نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

مشکل تمام گوشی های هوشمندی امروزی این است که به اندازه کافی استقلال ندارند. حالا این حرف به چه معنا است؟ با ویندوزسنتر همراه باشید.

تمام گوشی های هوشمند، حتی با باتری های بزرگ باید به صورت روزانه، بسته به نوع استفاده کاربران، دو الی سه بار شارژ شوند. حتی اگر استفاده زیادی هم نکنید، حداقل باید روزی یک بار شارژ کنید.

در حالی که صفحه نمایش، چیپ ست، دوربین و فناوری طراحی سری تکاملی را پشت سر گذاشتند، اما تکنولوژی نهفته در باتری گوشی های هوشمند آن گونه که باید این مسیر را طی نکرد، به طوری که تولیدکنندگان نمی تواند از حد مجاز و معینی انرژی برای گوشی در نظر بگیرند.

یکی از دلایلی که تکنولوژی شارژ سریع وجود دارد، کاهش زمان مورد نیاز برای شارژ باتری می باشد.

از طرفی، بسیاری از سازندگان گوشی های هوشمند تصمیم گرفتند که راه حل و شیوه شارژ سریع انحصاری خود را توسعه دهند، اما بسیاری از آن ها از تکنولوژی کوالکام استفاده می کنند.

در حال حاضر این سازنده قدرتمند پردازنده، تکنولوژی شارژ سریع 3.0 را برای بسیاری از گوشی های هوشمند موجود در بازار ارائه می کند.

تکنولوژی شارژ 3.0 پیشرفته تر از فناوری های پیشین خود است. به طوری که به صورت کاملا هوشمندانه می تواند شناسایی کند که گوشی مورد نظر چه میزان شارژ را می تواند در آن واحد دریافت کرده و به چه میزان شارژ دیگر برای کامل شدن شارژ نیاز دارد. این ویژگی برای گوشی های هوشمند رده بالا با باتری های حساس بسیار مهم و کاربردی است.

بر اساس گزارش کوالکام، شارژ سریع 3.0 می تواند یک باتری 2750 میلی آمپر ساعتی را از 0 درصد تا 71 درصد در مدت تنها 30 دقیقه شارژ کند. اما بقیه ظرفیت باتری با این سرعت شارژ نخواهد شد. یعنی 29 درصد باقی مانده مانند گذشته و به صورت عادی باید شارژ شود.

خبر خوب این است کوالکام در تدارک یک تکنولوژی شارژ سریع دیگر است، که انتظار می رود با پردازنده اسنپ دراگون 830 در سال 2017 منتشر شود.

این تکنولوژی جدید که احتمالا با نام “شارژ سریع 4.0” شناخته خواهد شد، از ولتاژ 28 ولت پشتیبانی خواهد کرد و به لطف تکنولوژی جدید INOV می تواند باتری های بزرگ را نیز به سرعت شارژ کند. INOV با شناسایی ظرفیت باتری، بهترین و بهینه ترین ولتاژ را برای شارژ باتری در نظر می گیرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour