نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

من عاشق ویندوز 10 هستم. این نسخه، ویندوز رو برای من به سیستم عاملی تبدیل کرده که از کار کردن باهاش لذت می برم. اما توی دو مورد، عملکردش من و کاربران قوی رو آزار میده.اساسا، آپدیت های ویندوز یک درد هستند و کاربران رو مجبور به راه اندازی مجدد در زمان های نامناسب می کنند، و یا ممکنه بدون اطلاع قبلی به طور خودکار، ویندوز راه اندازی مجدد بشه. برای بررسی بیشتر با ویندوزسنتر همراه باشید.

ویندوز 10

Windows 10 update screengrab – image credit Ian Morris

کاربرانی مثل سرگئی تاچنکو از WinAero، درون برنامه پیش نمایش ویندوز، متوجه شده اند که یک گزینه جدید به تنظیمات آپدیت ویندوز، اضافه شده، که به اونا اجازه به عقب انداختن آپدیت رو برای 35 روز می ده. این گزینه در قسمت “َAdvanced” در صفحه آپدیت ویندوز قرار دارد و به صورت یک ضامن ساده on/off  است.هیچ گونه شرایط تحت کنترلی وجود نداره.

برخی از نسخه های ویندوز 10 (Pro, Enterprise and Education) در حال حاضر یک کنترل “تعویق بروز رسانی” دارن. این گزینه مشابه است، و ویژگی های جدید رو تا ظاهر شدن مشکل جدی، نگه می داره. این برای تجارت خوبه، نه برای کابران خانگی که مجبور هستن 99 دلار هزینه کنند تا به ویندوز 10 Pro ارتقاء پیدا کنن و از مزیت های این گزینه استفاده کنن- مسلماً ارزشش رو نداره، تا وقتی که RDP  و توانایی پیوستن به دامنه ها رو نخواید.

من متوجه شدم که راهی که ویندوز 10 آپدیت ها رو اعمال می کنه، بسیار خسته کننده هست. و در حالی که این تغییر خوشاینده، من فکر نمی کنم به اندازه کافی برطرف شده باشه. من کاملاً خوشحالم که ویندوز آپدیت های محرمانه رو، برای دفاع از خودش، اعمال می کنه. اما اگه یک آپدیت، باعث راه اندازی مجدد خودکار سیستم بشه، احساس میکنم باید مشورت بشم.

در حال حاضر، یک راه برای متوقف کردن ویندوز 10 از راه اندازی مجدد خودکار سیستم بعد از یک آپدیت، وجود داره.شما باید برخی تنظیمات رو سرهم بندی کنید، اما  Task Scheduler رو باز کنید و سپس “library” رو باز کنید، سپس به سمت Microsoft Windows Update Orchestrator بروید و گزینه “reboot”رو پیدا کنید. از اینجا شما می تونید راست کلیک کنید و این ویژگی رو غیر فعال کنید. واضحه که این یک ریسکه و بسیاری از ما ترجیه میدیم که Microsoft این کار رو توی پنجره آپدیت آسون کنه، تا اینکه بخوایم به کامپیوترمون ور بریم.

همون طور که Microsoft میجنگه تا سیستم عاملش رو برای کاربران مورد پسندتر کنه، تمایل داره که تا حدودی از کنترل کردن دور بشه. من مطمئن شدم که تمامی کاربران غیرفنی، آپدیت ها رو به خوبی دریافت می کنن، اما حداقل به مردم اجازه بدید که عملکرد کامپیوترشون رو کمی کنترل کنن، به هر حال این کامپیوتر منه نه ماکروسافت من! نظر شما در مورد این تغییرات چیه؟

نظراتتان را با ویندوزسنتر در میان بگذارید!

پیوست
منبع: Forbes

One Response

 1. شهاب روحانی

  متوجه نمیشم کهسی که ونیدوزش اصله چرا باید اپدیتشو متوقف کنه
  چطور ممکنه کسی که داره سیستمش یبه صورت اپدیت با جهان موازی حرکت میکنه نخواد این اتفاق میکنه
  من که کاملا از لانیسن اصلم و حجمی که دارم خرج اپدیت میکنم راضی ام
  البته بستگی داره کسی که داره از ویندوز استفاه میکنه صرفا واسه بازی و فیلم استفاده نکنه
  ویندوزاصل واقعا یه سری تفاوتایی که داره که ما ایرانیا به علت دستریسیمحدود نمیتونیم ازش بهره مند بشیم

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour