نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

حدود دو هفته‌ی پیش “مارک زاکربرگ” اعلام کرد که ربات‌های چت (Caht-Bots) قرار است جزئی از شبکه‌ی پیام‌رسانی فیسبوک شوند. اما این ربات‌ها دقیقا چه هستند!؟

ربات‌های چت بسیار شبیه به کانال‌های تلگرام هستند. با این تفاوت که پیام‌های دریافتی از سوی یک ربات چت به درخواست‌های شما از آن بستگی دارد، نه انتخاب ادمین. مثلا یک ربات چت هواشناسی وقتی به شما پیام می‌دهد که از او پرسیده باشید “هوا چطور است؟” این ربات‌ها براساس هوش مصنوعی ساخته شده‌اند.

اما فیسبوک اولین شرکتی نیست که از این ربات‌ها استفاده می‌کند. شرکت‌های دیگری از جمله میکروسافت هم در گذشته اقدام به معرفی ربات‌های خاص خود -که با یک سیستم پیام‌رسان ادغام می‌شدند- کرده‌اند.

دلیل رفتن شرکت‌ها به سمت ربات‌های پیام‌رسان این است که کاربران از تعداد زیاد برنامه‌ها روی تلفن‌های همراه‌شان خسته شده‌اند. در تئوری، این ربات‌ها می‌توانند به جای اَپ‌های جداگانه، قسمت بزرگی از آن‌چه که می‌خواهید را در یک مکان برایتان فراهم کنند. مثلا شما می‌توانید روی فیسبوک یک ربات خبرخوان داشته باشید یا یک ربات هواشناس و…

اما اشکال این ربات‌ها چیست؟

در برخی مواقع مثل ربات “tay” میکروسافت، هوش مصنوعی یاد می‌گیرد که از چیزهای بد خوش‌اش بیاید! مثلا آدولف هیتلر را ستایش کند. در برخی مواقع، این ربات‌ها خاموش نمی‌شوند! یعنی کاربر هر کاری که می‌کند بازهم پیام پشت پیام است که از طرف ربات دریافت می‌کند. درمورد ربات‌های فیسبوک که چند روزی است که فعالیت‌شان به صورت آزمایشی آغاز شده، فعلا مورد دوم درست است. اتفاقی که صدای کاربران فیسبوک را درآورده…

باید دید فیسبوک و شرکای دیگر پروژه‌ی ربات‌های پیام‌رسان چگونه جلوی این هرزنامه‌ها و اعلان‌های بی‌شمار را خواهند گرفت و با کاربران آشتی خواهند کرد.

2 Responses

 1. مهدی

  سلام این سوال رو یه بار پرسیدم کسی جوابم رو نداد
  امکان این وجود داره که برا ویندوز موبایل۱۰ یک شر ایت و زاپیا درست کنن که بتونیم فیلم و صدا و…از اندروید بگیریم؟؟؟

  پاسخ
  • مهدی

   منظورم با همون سرعتیه که گوشی هایی اندروید با هم دارن یه گوشی ویندوزی هم با گوشی اندرویدی داشته باشه؟

   پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour