نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

طبق آخرین گزارش مرکز Netmarketshare ویندوز 10 در حال حاضر فقط 19.14 درصد بر روی رایانه های شخصی نصب شده است و نسبت به شش ماه گذاشته پیشرفت قابل توجهی داشته است. در آمار شش ماه گذشته ویندوز 10 میزان 11.85 درصد بر روی رایانه های شخصی کاربران نصب شده بود. برای بررسی بیشتر این موضوع با سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر همراه باشید.

طبق گزارشی که امروز توسط این مرکز منشتر شده است ویندوز 7 با میزان 49.05 درصد بالاترین رتبه نصب بر روی رایانه های شخصی داشته است که نشان می دهد ویندوز 10 همچنان راه بسیار طولانی دارد تا بتواند به این رتبه دست پیدا کند. ویندوز 10 همچنان رایگان است اما طبق اخباری که منتشر شده این رایگان بودن فقط تا چند روز آینده امکان پذیر است و کاربرانی که قصد ارتقا به ویندوز 10 دارند بهتر است هر چه سریع تر اقدام به ارتقا ویندوز خود کند.

طبق اخبار اعلام شده زمانی که ارتقا رایگان ویندوز 10 به پایان رسید کاربران برای ارتقا به این ویندوز جدید می بایست به میزان 119 دلار هزینه پرداخت کنند. سیستم عامل های دیگر شرکت مایکروسافت قبیل ویندوز 8 ، 8.1 هنوز نیاز به آن دارند تا آمار آنها جمع شود تا بتوانند ویندوز موفق XP در رتبه های پایین تر جدول قرار دارند. مایکروسافت قصد دارد امار نصب ویندوز 10 را به اندازه ی رتبه ویندوز 7 برساند که قطعا این اقدام اجرایی خواهد شد.

1469571533_netmarketshare_lsjdf


photo_2016-02-05_11-36-11

نظر شما کاربران گرامی سایت ویندوز سنتر در خصوص این موضوع چیست؟

4 Responses

 1. حامد

  حرفتون در مورد ویندوز Co واقعا” جانب دارانه بود. از شما بعیده. هنوز این ویندوز رتبه سوم رو داره. البته در مورد ویندوز 7 هم باید بگم که متاسفانه ویندوز 10 توانایی ساپورت سخت افزارای قدیمی و قطعات embedded رو نداره و من برای انجام خیلی از کارام و اجرای خیلی از نرم افزارهام نمی تونم از ویندوزی به جز 7 استفاده کنم. از اونجاییکه افراد بسیار زیادی مثل من هستن، فک نمی کنم به این زودی ها ویندوز 7 از رتبه یک بیاد پایین.

  پاسخ
  • روزبه

   این حرفشون درباره ویندوز ایکس پی – طبق معمول – به علت اشتباه آقای راد در ترجمه متن هست ;)

   پاسخ
   • ابراهیم محاجری

    سپاس
    تصحیح شد.
    بگذارید به حساب خستگی زیاد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour