نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

شرکت کوالکام، به‌تازگی از تراشه اسنپدراگون 835 به عنوان تراشه پرچم‌دار خود در سال 2017 رونمایی کرده است و به همین جهت، گمان می‌رفت که اسنپدراگون 830 که پیش‌تر در شایعات بسیاری به آن اشاره شده بود، سیستم‌ روی‌ تراشه اسنپدراگون 835 باشد.

با این‌حال، شایعه تازه منتشرشده، نشان می‌دهد که اسنپدراگون 830 هم‌چنان در حال توسعه است و در برخی از گوشی‌های پرچم‌دار نیمه دوم سال 2017 شرکت‌های سازنده، به کار گرفته خواهد شد. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‌سایت ویندوزسنتر، همراه باشید.

تراشه اسنپدراگون 835 براساس همکاری شرکت کوالکام و سامسونگ، شکل گرفته است و این تراشه از لیتوگرافی 10 نانومتری FinFET بهره می‌برد. بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، تراشه اسنپدراگون 835 در سه ماهه اول سال 2017 به صورت انبوه تولید خواهد شد و اولین محصولات مجهز به این تراشه تا پیش از بهار، معرفی می‌شود.

اسنپدراگون در نیمه اول سال آینده به عنوان تراشه رده‌بالا در گلکسی اس 8 سامسونگ و شیائومی می 6 استفاده خواهد شد

جزئیات رسمی ارائه‌شده پیرامون تراشه اسنپدراگون 835، نشان می‌دهد که این تراشه در مقایسه با اسنپدراگون 820، تا 20 درصد، فضای کم‌تری را اشغال می‌کند و هم‌چنین در زمینه عملکرد، 27 درصد در مقایسه با تراشه پرچم‌دار 2016 شرکت سازنده خود، پیشرفت داشته است. این موضوع، می‌تواند فضای بیشتری را در اختیار سازندگان برای اضافه‌کردن قابلیت‌های سخت‌افزاری بیشتر به محصولات خود، قرار دهد.

علاوه‌براین، چیپ‌ست اسنپدراگون 835 در مقایسه با اسنپدراگون 820، تا 40 درصد انرژی کم‌تری مصرف می‌کند که برای گوشی‌های هوشمند امروزی، خبر فوق‌العاده‌ای به حساب می‌آید.

در همین رابطه، پیش‌تر اعلام شد که گوشی پرچم‌دار 2017 شرکت شیائومی با نام شیائومی می 6 و گوشی پرچم‌دار گلکسی اس 8 سامسونگ با این تراشه به عنوان اولین محصولات مجهز به تراشه اسنپدراگون 835 ارائه خواهند شد. البته، این موضوع هنوز مشخص نشده است زیرا شرکت ال‌جی، به احتمال زیاد گوشی پرچم‌دار جی 6 را در بازه‌‌ای نزدیک به گلکسی اس 8 سامسونگ معرفی خواهد کرد.

هم‌چنین و براساس آنچه که پیش‌تر در ویندوزسنتر خواندید، نمونه‌های آزمایشی سرفیس فون مایکروسافت با تراشه اسنپدراگون 835 آماده شده است و نسخه رده‌بالای آن، می‌تواند برنامه‌های 32 بیتی را اجرا نماید.

تراشه اسنپدراگون 830 برای عرضه در نیمه دوم سال 2017 در نظر گرفته شده است

در رابطه با تراشه اسنپدراگون 830 که پیش‌تر گمان می‌رفت با نام اسنپدراگون 835 عرضه خواهد شد، اطلاعات تازه منتشرشده نشان می‌دهد که این چیپ‌ست برای عرضه در نیمه دوم سال 2017 در نظر گرفته شده است و به احتمال زیاد، برخی از سازندگان در نیمه دوم سال آینده، محصولات رده‌بالایی را با این تراشه ارائه می‌دهند.

براساس اطلاعات فاش‌شده، سیستم روی تراشه اسنپدراگون 830 به شش یا هشت هسته پردازشی Kryo 200 مجهز شده است و براساس معماری 10 نانومتری FinFET توسعه خواهد یافت. هم‌چنین در این تراشه، واحد گرافیکی آدرنو 519 به کار گرفته شده است و اسنپدراگون 830 از Cat. 12 پشتیبانی خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که استراتژی کوالکام در زمینه عرضه دو تراشه پرچم‌دار در سال، ادامه خواهد یافت و تراشه اسنپدراگون 835 در حالی بر روی محصولات پرچم‌دار جدید مورد استفاده قرار خواهد گرفت که تنها نزدیک به پنج ماه از ارائه تراشه‌ رده‌بالای اسنپدراگون 821 نگذشته است. در سال گذشته نیز، شرکت کوالکام، تراشه اسنپدراگون 820 را معرفی کرد و پس از گذشت چند ماه، چیپ‌ست اسنپدراگون 821 با افزایش فرکانس کاری هر هسته، ارائه شد.

پیوست
منبع: Phonearena

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour