نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

واژه ی « دارایی »، اغلب به جای «ثروتمند بودن» مورد استفاده قرار گرفته است. در حالی که این دو، در واقعیت امر شبیه به هم نیستند. ثروتمند بودن، تنها یکی از عناصر مجموعه ی دارایی های شما می باشد. وقتی ما در این متن در مورد «دارایی» سخن می گوییم، منظورمان اشتیاق، آزادی، تجربه، روابط، امیال و عملکردهایی است که با پول نمی توان خرید.

افراد زیادی در جامعه ی امروزی هستند که در مسیر پولدار شدن دست به هرکاری می زنند، بدون این که متوجه باشند آن ها یکی از افرادی هستند که در مسیر رسیدن به پول، همه ی دارایی خود را خرج می کنند. واضح است که پول باید پس انداز و سرمایه گذاری شود و بیهوده خرج نشود، اما به هر حال، درجات مشخصی از خودآگاهی وجود دارد که برای کسب دارایی باید به آن ها نیز توجه کرد.

 هفت اشتباهی که بسیاری از افراد در راه کسب دارایی از آن ها سر می زند را در ذیل عنوان کرده ایم. لطفاً، با مطالعه ی آن ها از این اشتباهات دوری کنید.

۱ – این افراد وقت خود را صرف کارهایی می کنند که همسو با دارایی واقعی آن ها نیست.

طبق گفته ی نویسنده ای به نام «برونی وار»، یکی از ۵ جمله ی ندامت باری که افراد به هنگام مرگ بر زبان می آورند این است: «ای کاش جرات این را داشتم که با خودم روراست می بودم، نه زندگی که دیگران از من انتظار داشتند». فهمیدن آن چه جامعه به عنوان دارایی تعریف می کند، آسان است: «تجارت موفق، پول، قدرت، اعتبار و غیره.»

در واقع، دارایی همان چیزی است که نسبت به دیگر موارد، ارزش بیشتری به آن می دهید. این مورد می تواند شامل خانواده، سفر، تنهایی، ماجراجویی و یا هر چیز دیگری باشد. در هر صورت، باید به اندازه ی کافی نسبت به آنچه که داشته ی واقعی شما است آگاه بوده و آن را در اولویت تعاریف و برچسب های فرهنگ عمومی قرار دهید. داشته های هیچ کس شبیه فرد دیگری نیست، چرا که همه، انتظارات مشابهی از زندگی ندارند. این دارایی یا داشته ها، نباید صرفاً زمان، پول و یا منابع باشد.

برای هدایت زندگی تان و تمرکز بر روی آن، بهتر است کمی زمان بگذارید و داشته هایی را که دوست دارید برای کسب آن ها هزینه کنید، بنویسید. حتماً کارهایی را بنویسید که دوست دارید انجام دهید و نه مواردی مثل خرید قایق، هواپیمای شخصی، ماشین های لوکس و غیره.

۲ – این افراد اهداف بسیار زیادی دارند.

یکی از اشتباهات پر هزینه افراد در راه کسب دارایی، داشتن اهداف بسیار زیاد آن ها است. به بیانی دیگر، انجام کارهای زیادی که در دست دارید، در واقع شما را از مسیر اصلی منحرف می کند. «مایک فلینت» که خلبان ۴ رییس جمهور آمریکا و همچنین خلبان شخصی «وارن بافت» به مدت ده سال بوده است؛ از «بافت» خواست در مورد به وجود آوردن دارایی و اولویت های شغلی اش به او نکاتی را بیاموزد. «بافت» به او گفت: «۲۵ هدف اول خود را بنویس و بعد از آن، دور ۵ مورد برتر آن خط بکش.» وقتی «فلینت» فوراً مشغول به انتخاب ۵ هدف اول بود، «بافت» درباره ی لیست دوم از او پرسید. او پاسخ داد: «این ها ضروری نیستند، می توانم بعداً به آن ها دست پیدا کنم». «بافت» پاسخ داد: «نه مایک، اشتباه متوجه شدی. هر آن چه که تو دور آن را خط نکشیدی، تنها تو را از رسیدن به اهداف برتر باز می دارد».

چند دقیقه ای وقت گذاشته و تمام حاشیه هایی که برای رسیدن به اهداف تان درست کرده اید را پاک کنید. ۲۵ هدف اول زندگی تان را بنویسید و دور ۵ تای برتر را خط بکشید. آن ۲۰ تای باقی مانده فقط مواردی هستند که شما را از آن ۵ هدف دور می سازند. این موارد بدون توجه تا تمام شدن ۵ تای اول، باید کنار گذاشته شوند. در غیر این صورت، عدم تمرکز بر روی اولویت های اولیه در دراز مدت، برای تان گران تمام می شود.

۳ – این افراد نمی دانند چه طور در زندگی «خویشتن دار» باشند.

«خویشتن دار» بودن نشانه ی سلامت ذهن است، مشخصه ای از تسلط بر نفس، میانه روی، دانش و تعادل با آگاهی عمیق از زندگی واقعی یک نفر. نتیجه ای برابر با سعادت واقعی است. «خویشتن داری» فقط ساده زیستن است و دانستن تفاوت بین خواسته ها و نیازها می باشد. همچنین می تواند بازتابی از دو جمله ی معروف فیلسوف بزرگ افلاطون باشد که می گوید: «خودت را بشناس» و «در هیچ چیز زیاده روی نکن».

صرف هزینه ی بیش از حد برای خواسته ها، از اشتباهاتی است که افراد طبقه ی متوسط و فقیر انجام می دهند. بیشتر مردم، دارایی را به عنوان بهانه ای برای زندگی افراطی کسب می کنند. آن ها عدم اعتماد به نفسشان را در ماشین ها و خانه های باشکوه نشان می دهند. این کارها اشتباه نیستند، اما نباید محرک و انگیزه قرار داده شوند. «خویشتن داری» نباید با «از خود گذشتی» اشتباه گرفته شود. برای کنار گذاشتن مقداری پول برای ریخت و پاشی در حد اعتدال هدف گذاری کنید.

۴ – این افراد ابتدا حق خود را ادا نمی کنند.

وقتی سعی در ایجاد دارایی پولی می شود، اولین قدم مشهود، تنظیم کردن بودجه می باشد. به هر حال، بیشتر مردم واقعاً نمی فهمند چه طور بودجه ای را نوشته و آن را دنبال کنند که دارایی خلق کند. بیشتر مردم هم بودجه ای تنظیم می کنند با حساب این که چه قدر لازم دارند تا تمام نیازها، خواسته ها و صورت حساب هایشان را پرداخت کنند و باز تا آخر ماه پولی در جیب داشته باشند. حتی ممکن است محاسبه کنند که چه قدر پول باید آن ماه خرج کنند و بودجه ی آن ها تمام نیازها، خواسته ها و صورت حساب ها را خواهد پرداخت.

این بودجه، ادامه ی حیات را تضمین می کند نه دارایی را. برای این که واقعاً به جلو قدم بردارید، باید بودجه ای تنظیم کنید که حق شما را ادا کند، قبل از این که حتی توجهی به پرداخت صورت حسابی یا خریدی بنماید. بعد از آن باید فکر کنید که پولی در کار نیست. پولی برای تعطیلات رفتن و یا خرید ماشینی وجود ندارد. این پس انداز شما است و شما باید آن را مدتی مسکوت گذاشته و شاهد رشد آن قبل از برداشتش باشید.

۵ – این افراد ریسک نمی کنند.

حالا شما پول هنگفتی را پس انداز کرده اید و اندوخته ی شما آماده ی برداشت است. حالا به جایی رسیده اید که باید خیلی متفکرانه عمل کنید تا جمع آوری پس انداز برای روزهای مبادا را به خزانه ای که می تواند شما را بازنشسته کند تبدیل کنید. در حالی که پس انداز کردن و ولخرجی نکردن، عادت های خوبی هستند، می توانند باعث اشتباهات اقتصادی شوند، چنان چه نهایتاً شما پول را در کار خود به کار نبندید.

هر سرمایه دار بزرگی به شما خواهد گفت که کلید خلق دارایی بسیار بزرگ، قدرت ریسک کردن است. مردانی مثل «وندربیلت»، «راکفلر» و «اندرو کارنگی» بهترین افراد ریسک کننده ای هستند که احتمالاً یک تقاضا را دیدند و اگر چه می دانستند این کار همراه با ریسک بزرگی است، برای این که بفهمند بازگشت بزرگ تری خواهد داشت، بینش خود را وسعت دادند. این مردان بزرگ، با عزمی راسخ که بزرگ تر از قدرت پول بود، به جلو حرکت کردند. برای آن ها خلق دارایی مفهوم خلق یک میراث بود. پول تنها یکی از نتایج عملکردشان بود که در دنبال کردن هدف و اشتیاق شان کسب کردند.

هر پس اندازی که کرده اید، از راه انجام یک ریسک بوده است. در هر صورت می توانید برخی از آن ریسک ها را با کسب آموزه ها و دانش جبران کنید.

«وارن بافت» می گوید: «ریسک کردن از آن جایی ناشی می شود که نمی دانید چه کاری انجام دهید.»

۶ – این افراد ارزش یک اعتبار را نمی فهمند.

امروزه فعالیت تجاری در فرهنگ ما به سرعت در حال تغییر است و دارایی حاصل از آن، منجر به درک این موضوع می شود که درآمد قانونی، اعتبار و شرافت شما است. آن روزها که فرد برتر را زیر پا له کنند و یا از پشت به او خنجر بزنند، دیگر گذشته است. این افکار کهنه، بزرگ ترین اشتباه اقتصادی است.

در دنیای آنلاین امروزی، افراد و تجارت ها هنگام انتخاب محصول و یا خدمات بر بازدید و ارزیابی تکیه می کنند. وقتی مردم می خواهند در مورد خدماتی که شما ارایه می دهید بدانند، به طور خودکار به سراغ اینترنت رفته تا بفهمند مردم در مورد شما چه می گویند. در این مفهوم، درآمد قانونی اعتبار شما است. هر بازدید بد می تواند به معنای از دست دادن ۱۰ مشتری شود. دو دیدگاه بد می تواند به معنای از دست دادن ۲۰ مشتری باشد و همین طور الی آخر. این بدان معنا است که چنان چه می خواهید تجارت یا برند شما موفق شود، باید آگاهانه برای ارتقا و حفظ روابط حسنه تلاش کنید. در حالی که مجبورید روی وظایف روزانه ی خود برای به کیفیت رساندن محصولات تمرکز کنید، فراموش نکنید که مردم به سمتی می روند که احساس می کنند ارزش بیشتری دارد. برای نگاه کردن به بازدید های برند و یا تجارت خود، وقت بگذارید. همچنین برای بهبود روابط از هم گسیخته، زمانی را صرف کنید.

۷ – این افراد نمی دانند چه طور تفویض کار نمایند.

بسیاری از مردم تجارتی را شروع کرده تا کسب درآمد کنند و ثروتمند شوند. در حالی که هرگز یاد نمی گیرند چه طور کار را تفویض کنند. این اشتباه می تواند برایشان گران تمام شود. اختیار داشتن آزادی تجارت تان، یک دارایی است که با فشارهای فکری جایگزین می شود؛ مثل این فکر که تجارت آینده ی پیش روی خوبی ندارد و یا بدون شما روند ملایمی خواهد داشت.

این گونه تفکر، مطمئناً شما را نابود خواهد ساخت. تفویض کار و اختیار را، با مدیریت ظریف کارکنان خود اشتباه نگیرید. شما باید بتوانید برای سوق دادن آن ها به سوی موفقیت، به قابلیت هایشان اعتماد کنید. بفهمید تیم کاری شما چه اشتیاقاتی دارد و چنان چه مشکلی در کار وجود دارد، بفهمید چه چیز آن ها را ترغیب می کند تا دست به عمل زده و منجر به تغییر شوند. این برنامه به شما کمک می کند تا بدون انجام هیچ کار خاصی، تفویض اختیار نمایید. شاهد انجام کارهای بیشتر و به اتمام رسیدن آن ها خواهید بود.

اگر به باقی موارد اشاره ای نکنیم، مجموع این اشتباهات روی هم رفته به ضرر شما تمام می شود. این را به خاطر داشته باشید که این موارد روی بینش و درک شما تاثیر می گذارد. آیا در مسیر کسب دارایی هستید، یا دارید فقط برای ثروتمند شدن تلاش می کنید؟

«رضایت و شادمانی یافت شده در زمان رسیدن به آرزوهایتان و زندگی همراه با اشتیاق، اغلب با نتیجه ی ثروتمند بودن اشتباه گرفته می شود. مسیر زندگی تان برای کسب موفقیت را با ثروت و پولی که مدام در حال کم و زیاد شدن است نسنجید. مسیر شما باید با جمع آوری خاطرات سنجیده شود نه با دریافت هایتان؛ لحظاتی که با اشتیاق صرف کردید، نه پولی که هزینه کرده اید و سعادتی که تقسیم کردید، نه آن چه که خریده اید.»

شما در این مورد چه نظری دارید ؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour