نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

چند سالی است که بازار خودرو های بی سرنشین در دنیا خیلی گرم گرم شده و اکثر شرکت های معتبر به تولید این خود رو اهتمام می ورزند. گوگل از پیشگامان این صنعت به شمار می رود و اولین خودرو های خود کنترل را چند سال قبل رونمایی کرده است. شرکت آمریکایی Apple هم که در این وادی خود را عقب دیده است اقدام به ترسیم افقی نزدیک در آینده برای تولید چنین خودروهایی کرده است.

با ویندوزسنتر همراه باشید.

27921-146d967e_945_556

دیوید شپاردسون. واشنگتن

شرکت گوگل در سال 2005 برای اولین بار اقدام به طراحی خود رو های بی سرنشین نمود. آقای سباستین ترون مدیر آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد و همچنین طراح مشترک سیستم Google Street View به همراه تیم نرم افزای پانزده نفره اش این سیستم را برای اولین بار طارحی و ارائه نموده اند. تیم نرم افزاری آقای ترون با ساخت ربات پیشرفته و معروف Stanley توانسته بود جایزه ی دو میلیون دلاری وزارت دفاع آمریکا را ببرد و رزومه ی خود را به حد کافی قوی کند تا شرکت گوگل ماموریت ساخت چنین پروژه ی حساسی را به این گروه بدهد. گروه آقای ترون از پانزده مهندس نرم افزار و هوش مصنوعی متشکل است و از جمله نیروهای معروف این تیم مهندس کریس اورمسون و مایک مونته مرلو می باشند.

گوگل پس از تشکیل و شروع پروژه خودروی بی سرنشین در بیست و نه ژوئن سال 2011 توانست کار ساخت آن را هم به پایان برساند و با لابی های خود در دولت آمریکا مجوز اولیه ی حرکت این خود رو ها را برای اولین بار در ایالت نوادا گرفت. ایالت های کالیفرنیا و میشیگان هام مناطق دیگری بودند که اجازه ی حرکت این خودرو را صادر کردند. و در سال 2015 بعد از ایالت سانفرانسیسکو تقریبا این خود در تمام کشور آمریکا مصونیت حرکت پیدا کرد.

220px-googles_lexus_rx_450h_self-driving_car

 بر اساس گزارشات منتشر شده از طرف خود شرکت گوگل تمام تصادفات رخ داده برای این نوع از ماشین ها چهارده مورد بوده است. که از بین این تعداد سیزده مورد آن مربوط به اشتباهات رانندگی انسانی در اطراف این اتومبیل ها بوده است.

همچنین در سال 2016 تا کنون هیچ تصادفی برای این خودرو ها که توسط نقص سیستم نرم افزاری آن ها رخ داده باشد ثبت نگردیده است.

بر اساس اظهارات منابع آگاه قیمت این اتومبیل ها برای فروش از حدود بیست و پنج هزار دلار شروع می شود و سیستم های خصوصی سازی شده ی این اتومبیل ها تا هشتاد هزار دلار هم قیمت گذاری شده اند.

اما به تحلیل متخصصین اقتصاد الکترونیک درآمد تبلیغیتی این تکنولوزی برای گوگل بیش از این ها بوده است و در واقع اصلا هدف گوگل این درآمد تبلیغیتی از جانب این خود رو ها بوده است و فروش آن ها جنبه ی حاشیه ای داشته است. چراکه اکثر خریداران این خود رو ها در هنگام خرید و پس از مدتی استفاده از خودرو مورد مصاحبه های گوناگون شده اند که این مصاحبه ها هم انتشار خوبی بین خوانندگان آنلاین خبری دنیا داشته است.

این در آمد هنگفت باعث به فکر افتاد سایر غول های نرم افزاری و سخت افزاری شده است. Apple از جمله ی این شرکت هاست که به زودی قصد ساخت اولین خودروی بی سرنشین خود را دارد.

apple-car

شرکت Apple اعلام کرده است که منتظر اعلام نتایج رایزنی های خود برای توسعه ی علاقه ی این شرکت به تولید خود روهایی با قابلیت کنترل از طریق تماس و تلفن همراه است. Apple همچنین گفته است که امیدوار است که قوانین ایالتی به آن ها این اجازه را بدهد که بتوانند این تکنولوژی را در روی وسیله های نقلیه اجرا کنند.

نامه ای که از طرف آقای استیو کرنر مدیر بخش کیفیت محصول شرکت Apple به سازمان ملی مدیریت ترافیک امریکا ارسال شده است در واقع مهم ترین دلیل برای ابراز علاقه ی این شرکت برای تولید خودرو های بی سرنشین است. سابقه ی درخشان Apple در صنعت کامپیوتر و نرم افزار باعث شده ظرفیت این شرکت برای دست بردن به صنعت حمل و نقل نیز از نظر عمومی مقبول واقع شود.

“شرکت در حال یادگیری انواع متد های آموزش ماشین و فرایند اتوماسیون است و به شدت یه اتوماتیک کردن اکثر حوزه های شهری علاقه مند است”. این گفته ی آقای کرنر در ادامه ی اظهارات وی است.

این شرکت ادعا کرده است که ماشین ها تولیدی این گروه نرم افزاری ویژگی های زیر را به سیستم های شهری از جمله حمل و نقل اضافه خواهند کرد:

• اجرا شدن تحت پشتیبانی و راهنمایی از NHTSA

• ظرفیت بالا برای افزایش کارآیی زندگی اجتماعی و فردی اسنان ها

• جلوگیری از انواع تصادفات و خطرات ناشی از آن ها

• جلوگیری از خطرات مرگبار در خیابان ها در هر سال

• دسترسی و امکان کنترل همه ی ماشین ها از راه دور

شرکت Apple گفته است از قانون گذاران انتظار دارد تا با حرف هایی مثل: “همه در برار قانون برابرند و باید با همه یکسان برخورد شود” در برابر نمونه های آزمایشی این تکنولوژی مانع تراشی نکنند و اجازه دهند این خودرو های بی سرنشین به صورت آزمایشی به اجرا در بیایند.

Apple می گوید بعضی شرایط خاص و خطرناک نیازمند تصمیمات و عکس العمل های آنی و لحظه ای هستند که می توان این تصمیمات را در کمترین زمان و با کمترین اشتباه توسط نرم افزار انجام داد. این قضیه شامل الگوریتم هایی می شود که توسط هوش مصنوعی در خدمت امنیت و آسایش یا کنترل از راه دور یا قانون مداری همه چیز قرار می گیرد. در واقع Apple  با این تفاسیر می خواهد بگوید که بعضی کار ها اگر در اخیار نرم افزار قرار گیرد بهبود کارآیی را به همراه دارد که به نظر هم منطقی می آید و این امر ثابت شده است که خطای نرم افزار در قیاس با انسان تقریبا صفر است. به علاوه Apple  ادعا کرده است که سیستم های نرم افزاری امنیت حریم خصوصی مصرف کننده ها را نیز تامین می کند. اما این شرکت هنوز جواب گوی سوالات مربوط به نشت اطلاعات از iCloud یا ایفون ها نبوده است و ادعای امنیت حریم خصوصی را دوباره مطرح می کند.

apple-car-concept

مهم ترین ایراد های این سیستم ها از نظر تحلیلگران:

بسیاری از تحلیلگران اجتماعی و اقتصادی می گویند جایگزین شدن این تکنولوژی ها باعث از بین رفتن میلیون ها شغل در دنیا می شود. مثلا رانندگان کامیون ها یا تاکسی های و یا تعمیر کننده های این وسایل همگی از جمله ی تعداد زیادی هستن که ممکن است با این روی کار آمدن این تکنولوژی بیکار شوند.

همچنین با این اوضاع صنعت پول ساز بیمه هم دیگر رونق قبلی را نخواهد داشت. همه چیز درست و بی نقص اگر کار کند و سیستم های نرم افزاری با کمترین خطا با در حالت هایی بدون خطا اعمال را انجام دهند دیگر نیازی به توجیهی مثل بیمه نیست.apple-car-concept-1

در ماه سپتامبر دولت اوباما و کابینه ی آن یک بیانیه ای صادر کرد که دارای پانزده بند است و همه ی توضیحات تکمیلی را از داوطلبان تولید این تکنولوژی خواسته شده است که همه ی خواسته های خود و امکانات موجود در روی ماشین های اتومات و کلیه جزئیات لازم را برای تنظیم قوانین جامع و درست تسلیم نمایندگان دولتی بکنند.

آقای تیم کوک یکی از مدیران اجرایی اپل اعلام کرده است که این شرکت علاقه ی زیادی به تولید این نوع ماشین های بی سرنشین دارد. به علاوه قصد این شرکت فقط تولید اتومبیل نیست بلکه تولید خودرو فقط یک مورد از سیستم های شهری است که اپل خواهان تولید آن ها به شکل اتوماتیک و خودکنترل است. این مقام اجرایی گفت: ” اپل در کنار تولید گوشی های هوشمند دست به تولید این تکنولوژی ها خواهد زد و این طرح هیچ ربطی به تولیدات گوشی های هوشمند این شرکت ندارد”.

capture

هنوز خبر هایی در رابطه با استخدام مهندسین طراح خودرو در اپل منتشر نشده است و کسی نمی داند که این خود رو کی و چگونه از اپل خارج خواهد شد. اما صراحت مسئولین این شرکت در رابطه با افق نزدیک تولید این محصولات در اپل باعث شده اکثر طرفداران این شرکت منتظر و گوش به زنگ باشند.

سایر شرکت هایی که قصد تولید  اتوموبیل های بی سرنشین داردن عبارت اند از:

 Ford Motor Co  

Volkswagen AG

Daimler AG

Tesla Motors Inc

General Motors Co

Apple's Stephen Chick displays the CarPlay program at the Worldwide Developers Conference in San Francisco, California in this June 2, 2014 file photo. First there were TVs, then smartphones, but as those two markets mature the world's top screen makers are looking to the auto sector to drive future growth, with car display volumes expected to almost triple by 2018. Manufacturers like South Korea's LG Display Co Ltd and Samsung Display are eager to boost their exposure to the sector, which promises bigger and more stable margins than their mainstay mobile and TV businesses. REUTERS/Robert Galbraith/Files (UNITED STATES - Tags: BUSINESS SCIENCE TECHNOLOGY TRANSPORT)

مزیت Apple نسبت به سایرین:

پیشینه ی قوی در نرم افزار

داشتن لابی هایی در دولت مرکزی

محبوبیت و شهرت جهانی

کیفیت بی نقص سایر محصولات

قدرت تبلیغاتی بیشتر

apple-logo-new-york-city

نسل جدید خودرو های بی سرنشین چه امکاناتی را برای مردم فراهم خواهد کرد؟ چه مشکلاتی با حذف مشاغل برای بشر پیش خواهد آمد؟ آیا تکنولوژی همیشه مفید است؟ اخبار جدید را در ویندوزسنتر دنبال کنید.

پیوست

منبع: Reuters

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour