امروز Wednesday 17 July 2019

خاموش شدن های ناگهانی iPhone 6s به دلیل نقص باتری

خاموش شدن های ناگهانی iPhone 6s به دلیل نقص باتری

اپل اخیراً در سایت پشتیبانی چینی زبانش مقاله ای را منتشر کرده است، توضیحی در رابطه با آخرین وضعیت iPhone 6s، به دلیل خاموش شدن های ناگهانی آن. با ویندوزسنتر همراه باشید.

مشکل باتری iPhone 6s

screen_shot_2015-09-09_at_11-34-11_am_story

در بخش آغازین این مقاله به بررسی تعداد زیادی قطعات تاثیر گذار در رابطه با این مشکل، که در  طول ماه های سپتامبر و اکتبر 2015 تولید شده بودند پرداخته شده است.

اپل بعد از دریافت گزارشی از خریداران این محصول مبنی بر خاموش شدن های ناگهانی آن، به طور کلی به بررسی موضوع و جمع آوری دستگاه ها و سپس به تحلیل آنها پرداخت.

در این تحقیقات مشخص شد که مشکل به باتری مربوط می باشد، و این حقیقت که اجزاء باتری قبل از اسمبل شدن بیشتر از حد معمول در معرض هوای محیط  قرار گرفته بودند. نتیجه ای که حاصل شده را میتوان اینگونه بیان کرد که شارژ این باتری ها (تولید شده در ماههای سپتامبر و اکتبر) زودتر از دیگر باتری هاکاهش می یابد و در واقع دلیل خاموش شدن ناگهانی آنها نیز همین مسئله است.

  • همچنین اپل هر اظهار نظری مبنی بر مسائل امنیتی مرتبط با باتری های معیوب را رد کرد.

نکته: لازم به یادآوری است که این مسئله به هیچ عنوان امنیتی نمی باشد.

در انتهای مقاله توضیح داده شده است که تمامی خاموش شدن های ناگهانی، به دلیل مشکل مربوط به باتری ها نمی باشند. در واقع دسته از خاموش شدنهای دور از انتظار شخص استفاده کننده ناگهانی نیستند.

اپل همچنین از مصرف کنندگان خواست اطمینان داشته باشند که اپل به گونه ای طراحی شده است که تحت شرایط خاص، مثل دمای بسیار سرد خاموش شود. برای هر کاربر اپل، ممکن است خاموش شدن تحت شرایط خاص غیر منتظره به نظر برسد اما در حقیقت دلیل این اتفاق حفاظت از قطعات الکترونیکی آیفون به دلیل تغییرات احتمالی ولتاژ است.

همانطور که انتظار داشتید، اپل برای این مشکل راه حل معقولی در نظر گرفته پس اگر شما هم با این مشکل درگیر هستید بر اساس توصیه اپل به فروشگاه های مجاز اپل (Apple Store) یا مراکز خدمات پس از فروش (Apple Authorised Service Center) آن مراجعه و نسبت به رفع مشکل مربوطه (تعویض باتری معیوب) اقدام کنید.

البته شما میتوانید با بررسی آنلاین شماره سریال گوشی تان از معیوب بودن باتری تان مطلع شوید.

اینکه چرا این مقاله تنها در بخش چینی وبسایت اپل آمده دقیقاً مشخص نیست، اما احتمال میرود دلیل آن تحت فشار بودن اپل از سوی صنف مصرف کنندگان چینی در طول یک ماه اخیر بوده باشد.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: Neowin[/column]

زیبا کریمی وبسایت شخصی
به تکنولوژی های جدید و تحلیل سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی علاقه مند هستم و از اینکه میتوانم از طریق ویندوز سنتر موارد مطرح در تکنولوژی را با شما به اشتراک بگذارم خوشحالم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.