نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

تحلیلگران گزارش سه ماهه اخیر بازار تبلت را منتشر کردند و با وجود استمرار این روند طی چندین ماه گذشته به نظر می‌رسد اوضاع به نفع تبلت‌های ویندوزی در جریان است.

در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید:

تبلت‌های ویندوزی

گزارش‌ها حاکیست با وجود افت 9 درصدی بازار تبلت به دلیل کاهش فروش تبلت‌های آی‌او‌اس و اندروید، تبلت‌های ویندوزی همچنان به سیر صعودی افزایش فروش و کسب سهم بیشتر از بازار ادامه می‌دهند.

تبلت‌های ویندوزی

اپل با کاهش 19 درصدی فروش 9 میلیون دستگاه کمتر به فروش رسانده، در حالی که در همین بازه‌ی زمانی تبلت‌های اندرویدی با کاهش فروش به میزان 4.6 میلیون دستگاه، 40.3 میلیون دستگاه در بازار به فروش رسانده‌اند.

در طرف دیگر اما تبلت‌های ویندوزی با افزایش فروش تا 10.1 میلیون دستگاه، 16 درصد از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. این درحالیست که سهم کنونی اپل از بازار تبلت بیشتر از 20.6 درصد نیست.

ویندوز در حالی به این رکورد دست پیدا می‌کند که فروش دستگاه‌های سرفیس به دلیل عدم ارائه‌ی محصولات جدید از سوی مایکروسافت در تعطیلات سال جاری میلادی کاهش یافته است.

اریک اشمیت، تحلیلگر ارشد استراتژی های تبلت و صفحات لمسی معتقد است؛  در حال حاضر تبلت‌های چندکاره با استقبال گسترده‌ای در بازار رو‌به‌رو هستند، اما هنوز قیمت یک عامل کلیدی در رفتار کاربران در قبال این ابزار‌هاست، نکته‌ای که در کاهش فروش iPad Pro و Surface Pro 4 کاملا مشهود است. اپل قیمت‌ مدل‌های مختلف iPad Air 2 و iPad mini 4 کاهش داد اما به علت عدم ارائه‌ی دستگاه‌های جدید و یا آپشن‌های قیمتی مختلف در این سه ماه، با چهار درصد کاهش به نسبت سال گذشته روبه‌رو شد.  مایکروسافت در طور سال گذشته تغییرات قابل‌ توجهی در دستگاه‌های Surface Pro یا Surface Book اعمال نکرده است، اتفاقی که موجب شده تا شرکای این شرکت به کپی‌های با کیفیت این دستگاه روی آورند.

تبلت‌های ویندوزی

احتملا کاهش فروش شرکت‌های مختلف در بازار، در عین موفقیت تبلت‌های چند کاره‌ی ویندوزی، شرکت‌های بیشتری را به سمت این بخش از بازار تبلت‌های متمایل خواهد کرد.

پیوست

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour