نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

از آنجایی‌که شرکت سامسونگ، دستیار مجازی Viv را در اختیار دارد، بسیاری منتظر هستند تا گوشی پرچم‌دار آینده سامسونگ یعنی گلکسی اس 8 با این دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی به بازار عرضه شود. با این‌حال، گزارش‌های تازه منتشرشده، حاکی از آن است که گوگل به سامسونگ، اجازه نمی‌دهد تا گوشی پرچم‌دار آینده خود را با دستیار صوتی Viv معرفی نماید. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با ویندوزسنتر، همراه باشید.

در حال‌حاضر، هنوز مشخص نیست که سامسونگ به این خواسته گوگل، تن می‌دهد یا در نهایت، شرکت گوگل به سامسونگ اجازه می‌دهد تا از دستیار صوتی Viv در گوشی‌های هوشمند اندرویدی این سازنده کره‌ای، استفاده شود. به هرحال، شرکت سامسونگ، بخش قابل‌توجهی از فروش محصولات اندرویدی را به خود اختصاص داده است و شاید، به نوعی این موضوع، گوگل را مجاب نماید تا دستیار مجازی Viv به عنوان دستیار اصلی گوشی‌های جدید سامسونگ، استفاده شود.

برای اطلاع، شرکت گوگل از یک دستیار جدید با نام “Google Assistant” رونمایی کرد که این دستیار صوتی، به عنوان یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های گوشی پیکسل و پیکسل ایکس‌ال شرکت گوگل، به شمار می‌رود. به همین جهت، ممکن است شرکت گوگل، دستیار صوتی “Google Assistant” را به دستیار صوتی اصلی محصولات آینده مجهز به اندروید نوقا، تبدیل نماید.

با این‌حال، در صورتی‌که دستیار صوتی “Google Assistant” در گوشی‌های سازندگان دیگر با سیستم‌عامل اندروید نوقا 7.1.1 گنجانده شده باشد؛ تقریباً مطمئن هستیم که گوشی پرچم‌دار گلکسی اس 8 سامسونگ نیز با این دستیار صوتی ارائه می‌شود. این موضوع، برخلاف تمایل سامسونگ برای عرضه محصولات جدید خود با یک دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی و پیشرفته با نام Viv است.

گلکسی اس 8

با اینکه شرکت گوگل، به طور رسمی یک شایعه جدید را تایید نکرده است؛ گمانه‌زنی‌ها نشان می‌دهد که شرکت گوگل، از سامسونگ درخواست نموده تا دستیار صوتی Viv را در گوشی‎های اندرویدی‌اش نگنجاند تا این محصولات، تنها به دستیار صوتی جدید گوگل یعنی “Google Assistant” مجهز باشند.

در صورتی‌که شرکت گوگل با عرضه محصولات جدید اندرویدی سامسونگ با دستیار صوتی Viv موافقت نکند، این سازنده کره‌ای برای عرضه هرچه بیشتر محصولات مجهز به پلت‌فرم اختصاصی تایزن برنامه‌ریزی خواهد کرد و ممکن است این موضوع، به مرور، شرکت سامسونگ را از اکوسیستم اندروید دورتر نماید. البته، در حال‌حاضر، صحت اطلاعات منتشرشده، به هیچ عنوان تایید یا تکذیب نشده است و در رابطه با درستی آن‌ها نمی‌توان اظهار نظر کرد.

برای اطلاع، توسعه‌دهندگان دستیار سیری شرکت اپل، دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی Viv را توسعه داده‌اند و  آوازه‌ی این دستیار صوتی، شرکت گوگل و تعدادی از سازندگان دیگر را برای خرید آن وادار نمود. با این‌حال، تیم توسعه‌دهندگان دستیار Viv مدعی شده‌اند که فروش بالای محصولات سامسونگ، می‌تواند بهترین علت همکاری آن‌ها با این سازنده کره‌ای برای عرضه یک دستیار دیجیتال قدرت‌مند به همراه محصولات مختلف، باشد.

پیوست
منبع: Softpedia 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour