بهترین اپلیکیشن های دوومیدانی برای ویندوز 10

بهترین اپلیکیشن های دوومیدانی برای ویندوز 10

از نظر بسیاری از افراد، تناسب اندام با راه رفتن، دویدن و مسابقه دادن تحقق می یابد. ویندوز استور دارای یک مجموعه ی سلامتی از اپلیکیشن های موجود برای پیگیری، نظارت و ارزیابی دوندگی شماست. با ویندوزسنتر همراه باشید.

این اپلیکیشن ها در محاسبه ی کالری های سوزانده شده، مسافت طی شده، زمان، سرعت و غیره به شما کمک می کنند. اپلیکیشن های زیادی در مورد تناسب اندام برای ویندوز 10 وجود دارند؛ اگر شما به دنبال اپلیکیشنی می گردید که تنها مختص به ورزش دو باشد و به طور متمرکز به این ورزش پرداخته باشد، با ما در این مقاله همراه باشید.

Kliva

img_0989

Kliva یک اپلیکیشن سرویس گیرنده یا کلاینت Strava برای ویندوز 10 کامپیوتر و موبایل است که به شما کمک می کند تا میزان دوندگی خود را بررسی کنید. این اپلیکیشن رایگان به بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های پیگیری تناسب اندام که در Strava وجود دارد، قابل دسترسی است.

لازم به ذکر است که Strava یک سرویس آنلاین است که فعالیت های تناسب اندام شما را پیگیری می کند؛ از جمله دویدن، دوچرخه سواری تمرینات متقابل. اپلیکیشن Kliva به شما این امکان را می دهد تا میزان دوندگی و یا دوچرخه سواری خود را ضبط کرده و آن را در سرویس Strava آپلود نمایید. شما می توانید مسافت، سرعت، ارتفاع و زمان ها را بررسی کنید. با استفاده از این برنامه هم چنین قادر خواهید بود تا از طریق شبکه اجتماعی Strava با دوستان خود چت کنید و داده های خود را با آنان مقایسه نمایید.

img_0990

سرویس Strava قابلیت آپلود فعالیت ها را از طریق گارمین، اندروید و دستگاه های آیفون دارد. در شرایط عمومی نیز Kliva برای آپلود فعالیت هایتان، تلفن همراه دارای ویندوز 10 شما را به دستگاه های تحت پشتیبانی دیگر تبدیل می کند. البته باید گفت که این اپلیکیشن  فاقد توانایی برای ویرایش پروفایل، پیوستن به کلوب ها و سایر فعالیت های مرکزی می باشد.

Kliva یک اپلیکیشن جذاب و کارآمد برای ویندوز 10 است که به کاربران این امکان را فراهم می آورد تا به بسیاری از قابلیت های سرویس Strava در تلفن همراهشان دسترسی داشته باشند. با این حال از نظر برخی نیز این اپلیکیشن بسیار محدود است و تنها به عنوان نرم افزاری همراه برای سرویس Strava کاربرد دارد.

برای دانلود Kliva از طریق ویندوز استور روی این لینک کلیک کنید.

Adidas Train and Run

img_0988

Adidas Train and Run یک اپلیکیشن تحت سیستم عامل ویندوز 10 است که علاوه بر این که میزان دوندگی شما را بررسی می کند، بلکه به عنوان یک مربی تناسب اندام شخصی با ارائه صدها برنامه آموزشی رایگان می تواند به شما در این امر کمک کند.

اپلیکیشن Adidaa Train and Run هم اکنون به صورت رایگان برای ویندوز 10 کامپیوتر و موبایل در دسترس است. این اپلیکیشن شما را راهنمایی کرده و مانند یک مربی واقعی به شما کمک می کند تا کار کردن شما در این زمینه موثرتر شده و به اهداف خود برای داشتن اندامی مناسب سریع تر دست یابید.

img_0991

این اپلیکیشن ویندوزی با دستبند های هوشمند اندازه گیری ضربان قلب نیز سازگار است و یا حتی می تواند به تنهایی به عنوان یک برنامه تناسب اندام مستقل عمل کند. Adidas Train and Run می تواند از طریق دستبند هوشمند Fit Smart آدیداس ضربان قلب، سرعت، تعداد قدم ها، مسیر و کالری را اندازه گیری کند. شما می توانید تاریخچه فعالیت خود، نواحی ضربان قلب و نقشه های مسیر را برای پیگیری بهتر پیشرفت خود مشاهده کنید.

برنامه های آموزشی رایگان این اپلیکیشن برای کم کردن وزن، شکل دادن به ماهیچه ها، افزایش قدرت و بهبود انعطاف پذیری طراحی شده اند.

برای دانلود Adidas Train and Run از طریق ویندوز استور روی این لینک کلیک کنید.

Runtastic

img_0987

Runtastic یک اپلیکیشن در ویندوز 10 است که دارای ویژگی های بسیار زیادی است که میزان دوندگی، دوچرخه سواری، پیاده روی و … را بررسی می کند. این اپلیکیشن ویندوزی رایگان دویدن شما را ترسیم کرده و برای تمرین دهی بیشتر، بر پیشرفت شما نظارت می کند.

ویژگی های کلیدی این اپلیکیشن عبارت اند از:

. این اپلیکیشن فعالیت های شما را بررسی کرده و با استفاده از سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) ویندوز فون شما، مسیر را نشان می دهد.
. مدت زمان، مسافت، کالری سوزانده شده، سرعت، ارتفاع و موارد دیگر توسط ثبت فعالیت این اپلیکیشن، ضبط می شوند.
. تمرینات را می توان به صورت دستی در محیط داخلی و بدون GPS ثبت کرد. (تمریناتی شامل تردمیل، تمرین قدرتی و …)
. Hydration Monitor بر میزان کاهش مایعات در طول یک فعالیت نظارت داشته و در حین انجام تمرینات نوشیدن آب را به شما یادآوری می کند.
. Social Network به شما این امکان را می دهد تا فعالیت های خود را در فیس بوک، توییتر و یا Runtastic.com به اشتراک بگذارید.

img_0992

همان طور که فعالیت ها ضبط می شوند، گزینه ای برای افزودن حالت شما، درجه حرارت روز، جزئیات بیرونی، یادداشت های شخصی و تصاویر گرافیکی برای بهتر شدن اسناد تمرینات شما وجود دارد. با این حال این موضوع را باید در نظر گرفت که برخی از قابلیت های این برنامه نیازمند ارتقاء به نسخه ی حرفه ای با قیمت 4.99 دلار می باشد.

Runtastic برنامه ای برای کسانی است که بیشتر از ورزش در یک باشگاه ورزشی، بیشتر زمان خود را در مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی به سر می برند.

برای دانلود Runtastic از طریق ویندوز استور روی این لینک کلیک کنید.

Sports Tracker

img_0986

Sports Trackers اپلیکیشنی ورزشی است که اندکی بر روی میزان مسافت پیموده شده توسط دونده متمرکز است. این اپلیکیشن برای ویندوز 8 معرفی شده و در حال حاضر برای ویندوز 10 موبایل در دسترس کاربران قرار گرفته است. Sports Trackers به شما امکان پیگیری و تجزیه و تحلیل میزان دوندگی شما را می دهد و هم چنین با استفاده از آن می توانید نتایج به دست آمده را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

این اپلیکیشن دوندگی شما را ترسیم کرده و مسافت طی شده، سرعت، ارتفاع، قدم ها، و موارد دیگر را ثبت می کند. در Sports Tracker هم چنین یک دفترچه خاطرات برای ثبت اسناد عمومی مربوط به دوندگی شما وجود دارد و در صورتی که در Sports Tracker یک عضویت (رایگان) برای خود ایجاد کنید، این اپلیکیشن می تواند تمام اسناد را به صورت اتوماتیک در پروفایل شما بکاپ بگیرد. شما می توانید فعالیت های خود را به صورت آنلاین در Sports-Tracker.com بررسی نمایید.

img_0993

علاوه بر پیگیری میزان دوندگی شما، Sports Tracker می تواند بر سایر فعالیت های شما از قبیل دوچرخه سواری، اسکی، قایق رانی، پیاده روی و … نظارت داشته باشد. در صورت جفت کردن (pair) این اپلیکیشن با Suunto Sports Tracker ، می تواند بر ضربان قلب شما نیز نظارت داشته باشد.

Sports Tracker برنامه ی بیش از حد پیچیده ای برای بررسی دوندگیتان نیست و یک گزینه ی بسیار جذاب برای کسانی است که به دنبال یک اپلیکیشن ورزشی برای ویندوز 10 در شاخه ی دو می باشند.

برای دانلود Sports Tracker از طریق ویندوز استور روی این لینک کلیک کنید.

Track Runner

img_0985

Track Runner یک اپلیکیشن طراحی شده ی رایگان برای ویندوز 10 است که دوندگی شما را بررسی نموده و هم چنین عملکرد شما را تجزیه و تحلیل نموده و تمریناتی را برای فاصله انطباقی ایجاد می کند. این اپلیکیشن رایگان، ردیابی جی پی اسی را برای میزان دوندگی شما ارائه داده و از نظارت ضربان قلب و Live Tile پشتیبانی می کند.

ویژگی های دیگر این نرم افزار عبارت اند از تمرینات فاصله انطباقی، تمرینات دوی سرعت، آنالیز وزن و آهنگ دو و حتی میزان گام ها و مسافت پیموده شده.

img_0994

Track Runner هم چنین دارای ویژگی های مکث خودکار (auto pause) و ادامه ی خودکار (auto resume) ، یک دفترچه خاطرات برای ثبت یادداشت های کلی در مورد میزان دوندگی شما و تعدادی داده ی آماری برای پیگیری این میزان می باشد. قابلیت اضافه کردن نواحی ضربان قلب (قابل تنظیم) ، وارد کردن GPX و دریافت ویژگی ها، یک رابط قابل درک و آسان برای استفاده، Track Runner را به اپلیکیشنی رایگان با کیفیت مطلوب برای ویندوز 10 موبایل تبدیل کرده است.

برای دانلود Track Runner از طریق ویندوز استور روی این لینک کلیک کنید.

شما هم چنین می توانید برای این منظور از اپلیکیشن های دیگری مثل Endomondo و Caledos Runner استفاده نمایید.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: WindowsCentral[/column]

علی بهادری وب‌سایت
Gas Chemical engineer ایمیل: alibahadori01@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.