نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

لومیا 950 ایکس ال در حال حاضر در فروشگاه های مایکروسافت در سراسر آمریکا برای نمایش قرار گرفته است و همین مساله باعث شده است تا تعداد زیادی از علاقه مندان به گوشی های ویندوزی بتوانند با این گوشی کار کنند.

یکی از این افراد تصاویری را با دو گوشی لومیا 950 ایکس ال و لومیا 1520 ثبت کرده است تا بهتر بتوان دوربین این دو گوشی را مقایسه کرد. لازم به ذکر است که لومیا 1520 همانند لومیا 950 ایکس ال از دوربین 20 مگاپیکسلی به همراه قابلیت OIS استفاده می کند.

ما شنیده ایم که علی رغم رزولوشن برابر دوربین این دو گوشی، دوربین لومیا 950 ایکس ال یک دوربین جدید و کاملا به روز بوده که از لنز 6 المنتی و نسل ششم قابلیت OIS استفاده می کند.

بهترین راه برای قضاوت بر روی این موضوع، مقایسه ی تصاویر ثبت شده به وسیله ی دوربین های این گوشی ها است. با هم به این تصاویر نگاه می کنیم:

خب تصاویر کاملا گویا هستند و جای هیچ حرفی را باقی نمی گذارند. کاملا مشخص است که مایکروسافت خیلی خوب دوربین 950 ایکس ال را نسبت به لومیا 1520 ارتقا داده است. از طرف دیگر حتما توجه کنید که هنوز نرم افزار لومیا 950 ایکس ال نهایی نشده است و بعد از نهایی شدن  و عرضه ی آپدیت های احتمالی برای دوربین لومیا 950 ایکس ال در آینده، قطعا دوربین این گوشی به مراتب بهتر از این خواهد شد.

همچنین کسی که این عکس ها را گرفته است، گفته است که این تصاویر در شرایط با نور کم گرفته شده اند و همچنین او تاکید کرد که دوربین لومیا 950 ایکس ال بسیار سریع و از این نظر شبیه به دوربین آیفون بوده است.

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در ارتباط  با لومیا 950 ایکس ال چیست؟

5 Responses

 1. پژمان

  خوب باید هم بهتره باشه.
  تکنولوژی 1520 مال 2013 و950xl سال 2015 .
  دو سال گذشته اونم تو دنیای محصولات دیجیتال و مخصوصا موبایل.

  پاسخ
 2. ATB

  بنظر من که این مقایسه باطل هستش چون:
  اولاً 950 تکنولوژی امساله و 1520 مال 2013
  دوماً چون دوربین جلو 5 درمقابل 1.3 مقایسه نمیشه همچنین amoled با lcd که باعث زنده تر شدن رنگها میشه
  سوماً اگه تو عکسای دوربین اصلی گوشیا دقت کنید لرزش دست توی عکس 1520 کاملاً فاحش هستش و بنظر میاد از عمد خواستن چهره عکاسی 1520 رو خدشه دار کنن!بهرحال واضحه که اسنپ دراگون 810 عملکرد بهتری واسه پردازش نسبت به اسنپ 800 داره!ولی بازم این طرز عکاسی با یه 1520 با وقار نیست! (-;

  پاسخ
  • محسن

   اولا کیفت صفحه نمایش چه ربطی به این عکس داره؟ مگه شما الان هر عکس با صفحه نمایش همون گوشی میبینی؟ جفتش تو صفحه نمایش شما شرایط یکسان داره
   دوما چرا توهم توطئه داری شما؟ همه چیز رو با تفکرات دایی جان ناپلئونی میبینی. ۱۵۲۰ واسه یک برند رقیب نیست که بخواد ضایعش کنه

   پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour