امروز Sunday 26 May 2019

راه حل مایکروسافت برای پیدا کردن اشیاء گم شده‌ با روش های دیجیتال

راه حل مایکروسافت برای پیدا کردن اشیاء گم شده‌ با روش های دیجیتال

گم کردن هر چیزی، چه سوئیچ ماشینتان چه حیوان خانگی و چه سر رشته‌ی افکارتان همه و همه ناخوشایند هستند.

زندگی می‌تواند واقعا گیج کننده باشد. گاهی شما را شوکه کند. برنامه هایتان را به هم بریزد، از قرار ها و یا برنامه های روزانه عقب بیفتید و .. جز باد و طوفان گم کردن وسایل هم چنین مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

وسایلی که معمولا گم میکنیم؛ شاید بین کوسن های روی کاناپه!

 اما قبل از اینکه آنجا را بررسی کنید بیاید دنیایی را تصور کنیم که در آن چیزی گم نمیکنیم.

در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید:

اشیاء گم شده‌

خب این خیلی ایده آل به نظر می‌رسد. اما آیا واقعا عملی هم هست یا صرفا یک آرزوست؟ پتنت جدیدی که مایکروسافت ثبت کرده است می‌گوید چنین دنیایی با قابلیتی به اسم “ردیابی اشیاء” ممکن خواهد بود.

این پتنت به شکل تعدادی تصاویر گرافیکی و توضیحات مختصر فردی را نشان می‌دهد که یک هدست واقعیت افزوده به چشم دارد، مایکروسافت در این پتنت قابلیتی را نشان می‌دهد که ما احتمالا در آن برای پیدا کردن اشیاء گمشده به هالولنزها یا دستگاه های واقعیت افزوده متکی خواهیم بود. تا اینجا این پتنت تنها در حد یک طرح مفهومیست و چندان جالب به نظر نمی‌رسد.

این پتنت چندین سناریو را مطرح می‌کند؛ به عنوان مثال تصور کنید فراموش کرده اید که در خانه شیر ندارید. یا احتمالا همخانه‌ی شما (مثلا علی) شیری که در یخچال بود را استفاده کرده و نه تنها شیر جدیدی جایگزین آن نکرده که حتی برای یادآوری خرید آن با شما تماس نگرفته است. در این هنگام فناوری ردیابی اشیاء وارد میدان شده و به شما هشدار خواهد داد تا به یاد داشته باشید شیر خریداری کنید. میتوان اینگونه دید که این فناوری از بروز بسیاری افتضاحات و اتفاقات ناشخوشایندی مثل دعوا و سرزنش جلوگیری خواهد کرد

به طور دقیق یک وسیله‌ی قابل حمل مثلا دوبینی که توسط شخص پوشیده شود، می‌تواند محیط حضور فرد را مشاهده کرده و سپس با پردازش این اطلاعات ویدیویی؛ اشیاء موجود در محیط شخص را شناسایی کند.

در اینجا فناوری های بسیاری دخیل خواهند بود. از شناسایی و ثبت اشیاء گرفته تا تشخیص تغییرات در محیط کاربر. سپس اطلاعات به دست آمده در اختیار سیستم قرار گرفته و و سیستم به صورت هوشمند الگوی این تغییرات را یاد خواهد گرفت.

گرچه تصور سیستمی که مانند یک قیم همیشه فرد را زیر نظر داشته باشد برای برخی دلهره آور است. اما با زیرساخت های فعلی مانند کیت توسعه vuforia که به دستگاه های Hololens امکان شناسایی اشیاء واقعی را می‌دهد این فناوری چندان با ما فاصله ندارد.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: نئو وین[/column]

مرتضی داداشی وبسایت شخصی
برنامه نویسی رو بیش از ده سال پیش با VB یاد گرفتم و با بازی با api ویندوز بیشتر و بیشتر بهش علاقمند شدم . حالا توسعه دهنده ی اندروید هستم و بیشتر با java و php کد میزنم . بخاطر VB به ویندوز مدیونم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.