نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

مایکروسافت امروز بیلد جدید ویندوز 10 را برای اینسایدر ها در دسترس قرار داد. بیلد جدید با شماره ی 14316 منتشر شده است و بر خلاف بیلد های قبلی همراه خود قابلیت های جدید فراوانی را به همراه دارد. در جدیدترین بیلد ویندوز 10 شاهد بهبود در اکشن سنتر، منوی استارت و چندین تغییر دیگر هستیم. لیست تغییرات صورت گرفته در بیلد 14316 ویندوز 10 به صورت زیر می باشد:

امکان اجرای Bash در ویندوز اضافه شده است

قابلیت های میان دستگاهی کرتانا: در بیلد جدید ویندوز 10 قابلیت های جدیدی به کرتانا اضافه شده است که به صورت زیر می باشد:

 • اعلان های کم بودن باتری: در صورتی که باتری گوشی شما کم باشد، کرتانا بر روی پی سی، به شما هشدار خواهد داد.
 • پیدا کردن گوشی یا زنگ زدن گوشی: معمولا این اتفاق برای همه ی ما رخ می دهد که گوشی خود را گم کنیم، حالا شما می توانید از کرتانا بخواهید که گوشی شما را برایتان پیدا کند. این قابلیت به کاربران کمک می کند تا به کمک پی سی و به وسیله ی geo-location گوشی خود را پیدا کنند. همچنین کرتانا می تواند زنگ گوشی شما را به صدا در آورد تا آن را پیدا کنید.
 • به اشتراک گذاشتن جهت یابی های نقشه در میان دستگاه های مختلف: شما می توانید بر روی پی سی خود از کرتانا بخواهید تا مسیر رفتن به محلی را به شما نشان دهد و او همین جهت یابی ها را بر روی گوشی تان نیز نمایش خواهد داد.

راحت تر کردن راه اندازی کرتانا: در صورتی که در کشوی هستید که از کرتانا پشتیبانی می شود، در بیلد جدید تنظیمات کرتانا و بسته های زمانی به صورت خودکار دانلود خواهد شد.

اکستنشن های جدید برای مایکروسافت اج

برنامه ی یونیورسال اسکایپ را امتحان کنید

بهبود های اکشن سنتر: ما این امکان را فراهم کرده ایم تا شما انتخاب کنید که کدام اعلان ها برای شما مهم تر هستند. سطح اهمیت اعلان های برنامه ها را می توانید در سه سطح مختلف تنظیم نمایید. شما همچنین می توانید انتخاب نمایید که برای هر برنامه چند اعلان نمایش داده شود. در حال حاضر و به صورت پیش فرض حداکثر اعلان های قابل نمایش 3 در نظر گرفته شده است که قابل تغییر است. این مسئله یکی خواسته های مهم اینسایدر ها بوده است.

ایموجی های آپدیت شده

بهبودهای شخصی سازی: در بیلد جدید شما می توانید تم تیره و روشن را به صورت یونیورسال انتخاب کنید که در این صورت محیط برنامه های یونیورسال نیز متناسب با آن تغییر خواهد کرد.

تجربه ی جدید دسترسی به پی سی: به کمک برنامه ی جدید Connect شما می توانید تجربه ی کانتینیوم را از گوشی خود به پی سی انتقال دهید، بدون نیاز به داک و یا آداپتور میراکست.

بهبود های دسکتاپ مجازی: شما می توایند یک پنجره را پین کنید تا در دسکتاپ های دیگر نیز در دسترس شما باشد.

تجربه ی جدید در قسمت پیشرفت آپدیت ها: زمانی که پی سی شما آپدیت امروز را نصب می کند، هنگام نصب بروز رسانی تجربه ی جدیدی خواهید داشت.

بهبود تجربه ی کار با Battery Settings و  Battery Saving: صفحه ی Battery Saver را به Battery تغییر داده ایم و تمام تنظیمات مربوطه به این قسمت منتقل شده است.

آپدیت در تنظیمات آپدیت ویندوز: شما حالا می توانید زمان های فعالیت خود را اعلام کنید تا قسمت آپدیت ویندوز از ری استارت کردن سیستم در آن زمان خودداری کند.

کامنت گذاشتن در Feedback Hub

پیش نمایش قابلیت Messaging Everywhere به زودی اضافه می شود: ما به زودی پیش نمایش این قابلیت جدید را فعال می کنیم تا کاربران بتوانند به صورت مستقیم و از طریق پی سی SMS دریافت کنند و بفرستند.

نظر شما در رابطه با تغییرات بیلد جدید ویندوز 10 چیست؟

18 Responses

 1. محمود

  shareit یه آپدیت خوبی دریافت کرد هم خیلی قشنگ تر شده هم سریع تر

  پاسخ
  • نیلوفر

   سال 2017 با سرفیس خواهد درخشید. فعلا وقت ویندوزموبایل نیست

   پاسخ
  • rambod

   خبری از بیلد موبایل نیست؟
   پس رد استون چی شد گفتن به زودی اپدیت بعدیش -.-

   پاسخ
  • mramiragha

   تو فکر میکنی رو سرفیس چی میزاره مگه شاید کیبرد خور باشه نهایت کار دیگه 820 استفاده کنه! تازه هیچی مشخص نیست! والا اون زمان ویندوز فون 7.8 بود شما کجا بودین بلبل زبونی کنین! یهو سرکله شما از کجا پیدا شد با اطلاعات بیخود. تو هنوز متوجه نیستی ویندوز یکیه 10 والسلام موبایل پی سی و.. نداره! یارو کی گفته تا 2017 کار نمیکنیم ! منظور اینه 2017 دیگه تقریبا هدفش جذب بازاره.

   پاسخ
 2. نیلوفر

  حالا فهمیدید چرا میگفتم 950 نخرید !!! خرید گوشی ویندوزی در این زمان یک ضرر بزرگه.
  برنامه ریزی کنید برای سال بعد.

  پاسخ
  • نیلوفر

   تا اونجا ک اطلاع دارم چیزی حدود 3 میلیون و پانصد در ایران اب میخوره.

   پاسخ
  • mramiragha

   خانوم جان چی میگی یعنی تو هنوز نفهمیدی موضوع اصلی مایکروسافت جذب بیشتر بازار و تکمیل نه میزون کردم ویندوز فون 10 هستش! گوشی پرچدار نخرین چیه این اطلاعات نادرست کی تو رو تو توییتر گیر میاره بهت میده! سرفیس هنوز هیچیزش مشخص نیست قیمت از کجات در آوردی! چون بالا ردست قیمت 3 تومن میدی! بنظر من اطلاعاتت واسه خودت نگهدار کلا 80 درصد حرفات مذخرفه

   پاسخ
  • hadi.movlayi

   ببخشید من ۱۳۲۰ تازه خریدم ومدت بیش از. به سال بود تو ویترین فروشگاه بود فروشنده اش گفت بیش از یک ساله کسی نخواسته حالا ضررش میدم ۴۵۰ خریدم .حالا به ۸.۱ اپدیت. نمودم ،نظر جنابعالی درمورد اینکه برم ویندوز ۱۰ موبایل یا نه ؟لپتابم با اینکه رمش یکه ولی وین ۱۰ اپ کردم ،ضمنا فست بهتر یا اسلو ؟

   پاسخ
 3. KINGMRU

  Word و loadkit اپدیت شدند
  Picart هم قک کنم یه اپدیت یکی دو روز پیش گرفت

  پاسخ
 4. saeed

  نیلوفر خانم اینا همش الکیه عکساش که همه کانسپت اینم الکیه هیچی معلوم نیس مخصوصا قیمت

  پاسخ
 5. hadi.movlayi

  باورکنید تمام نوشتهای نیلوفر خانم درسته ،چرا بخاطر تعصب به گوشی ایی که داری نیلوفر خانمو محکوم میکنی،تمام اطلاعات وی درسته و بایستی ازش تشکر نمود.

  پاسخ
 6. mohammad

  مگه نسخه جدید ویندوز 10 نیامده اگه امده چرا اپدیت نمی شه… .

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour