نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

قانع کردن کابران برای استفاده از آخرین نسخه‌ از یک نرم‌افزار واقعا دشوار است، تنها کافیست این موضوع را از کاربرانی جویا شوید که علی‌رقم تاکید مکرر مایکروسافت به استفاده از ویندوز 10 همچنان به استفاده از ویندوز 7 ادامه می‌دهند. مایکروسافت مدهاست که تلاش می‌کند کاربران را وادار به استفاده از ویندوز 10 کند.

در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید:

جی‌میل مروگر کروم ویندوز XP و ویستا

اما ظاهرا گوگل راه الزام کاربران به استفاده از آخرین نسخه‌ی برنامه‌های خود را در قطع پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی می‌بیند. تیم جی‌ایمیل امروز اعلام کرد که کاربران نسخه‌ی 53 و پایینتر از گوگل‌کروم دیگر توسط تیم جی‌میل پشتیبانی نخواهند شد.

این بدان معناست که جی‌میل دیگر از کاربران ویندوز ایکس‌پی و ویستا پشتیبانی نخواهد کرد. چرا که هردو سیستم عامل تنها تا سال گذشته و نسخه‌ی 49 گوگل‌کروم توسط این مرورگر پشتیبانی می‌شدند تا زمانی که گوگل در به ترتیب در ماه آوریل و نوامبر پشتیبانی از گوگل کروم بر روی این سیستم‌ها را قطع کرد.

خب این دقیقا به چه معناست؟ جیمیل هم‌چنان از طریق این سیستم‌ها قابل دسترسی خواهد بود اما پشتیبانی نمی‌شود، نکته‌ای که  مخاطرات امنیتی بسیاری را با خود به همراه خواهد داشت. به گفته‌ی گوگل:

  • در صورتی که به استفاده از نسخه‌هایی که پشتیبانی از آن ها قطع شده ادامه دهید، استفاده از سرویس‌ جی‌میل با مخاطرات بیشتری همراه خواهد بود و به قابلیت‌های جدید و باگ‌فیکس های ارائه شده دسترسی نخواهید داشت.

  • جی‌میل تا پایان سال در مروگر‌های گوگل‌کروم نسخه‌ی 53 و قبلتر قابل دسترسی خواهد بود اما پس از دسامبر 2017 کاربران به نسخه‌ی basic HTML هدایت خواهند شد.

گوگل در متن این بیانیه بار دیگر تاکید کرده است که قویا توصیه می‌کند هرچه سریعتر به سیستم‌عاملی امن‌تر مهاجرت کنید. در حقیقت گوگل در حال هشدار دادن به استفاده از ویندوز XP و ویستاست، مطلبی که به ندرت می‌توان در بیانیه‌های این شرکت سراغی از آن پیدا کرد، اما واقعیت آن است که آنها در رابطه با امنیت کاربران نگرانی‌های جدی دارند.  البته همچنان امکان استفاده از IE یا سایر مروگرها برای دسترسی به جیمل از سیستم‌عامل های ذکر شده وجود دارد، اما این موضوع را به عنوان دلیل دیگری برای مهاجرت به ویندوز 10 تلقی کنید. تردید نکنید!

پیوست

منبع: On MSFT

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour