نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

موفقیت جدید مایکروسافت در تولید کامپیوترهای گران قیمت کم کم باعث بوجود آمدن جو جدیدی در میان این شرکت و دیگر تولید کننده ها شده است. وجود این جو سنگین با اظهارات جیانفرانکو لنچی (Gianfranco Lanci) نماینده و مدیر اجرایی شرکت Lenovo نمایان تر شد. به گفته خود لنچی او با توافق مابین مایکروسافت و Lenovo مبنی بر فروش دوباره محصولات Surface به مشتریان حقوقی مخالفت کرده است.

مایکروسافت بیشتر از یک سال پیش این پیشنهاد را به میان کشید و ما نیز جواب رد دادیم. دلیلی نمی بینم شرکت ما اقدام به فروش محصولاتی بکند که توسط شرکت رقیبش تولید شده است.

در حالی که این اظهار نظر باور آن هایی را که معتقدند این گونه شرکت ها تنها اقدام به فروش سیستم های سخت افزاری مایکروسافت می کنند به چالش می کشد، شرکت های دیگر مانند Dell و HP اقدام به محافظت از بازار مشتریان حقوقی خود کرده اند. آن ها در کمال حسرت، به جای چشم پوشی از سود حاصله از فروش محصولات Surface اعلام نموده اند در صورتی که مشتریان حقوقی شان درخواست خرید این محصولات را داشته باشند، به فروش آن ها مبادرت می ورزند. دایون ویسلر، مدیر عامل شرکت HP می گوید:

ما مشتریانی داریم که سالیان مدیدی با آن ها به تجارت پرداخته ایم، نمی توان چنین روابطی را به راحتی فدای رقابت با شرکت های دیگر کرد. به همین خاطر گفتیم: بسیار خب! در صورتی که آن ها چنین محصولاتی بخواهند، برایشان مهیا خواهیم نمود.

داستان پشت پرده

در گذشته، شرکت های Dell و Lenovo (البته با لحنی محترمانه)، محصولات Surface را غیر قابل رقابت با محصولات خودشان می دانستند و در برخی موارد تولید آن ها را دلیلی برای گرم کردن بازار می دانسته و تشویق می کردند.
این شرکت ها اگرچه در انظار عمومی اقدام به نشان دادن چهره ای شجاع از خود می نمایند، اما خبرها حاکی از آن است که در پشت پرده، خشم آن ها از میزان فروش Surface Pro و استقبال از Surface Book به جوش آمده است.

خشم بی سر و صدا

جریانات بوجود آمده در پی توافقنامه جدید بازفروش محصولات مایکروسافت توسط شرکت های HP و Dell تنها نمونه کوچکی از بی دفاعی تولید کنندگان کامپیوتر در مقابل عرضه سخت افزاری مایکروسافت به شمار می آید. البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که این شرکت ها تصویری بزرگ تر از آینده کاری خود در دست دارند.
پس از اینکه مایکروسافت Surface Book را عرضه نمود، یک شرکت مونتاژ کامپیوتر در گفتگویی که با سایت Business Insider داشت، مایکروسافت را “شیری خفته” نامید که هیچ شرکتی جرات ندارد مزاحمش بشود.
یک منبع از شرکت Asus نیز چندین بار اظهار کرده بود که شرکتش از عرضه محصول جدید مایکروسافت دچار سردرگمی شدیدی شده است. محصولی که Asus هیچ اطلاعی از وجود آن نداشته است!

اگرچه مایکروسافت معتقد است محصول جدیدش تنها مکمل محصولات تولیدی شرکت های هم پیمانش به شمار می آید، اما این شرکت ها از غلبه احتمالی مایکروسافت بر بازار محصولات کامپیوتری با کیفیت و لوکس اصلا خوشحال به نظر نمی آیند. غلبه ای که آن ها را مجبور می کند بر سر محصولات ارزان قیمت و قراضه با یکدیگر بجنگند. به هر صورت این شرکت ها کار زیادی هم از دستشان بر نمی آید، چرا که مایکروسافت پر طرفدار ترین سیستم عامل جهان را در اختیار آن ها قرار داده است که بر روی دستگاه هایشان نصب کنند. البته ابراز همدردی با این سازندگان کامپیوترهای خانگی اندکی عجولانه به نظر می آید، چرا که هنوز سه سال تا قبضه بازار بوسیله کامپیوترهای لوکس باقی مانده است.

در دوره ای که مایکروسافت محصول جدید خود را با لقب نابودگر (Killer) به بازار معرفی می کند و رقیبان (بله! می شود گفت رقیبان!) تجاری اش هنوز مشغول عرضه ایده های پیش پا افتاده سال های 2012 خود هستند، تلنگری اگرچه بزرگ، برای بهبود وضعیت آن ها چندان هم چیز بدی به نظر نمی آید.

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در این خصوص چیست؟

 

6 Responses

 1. محمد

  با سلام.شاید اینجا جاش نباشه ولی یه سوال داشتم.
  من عضو اینسایدر slow هستم و بیلد 10166 رو دارم.میخوام آخرین بیلد رو بگیرم،میشه fast بشمو مستقیم بگیرم.یا باید باز برگردم 8.1 ؟حجمش کمه یا مث اولی زیادهو طولانی؟مشکلی ایجاد نمیشه؟

  پاسخ
  • علی رضا

   برو تو برنامه ایسنایدر بذار رو فست، چک ابدیت رو بزن اگه نشد حذف کن دوباره نصب کن بعد بزار رو فست و بعد برو چک ابدیتو بزن و اگه دوباره نشد باید برگردی هشت و یک و اون وقت بیلد جدید وین ده رو بگیری. زیاد حجم هم نداره 8-) ;-)

   پاسخ
 2. سروش

  اغراق رمیکنم. شاید بشه گفت یه عقده.. یه عقده تو دلم بود که ماکروسافت جاش باید بالاتر از رقیب ها باشه.. بعد از کنفرانس امسال… همونی که دوست داشتم شد. حالا اپل.اچ پی.شارپ.و..و..و… دارن رسما و به طور علنی از ماکروسافت کپی برداری میکنن. بله ماکروسافت آتش زیر خاکستر بود. و نشون داد هنوزم ابرقدرته. و نه تنها غول نرم افزاری-بلکه انقلابی در دیوایس ها به پا کرده

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour