نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

هنوز نمیتوانید بر روی ویندوز 10 یا گوشی های هوشمند مایکروسافت از آن استفاده کنید – و ممکن است هیچوقت محصولی مصرفی و همه گیر نشود – اما مایکروسافت در حال کار بر روی نرم افزاری است که میتواند آینده را به دقت پیشبینی کند. این تکنولوژی جدید نه تنها میتواند حدس بزند چه تیمی بازی فوتبال بعدی را میبرد – که یکی از قابلیت های کورتانا نیز هست – بلکه حتی میتواند جرم و جنایت ها را قبل از اینکه حتی اتفاق بیوفتند پیشبینی کند. این قابلیت خیلی شبیه به فیلم گزارش اقلیت یا  Minority Report است البته بدون گروهی از ابر انسانها که اسیر شده اند تا به آن نیرو دهند. این محصول همچنین میتواند پیشبینی کند که آیا بازی جدید ایکس باکس موفق خواهد شد یا خیر یا بهترین های باکس آفیس را پیشبینی کند یا وظایف به به ظاهر بیشماری را انجام دهد.

مدیر ارشد بخش نرم افزار مایکروسافت آقای Jeff King میگوید: “داریم در مورد نرم افزاری صحبت میکنیم که میتواند آینده را پیشبینی کند.”

مشخصا یک الگوریتم نرم افزاری پیچیده وجود دارد که میتواند پیشبینی کند کدام زندانیان ممکن است در آینده مرتکب جرم شوند. آقای King توضیح میدهد که این الگوریتم موارد زیر را در محاسبات خود لحاظ میکند: “آیا سوژه ی مورد نظر سابقه ی کیفری دارد؟ آیا فرد مورد نظر با گروه های مجرم در ارتباط است؟ چند بار سابقه ی حضور در زندان را دارد؟”

همه ی این ها بسیار هیجان انگیز به نظر میرسند اما وقتی شایعات اخیر در مورد جاسوسی کاربران توسط مایکروسافت در ویندوز 10 را هم لحاظ کنیم کمی ترسناک میشود.

بعضی از مردم نگران این هستند که اگر این جور برنامه ها در آینده توسط پلیس استفاده شود ممکن است اثرات سوء ناخواسته ای داشته باشد. مثلا ممکن است پلیس ها تنبل شوند. یا ممکن است بدون هیچ دلیل خاصی به افراد جامعه اتهام وارد شود. همچنین ممکن است سوال شود در حالی که جامعه توسط این برنامه ها زیر نظر است چه جرمی اتفاق خواهد افتاد؟

همچنین سوالات بسیاری در مورد قابل اعتماد بودن این برنامه ها وجود دارد. برای مثال اگر فرد مورد نظر هیچگونه سابقه ی کیفری نداشته باشد یا با گروه های خلافکار ارتباط نداشته باشد چگونه شناسایی میشود؟ حتی اگر این برنامه را موفق و تاثیر گذار بدانیم هنوز نمیتوان به طور کامل به آن اعتماد کرد.

نظر شما همراهان ویندوز سنتر در این مورد چیست؟ آنرا با ما در میان بگذارید.

6 Responses

 1. reza

  میتونه پیش بینی کنه ویندوز 10 موبایل هم خوب میشه آخرش یا نه؟

  چون از قبل تعریفشو شنیده بودم ویندوزفون گرفتم و پشیمون هم نیستم به اون صورت

  ولی واقعا مایکروسافت معلوم نیست چیکار داره میکنه با این سیستم عامل موبایلیش

  اندروید خیلی ازش سریعتر و کاربردیتره

  امیدوارم مایکروسافت یه حرکتی بزنه و اونطوری که من حس میکنم نشه

  پاسخ
 2. Ali-Ranjbar

  منم نمیدونم چی بگم.
  مایکروسافت این ویندوز ده رو بهینه کنه خیلیه.
  خیلی باگ داره هنوزم
  نرم افزارم که واقعاً کمه.
  لامصب تو اندروید هر چی می خوای هست

  پاسخ
  • بهروز

   شما چجوری میتونید به اندروید فکر کنید؟
   حالا باز ios یه چیزی اما اندروید…
   من یکی که واقعن اندروید تو کَتَم نمیره.
   نمیدونم چرا! دست خودم نیست
   کپی برابر اصل سیمبینه!

   پاسخ
 3. PHP

  درود دوستان خسته نباشید گفتم یه یادی از دوستان خوبم تو وینفون سنتر ( ویندوز سنتر ) بکنم امیدوارم موفق باشید
  telegram.me/faridphp

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour