اهمیت ویژه نام تجاری نوکیا در استقبال کاربران از گوشی هوشمند نوکیا 8

اهمیت ویژه نام تجاری نوکیا در استقبال کاربران از گوشی هوشمند نوکیا 8

حدود هفت ماه قبل کمپانی HMD Global اولین گوشی اندرویدی نوکیا را معرفی کرد که بسیاری از طرفداران این برند تجاری محبوب را نگران ساخت. چرا که کاربران نوکیا انتظار یک انفجار بزرگ را پس از مدت ها انتظار داشتند، اما نوکیا 6 دستگاهی بود که از لحاظ کارایی کمی اشباع به نظر می رسید. پس از معرفی گوشی های نوکیا 5 و نوکیا 3، این نگرانی همچنان به قوت خود باقی ماند، اما موارد بسیار بهتری را نوید می داد و مشخص بود که این گوشی ها پرچمداران مناسبی برای این برند بسیار معتبر نبودند. امیدها همچنان برای به ارمغان آمدن پرچمداری قدرتمند از طرف HMD Global زنده بودند. این کمپانی، چهارمین محصول نوکیایی خود را در تاریخ 17 آگوست عرضه کرد؛ نوکیا 8 را می توان نخستین پرچمدار اندرویدی برند نوکیا دانست. با ویندوزسنتر همراه باشید.

نوکیا 8

با این حال طرفداران نوکیا هنوز هم نگرانی هایی در رابطه با این گوشی دارند که به طور حتم ارتباطی به مشخصات این گوشی هوشمند ندارد و با وجود انتشار 4 گوشی نوکیا از طرف کمپانی HMD Global، هنوز این این احساس در آن ها از بین نرفته است.

این فکر در ذهن ها شکل گرفت که اگر نوکیا 8، یک تلفن همراه با نام تجاری نوکیا نبود، آیا باز هم مورد توجه کاربران گوشی های هوشمند قرار می گرفت؟

کمپانی HMD Global در چه مواردی متمایز عمل کرده است

در گذشته نیز گوشی های هوشمندی ساخته شدند که می توان آن ها را در سطح نوکیا 8 دانست. دکمه های خنک کننده، دکمه فیزیکی home، قاب های ضخیم در قسمت بالایی و پایینی گوشی (با توجه به وب سایت GSMArena، نسبت صفحه نمایش به بدنه کمتر از 70 درصد است)، بدنه ی ساده و بی نظیر، دوربین های عقب دوگانه و موارد دیگر که به نظر می رسد می توانست چند سال قبل ساخته شده باشد.

نوکیا 8

بی شک این موارد درست به نظر می رسند و تولیدکنندگان دیگر نیز هنوز هم گوشی های خود رابا این ویژگی ها ساخته و عرضه می کنند. اما این گوشی ها به طور فزاینده در میان پرچمداران، نادر به نظر می رسند و این بدان معنی است که نوکیا 8 هیچ چیز خاصی را از لحاظ طراحی ارائه نمی دهد.

داستان مشابهی نیز در مورد مشخصات این گوشی وجود دارد، نوکیا 8 ممکن است که آخرین پردازنده ی اسنپ دراگون،دوربین های چندگانه، 4 یا 6 گیگابایت رم و صفحه نمایش Quad HD داشته باشد، اما اکثر سازندگان گوشی های هوشمند دارای تلفن هایی هستند که این ویژگی ها را نیز ارائه می کنند.

مقایسه گوشی هوشمند نوکیا 8 با گوشی طراحی شده توسط خالق اندروید

برای بیشتر نشان دادن این نکات، در نظر گرفتن چیز های جدیدی که ما از کمپانی های دیگر در دنیای تلفن های همراه اندرویدی دیده ایم، بسیار ضروری است که برای مقایسه می توان از تلفن همراه خالق سیستم عامل اندروید (اندی رابین) یاد کرد: Essential Phone.

شرکت Essential حتی اولین تلفن همراه خود را نیز هنوز منتشر نکرده است، اما این کمپانی با محصول بالقوه ی خود، چشم اندازی برای خود به وجود آورده است که توجهات را حتی بیشتر از چهار محصول نوکیا، به خود جلب کرده است. شما ممکن است که حتی نام Essential را هم نشنیده باشید، اما تلفن های Essential Phone بدون شک بسیار شگفت انگیز خواهند بود. در مورد این تلفن همراه نیز قطعا سوالاتی شکل خواهد گرفت، آیا تمام جنس اصلی گوشی در پشت آن قرار دارد؟ آیا از شیشه درست شده است یا فلز؟

نمی توان گفت که Essential گوشی بهتری را عرضه خواهد کرد، چرا که نوکیا 8 پرچمداری با قیمت عالی و کارایی بسیار بالایی است و حتی ممکن است در میان بهترین گوشی های سال نیز از آن یاد شود؛ اما نوکیا 8 به طور حتم آن تلفن همراهی نیست که بتواند از اصالت و شخصیت برند باشکوه نوکیا حراست کند.

قابلیت های جدید گوشی هوشمند نوکیا 8

نوکیا 8 دارای یک جفت از قابلیت هایی است که به لحاظ عملکرد در این تلفن همراه گنجانده شده است. اما این قابلیت ها نیز به صورت مشهودی کسل کننده بوده و یا به راحتی از کنار آن ها عبور خواهد شد. این سیستم، یک سیستم خنک کننده ی پیشرفته است که یک لوله ی مسی و محافظ گرافیتی را به خدمت می گیرد تا گرمای گوشی را به طور یکسان در سراسر آن پخش کند.

هر زمانی که تلفن همراه در هنگام شارژ شدن و یا هنگام بازی کردن مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است دمای آن زیاد شود که البته طبیعی به نظر می رسد و HMD Global با این قابلیت می تواند دمای گوشی را به صورت قابل توجهی پایین بیاورد.

نوکیا 8

صدای سه بعدی گوشی هوشمند نوکیا 8

نوکیا هم چنین قابلیت OZO Audio خود را در گوشی نوکیا 8 قرار داده است. گفته می شود که OZO Audio، قابلیت ضبط و پخش سه بعدی را ارائه می دهد و همان طور که انتظار می رود، به منظور فعال سازی این قابلیت، باید از دوربین های 360 درجه استفاده کرد.

در حالی که هنوز نمی توان کیفیت ضبط صدا را از طریق نوکیا 8 تایید نمود، باید این نکته را خاطر نشان کرد که به طور کلی گوشی های هوشمند، دستگاه هایی کمتر از حد مطلوب برای ضبط صدا هستند؛ چرا که این دستگاه ها برای پشتیبانی از بسیاری ویژگی های دیگر ساخته شده اند. اگر چه که گوش دادن به صدای سه بعدی بسیار جالب و شگفت انگیز به نظر می رسد، اما در حال حاضر فرصت های لازم برای انجام این کار محدود است. پرسشی که در اینجا به وجود می آید این است که در واقع گوش دادن به صدای سه بعدی در یک گوشی تلفن همراه تا چه میزان برای شما در انتخاب آن گوشی تاثیر گذار است؟

در همین حال، اپتیک زایس نوکیا 8 (تکنولوژی دوربین که در دوربین های عقب و جلوی نوکیا 8 نصب شده است) را نمی توان به عنوان یک ویژگی نادر از آن یاد کرد. به عنوان مثال گوشی هواوی P10 نیز دارای یک دوربین عالی است که به کمک یک شخص ثالث معروف از این ویژگی برخوردار است. اما با این حال جزو ویژگی هایی است که برای کاربران تلفن های همراه علاقه مند به عکاسی بسیار مفید است.

نتیجه نهایی

کمپانی HMD Global در حال تلاش برای احیای نوکیا در نقطه ای است که در گذشته در آن شکست خورده است. گفته می شود که تمامی تیم ها می خواستند گوشی هوشمند نوکیا به گونه ای بسازند که عملا غیر قابل خراب شدن باشد. مانند کاری که سال ها قبل در مورد گوشی معروف نوکیا 3310 در سال 2000 انجام دادند. به نظر می رسد که این ایده نیز بسیار جالب باشد.

در عوض به نظر می رسد که این برند در گذشته ی اخیر خود گیر کرده است، جایی که در آن گوشی های نوکیا اختراع و یا قابل توجه نبودند. کمپانی HMD Global نیز محصولی تولید نکرده است که کاملا جدید بوده و یا به نوبه ی خود به یاد ماندنی ترین محصول نوکیا باشد. این کمپانی محصولی تولید کرده است که تصویر، صدا و امکانات آن مانند یک پرچمدار تلفن همراه است، اما بدون زرق و برق های گوشی های امروزی.

در دنیای تکنولوژی گوشی های هوشمند، شما نمی توانید از نوستالژی هایی استفاده کنید که شما را به گذشته ببرد. این مانند درخواست مشتریان برای انتخاب پورت اندرویدی بازی های ویدئویی دهه 90 میلادی نیست. تلفن های هوشمند، صدها دلار هزینه برای کاربر در بر دارند و معمولا هم بسیار جدی گرفته می شوند و به نوعی هویت آن ها را رقم می زند.

در نهایت، به نظر می رسد که شرکت HMD Global، برای فروش تلفن های همراه خود بیشتر به نام تجاری نوکیا تکیه کند تا این که بتواند واقعا از آن استفاده کند.

در مورد این برداشت نمی توان زیاد مطمئن بود، اما اگر چنین باشد انتظار می رود که نام نوکیا در کنار مشخصات و قابلیت های این گوشی، می تواند در فروش نوکیا بسیار موثر باشد.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: AndroidAuthority[/column]

علی بهادری وب‌سایت
Gas Chemical engineer ایمیل: alibahadori01@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.