایکروسافت در تلاش است تا این مشکل را برطرف سازد. در این صورت با ما همراه باشید تا شما را در جریان اخبار جدید این کمپانی قرار دهیم.

پیوست
منبع: MSPU

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour