نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

سایت Net Market Share اخیرا گزارش جدید خود را در خصوص میزان سهم سیستم عامل ها و جستجوگرهای مختلف از بازار در آخرین ماه سال 2016 را منتشر نموده است. برای بررسی آن با ویندوزسنتر همراه باشید…

بر اساس این گزارش ویندوز10 هم اکنون 24.36 درصد از بازار سیستم عامل ها را از آن خود کرده است. نکته قابل ذکر اینکه این میزان در ماه نوامبر برابر 23.72 درصد بود. مساله شگفت آوری که در این گزارش به چشم می خورد افزایش سهم ویندوز XP از این بازار در ماه دسامبر است. این نسخه از ویندوز در ماه نوامبر میزان 8.63 درصد و در ماه دسامبر میزان 9.07 درصد از بازار سیستم عامل ها را از آن خود نموده است. سهم ویندوز 7 نیز از میزان 47.17 درصد به 48.34 درصد افزایش یافته و ویندوز 8.1 نیز مانند همیشه در حال سقوط می باشد (از 8.01 درصد در نوامبر به 6.9 درصد در دسامبر).

سیستم عامل اپل، Mac نیز رشدی جزئی در میزان سهم خود شاهد بوده و از 2.21 درصد به 2.31 درصد افزایش یافته است که حتی با این حال نیز هنوز سهم آنچنانی را از بازار سیستم عامل ها دارا نیست. از آنجایی که مایکروسافت اعلام نموده که انتظار دارد در 2 الی 3 سال پس از انتشار ویندوز 10 میزان کاربران آن به 1 میلیارد نفر افزایش یابد، می توان گفت در حال حاضر این شرکت راه زیادی را برای رسیدن به هدف خود در پیش دارد. اگرچه این غول نرم افزاری چندی بعد اعلام کرد که به احتمال زیاد به هدف خود نخواهد رسید.

این شرکت در ماه سپتامبر مدعی شد تعداد کاربران فعال ویندوز 10 به 400 میلیون نفر در سطح جهان رسیده است که هنوز نیمی از رقم هدف مایکروسافت را نیز شامل نمی شود. البته بسیاری از شرکت های تجاری هنوز به این سیستم عامل جدید به روز رسانی نشده اند که در صورت انجام آن شاهد تغییری چشمگیر در میزان کاربران ویندوز 10 خواهیم بود.

پیوست

منبع: MSPU

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour