نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

RoboHon یا ربات-تلفن، بامزه ترین تلفن همراه جهان است! یک ربات با قیافه ای آشنا که توی جیب تان جا می شود. می تواند تماس تلفنی برقرار کند، برقصد، عکس بگیرد و تصویر آن ها را روی سطح مختلف بیاندازد، نقشه های مختلف را پشتیبانی کند و کارهای بیشمار دیگر. به عبارتی، RoboHon رباتی ست که یک تلفن همراه هوشمند درونش گنجانده اند.

ربات

خیلی ها ممکن است با دیدن یک گوشی با صفحه 2 اینچی صدای غرولندشان بلند شود، اما بی شک این محصول یک ایده ناب به حساب می آید. این افراد سوال هایی از این دست نیز می پرسند: آیا این یک نوآوری به حساب می آید؟ این محصول به جایی خواهد رسید؟ واقعا توی جیب جا می شود؟

hello

مطمئنا وقتی در اوایل سال جاری به بازار ژاپن ارائه شود، جواب تمام این سوالات را خواهیم فهمید. اما اکنون در اینجا تلاش خواهیم کرد حداقل جواب یکی از این سوالات را پیدا کنیم.

مطمئنا این محصول کمپانی شارپ در جنگ ابر قدرت های دنیای گوشی ها برنده نخواهد بود. این گوشی، یک نسخه مخصوص از اندروید را اجرا می کند، دارای دوربین و صفحه نمایش لمسی بوده و شبکه LTE 4G را پشتیبانی می نماید اما آنقدر منحصر به فرد و جذاب هست که فقط در یک دسته بندی جدید و مخصوص به خود می گنجد.

صفحه نمایشش کوچک و ابتدایی است و در هر صفحه آن تنها برای قرار دادن 4 اپلیکیشن فضا وجود دارد. نماینده Sharp دلیل آن را اساس کار RoboHon بر مبنای دستورات صوتی می داند و به این نکته اشاره می کند که صفحه نمایش به عنوان یک گزینه دوم تنها برای ایجاد تماس تلفنی و استفاده در مکان های پر سر و صدا طراحی شده است.

گزینه ها، تکمه ها و آیکون ها بزرگ طراحی شده اند. این قابلیت به RoboHon کمک می کند تا در بازار گوشی های ژاپن جای خود را محکم کند. البته بازار گوشی های قدیمی!

این گوشی شبیه اسباب بازی به نظر می رسد. اما یک اسباب بازی با کیفیت! مرا که خیلی شیفته خودش کرد. به دلایل زیادی، تصمیم گرفته بودم برای خودم نگهش دارم. یک نوع پوشش چرم مانند بر روی دست و پا و گوش های این ربات تعبیه شده است و مانند باقی گوشی های تخت و باریک، تجهیزات اضافی شیشه ای Swarovski نیز برایش تولید شده است. یک نکته جالب دیگر اینکه آرمی که بر روی سینه اش قرار دارد را می توان خم کرده و به عنوان گیره استفاده نمود و گوشی را از جیب لباس آویزان کرد.

دست و پاهای این ربات بسیار با طمانینه حرکت می کنند و اگر مودبانه درخواست کنید، با همین دست و پا رقصی برایتان اجرا خواهد نمود. البته برای این کار باید ژاپنی تان را قوی کنید، چون تنها زبانی که فعلا حالی می شود، ژاپنی ست. میزان فهم مکالمات نیز در این ربات قابل قبول بوده به طوری که می توان از کلمات و دستورات مختلفی برای انجام یک کار استفاده کرد. دستورات صوتی تقریبا تمام کارهایی که این ربات-گوشی می تواند انجام دهد را پوشش می دهند: گرفتن عکس، تماس تلفنی، یادداشت برداری، جواب دادن به پیامک و حتی انداختن تصویر روی سطوح مختلف توسط پروژکتور کوچک تعبیه شده بر روی سرش.

selfie

شارپ هنوز قیمتی بر روی این محصول جدیدش نگذاشته اما هیچ از شواهد بر نمی آید که محصولی ارزان باشد. این نکته باز هم جای تکرار دارد که هیچ چیزی شبیه این ربات-تلفن وجود ندارد!

به نظر شما همراهان ویندوزسنتر، این محصول شرکت شارپ چه جایگاهی در بازار تلفن های همراه خواهد داشت؟

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour