3 روش حل خطای Can’t Connect To Camera در اندروید

3 روش حل خطای Can’t Connect To Camera در اندروید

اکثر ما متکی بر فناوری گوشی های هوشمند هستیم بنابراین کوچکترین مشکل در آن می تواند ما را آزرده خاطر کند. آیا تا بحال در موقعیتی قرار گرفته اید که با باز کردن دوربین گوشی خود پیغام خطای Can’t Connect To Camera را دریافت کنید؟ این پیغام بدین معناست که شما نمی توانید با دوربین گوشی اندرویدی خود متصل شوید. اگر شما با این ارور مواجه شده اید و دنبال راه حلی برای بر طرف کردن آن هستید جای خوبی آمده اید.

اگر شما یک دستگاه موبایل یا گوشی هوشمند اندرویدی دارید احتمالا دوربین آن را دوست دارید. یکی از دلایلی که مردم گوشی های اندروید را انتخاب می کنند دوربین آنها می باشد اما الزاما دوربین تنها عامل تعیین کننده در انتخاب یک دستگاه اندرویدی نمی باشد. اگر شما به اطراف خود نگاه کنید متوجه خواهید شد که اکثر مردم به جای استفاده از دوربین های دیجیتال از گوشی خود برای عکس گرفتن و فیلمبرداری استفاده می کنند خوب دلیل آن هم واضح است چونکه همه ما در اکثر اوقات گوشی همراه خود داریم. امروزه کمتر کسی پیدا می شود که با حضور دوربین گوشی تجهیزات اضافه دیگری را به همراه خود داشته باشند. مردم هر زمان که می خواهند گوشی هوشمند خود را بیرون میاورند و یک ویدیو را ضبط می کنند و یا عکس های با کیفیتی می گیرند. دوربین گوشی های امروزی دارای دوربین های پیشرفته ای هستند و برخی از گوشی ها حتی به پنج و حتی تعداد بیشتری دوربین مجهز شده است که برخی از آنها عمق رنگ را به ثبت می رسانند و دارای کیفیت فیلمبرداری 1080p می باشند که وضوح بسیار بالایی را به ارمغان می آورد.

شما ممکن است در تعطیلات و یا سفر، مهمانی ها، جمع خانوادگی های خود دوست داشته باشید که صحنه ای از خاطرات خود را ثبت کنید و قصد داشته باشید که عکس یا فیلم بگیرید اما با خطای Can’t Connect To Camera   مواجه شوید و در این لحظه این ارور چقدر ناراحت کننده خواهد بود. مطمئنا این مشکل تنها محدود به دستگاه های اندروید نمی شود و ممکن است در هر دستگاه دیگری اتفاق بیافتد اما راه حل می تواند بسته به دستگاهی که این خطا در آن رخ می دهد متفاوت باشد، در این مقاله تنها روی حل مشکل باز نشدن دوربین گوشی اندروید (can’t connect to camera ) تمرکز خواهیم کرد.

چرا خطای can’t connect to camera اتفاق می افتد؟

اگر در حال تلاش هستید که دوربین گوشی اندروید خود را باز کنید اما با خطای اتصال به دوربین امکان پذیر نیست مواجه می شوید این بدان معناست که مشکل سخت افزاری و یا نرم افزاری وجود دارد. اگر می خواهید بدانید که شما هم این خطا را دارید یا نه خیلی ساده در برنامه واتساپ، اسکایپ، فیس بوک مسنجر یا هر برنامه رسانه اجتماعی دیگر روی دوربین خود ضربه بزنید، در صورتی که شما به این مشکل مبتلا شده باشید بعد از نمایش صفحه نمایش هالی پیغام خطای can’t connect to camera به شما نمایش داده می شود.

3 روش حل خطای Can’t Connect To Camera در اندروید

از آنجا که این خطا ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، ممکن است تنها یک راه حل برای حل این مشکل وجود داشته باشد. راه حل این مشکل بسته به آنچه دارد که باعث ایجاد خطا شده است. اولین و سریعترین راه حلی که ممکن است به شما کمک کند راه اندازی مجدد دستگاه است. این راه حل را قبل از راه حل های دیگر امتحان کنید ( بخصوص اگر برای استفاده از دوربین عجله دارید). با این حال برخی از کاربران ممکن است با راه اندازی مجدد نیز مشکل شان حل نشود و باز هم پیغام خطای can’t connect to camera را دریافت کنند.

اگر با راه اندازی مجدد گوشی توانسته باشید خطای can’t connect to camera را حل کنید ممکن است با محدودیت ضبط ویدیو مواجه شوید به طوری که به جای کیفیت کامل، ویدیو به کیفیت پایینی محدود می شود. بنابراین راه اندازی مجدد واقعا راه حلی که بتواند مشکل can’t connect to camera را به طور کامل حل کند نمی باشد اما امتحان آن هم ضرری ندارد.

راه حل اول – راه اندازی مجدد دستگاه برای حل خطای Can’t Connect To Camera

اولین راه حلی که ممکن است به شما کمک کند راه اندازی مجدد است اما همانطور که در بالا توضیح دادیم ممکن است فقط در برخی دستگاه ها جواب بدهد. پس تا وقتی که این راه حل وجود دارد چرا راه حل های پیچیده تر را امتحان کنید. اگر راه اندازی مجدد به شما کمکی نمی کند دستگاه خود را به حالت امن یا Safe Mode ببرید. در حالت سیف مد برنامه های شما به طور موقت غیر فعال می شوند بنابراین اگر یک مشکل نرم افزار باعث نمایش پیغام can’t connect to camera شده باشد با این کار شما دیگر نباید این پیغام را دریافت کنید. برنامه مشکل زا را پیدا و پاک کنید. بنابراین برای راه اندازی مجدد دستگاه خود در حالت سیف مد باید مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

 • دکمه پاور گوشی خود را برای چند ثانیه نگهدارید تا منوی پاور روی صفحه به شما نمایش داده شود.
 • از منو گزینه power off را انتخاب کنید و اجازه دهید دستگاهتان خاموش شود.
 • کمی منتظر بمانید و برای چند ثانیه دکمه پاور را نگه دارید تا دستگاه شروع به روشن شدن کند اما دکمه پاور را رها نکنید.
 • به محض دیدن لوگوی اندروید دکمه پاور را رها کنید و دکمه های افزایش و کاهش صدا یا همان دکمه های ولوم را فشار و نگهدارید.
 • در این حالت گوشی شما وارد حالت سیف مد می شود و در گوشه پایین دستگاهتان عبارت Safe Mode به شما نمایش داده می شود.

بعد از اینکه دستگاه شما در حالت سیف مد راه اندازی شد سعی کنید برنامه دوربین را باز کنید و چند عکس بگیرید. اگر دوربین به خوبی کار می کند پس مشکل از برنامه های شما نمی باشد. در غیر این صورت گوشی خود را در حال نرمال راه اندازی کنید و برنامه های مشکل زا را پاک کنید. هر بار که یکی از برنامه ها را حذف می کنید دوربین را امتحان کنید این تنها راهی است که می توانید تشخیص دهید که مشکل از کدام برنامه است، بعدا می توانید برنامه ها را مجددا نصب کنید پس نگران پاک کردنشان نباشید.

حالا ممکن است سوال کنید که اگر برنامه ها را حذف کردیم و باز هم دوربین باز نشد چه اتفاقی می افتد؟ خب در این حالت ممکن است مشکل از خود برنامه دوربین باشد پس مراحل ساده زیر را انجام دهید:

 • به تنظیمات اندروید بروید.
 • وارد Apps یا برنامه ها شوید و برنامه دوربین را پیدا کنید.
 • هرگونه بروزرسانی دوربین را حذف کنید.
 • تمام کش ها و دیتا را پاک کنید.
 • بعد توقف اجباری یا Force stop را برای برنامه دوربین خود انتخاب کنید.
 • دوباره تمام بروزرسانی ها را نصب کنید.

بعد از اینکه تمام این کارها را انجام دادید بررسی کنید که ایا برنامه دوربین کار می کند یا نه. اگر باز هم با پیغام can’t connect to camera مواجه شدید راه حل بعدی را امتحان کنید.

راه حل دوم – حل خطای Can’t Connect To Camera در اندروید با تغییر مجوزها

اگر با ارور can’t connect to camera مواجه هستید ممکن است بتوانید با تغییر مجوزها این خطا را رفع کنید، پس مراحل ساده زیر را انجام دهید:

 • وارد تنظیمات اندروید شوید.
 • Apps یا برنامه ها را انتخاب کنید و بعد روی چرخ دنده تپ کنید.
 • روی گزینه App permissions تپ کنید.
 • اسلاید سمت راست را تایید کنید
 • و در نهایت دستگاه اندروید خود را ریستارت کنید.

بعد از انجام این مراحل بررسی کنید که آیا می توانید به دوربین دسترسی داشته باشید و به طور عادی از آن استفاده کنید یا نه.

3 روش حل خطای Can’t Connect To Camera در اندروید

راه حل سوم – وایپ کردن اندروید و حل مشکل اتصال به دوربین امکان پذیر نیست

وایپ کردن به این معناست که تمام برنامه ها و اطلاعات گوشی پاک می شود و گوشی شما به تنظیمات کارخانه بر می گردد. توجه داشته باشید که با وایپ کردن اندروید تمام عکس ها و فایل های صوتی و تصویری و برنامه های شما همه و همه پاک خواهد شد بنابراین از این روش به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید.

 • دستگاه اندروید خود را بردارید و خاموش کنید.
 • دکمه پاور و کم کردن صدا را با هم فشار دهید. با این کار گوشی شما ریستارت خواهد شد. توجه داشته باشید که این دکمه ها در گوشی های مختلف متفاوت است برای مثال در گوشی های نکسوس 7 گوگل با فشار دادن کمه افزایش و کاهش صدا و دکمه گاور به صورت همزمان گوشی شما ریستارت می شود، گس در مورد گوشی خود تحقیق کنید.
 • با روشن شدن گوشی دکمه ها را رها کنید. در صفحه پیش رو با استفاده از دکمه ولوم گزینه ریکاوری مد را پیدا کنید.
 • بعد از اینکه گزینه ریکاوری مد ( recovery Mode ) را پیدا کردید دکمه پاور را فشار دهید تا انتخاب شود.
 • بعد از اینکه دکمه پاور را فشار دادید آن را نگه دارید. این کار باعث می شود که از نمایش گزینه های مختلف روی صفحه نمایشتان اجتناب شود.
 • دوباره با دکمه ولوم گزینه wipe cache partition را پیدا کنید و با دکمه پاور آن را انتخاب کنید.
 • گزینه Yes – erase all user data را انتخاب کنید تا فرآیند وایپ کردن یا ریست فکتوری گوشی اندروید شما شروع شود.

3 روش حل خطای Can’t Connect To Camera در اندروید

امیدواریم با راه حل های بالا توانسته باشید مشکل باز نشدن دوربین خود را حل کنید، چنانچه شما راه حل دیگری میشناسید لطفا در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید… با تشکر

ایکیوسان وب‌سایت
کارشناس ارشد کامپیوتر، مربی آموزشگاه های آزاد، مترجم، تولید کننده محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.