نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

در سپتامبر گذشته اعضای تیم OneNote مایکروسافت در یک صندلی داغ که روی سایت Reddit برگزار می‌شد شرکت کردند و اطلاعات جالب توجهی را با کاربران به اشتراک گذاشتند. اطلاعاتی از رفع ابهامات در مورد وجود دو نسخه‌ی متفاوت دسکتاپ و UWP از برنامه‌ی وان‌نوت تا گمانه‌زنی درباره‌ی امکانات احتمالی که در نسخه های بعدی به OneNote اضافه خواهد شد.

در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید:

OneNote

اعضای تیم توضیح دادند که برنامه‌ی Microsoft OneNote حدود 13 سال در دست توسعه بوده و به تدریج برای رفع نیاز های کاربران و کسب و کار‌ها بهینه شده است. اما همینطور که امکانات این برنامه کاملتر می‌شد کاربران هرچند به کارایی این برنامه باور داشتند، استفاده از آن را سختتر ارزیابی می‌کردند. حالا و با بهره‌گیری از ظرفیت های ایجاد شده توسط ویندوز 10 و پلتفرم جامع ویندوز، تیم OneNote هدف جدیدی را برای خود مشخص کرده است که آن را اینگونه شرح می‌دهند:

“انتخاب و عرضه‌ی ارزشمند‌ترین قابلیت های برنامه‌ی قدیمی در کنار ساده‌سازی و دلپذیرتر کردن استفاده از این برنامه برای کاربران”

OneNote

افزون بر این اطلاعات بیشتری نیز از سوی اعضای تیم در اختیار کاربران قرار داده شد. به گفته‌ی اعضا هدف اصلی این تیم یکسان سازی رابط کاربری این برنامه در پلتفرم های مختلف است به شکلی که دسترسی پذیری و راحتی بیشتری برای استفاده از برنامه در پتلفرم‌های مختلف در اختیار کاربران قرار گیرد. همچنین آنها در تلاشند تا نسخه ی اندروید این برنامه را نیز به موازات نسخه های ویندوز و IOS آن توسعه دهند.

اما حالا و طبق توییت William Devereux مدیر محصول ارشد OneNote، قابلیت های مذکور در حال انتشار هستند. در واقع این به روزرسانی دیروز در اختیار کاربران Fast Ring اینسایدر قرار گرفته است.

این آپدیت در حال عرضه برای کاربران حلقه Fast اینسایدر است. به زودی برای کاربران حلقه Slow نیز عرضه خواهد شد.

— William Devereux (@MasterDevwi) January 6, 2017

در این مرحله برخی از قابلیت های جدید به شرح زیر هستند:

  • رابط کاربری بازسازی شده و جدید
  • امکان مخفی کردن پیش‌نمایش صفحات در Notebook view
  • راحت تر شدن امکان مخفی سازی سایدبار بر روی تبلت ها که فضای بیشتری را برای کار در اختیار کاربر قرار خواهد داد
  • مشخص تر شدن کلید فعالسازی حالت تمام صفحه

برای اطلاع از قابلیت های اصلی اضافه شده به برنامه لازم است هنوز منتظر اعلام رسمی آن‌ها از سوی مایکروسافت باشیم اما طبق گفته‌ی William Devereux این قابلیت ها امکاناتی هستند که بیشترین میزان تقاضا از سوی کاربران را داشته اند. با ما همراه باشید تا ببینم تیم وان‌نوت چند ماه اخیر را صرف کار بر روی چه امکاناتی کرده اند.

پیوست

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour