نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

آزمایش های جدیدی توسط موسسه ی آلمانی AV-TEST در ماه های سپتامبر و اکتبر 2015 انجام گرفته است تا بهترین آنتی ویروس برای سیستم عامل جدید ویندوز 10 شناخته شود. شاید برای شما هم جای تعجب داشته باشد، اما یک نرم افزار رایگان در بالای این جدول قرار گرفته است.

معمولا گفته می شود که نرم افزار های رایگان معمولا به خوبی رقیبان پولی خود نیستند، اما این تست که بر روی ویندوز 10 انجام شده است، نشان می دهد که این مسئله حداقل بر روی این سیستم عامل درست نیست. چرا که آنتی ویروس رایگان آویرا عملکردی به خوبی رقبای قدرتمند و گران قیمت خود داشته است.

آنتی ویروس آویرا در هر سه قسمت عملکرد، حفاظت و کاربرد هر 6 امتیاز ممکن را به دست آورده است و از این نظر با محصولات کسپراسکی، بیتدفندر و سیمنتک برابر بوده است. هر کدام از این نرم افزار ها 18 امتیاز به دست آورده اند و با اقتدار در بالای این جدول رده بندی قرار گرفته اند.

F-Secure و Trend Micro در رده های بعدی قرار گرفته اند. این دو آنتی ویروس از بخش حفاظت 6 امتیاز، بخش عملکرد 5.5 امتیاز و در بخش کاربرد نیز 6 امتیاز به دست آورده اند. جالب است که سایر آنتی ویروس های رایگان مانند AVAST و AVG با امتیازهای کمتر پایین تر از این دو نرم افزار قرار گرفته اند.

به طور مثال آنتی ویروس AVG، در بخش حفاظت 6 امتیاز به دست آورده است که این مسئله شاید برای کاربران مهم ترین عامل باشد. اما از نظر عملکرد امتیاز AVG برابر 4.5 بوده است و این بدین معنی است که ممکن است این نرم افزار سیستم شما را مقداری کند کند. در زمینه کاربردی بودن هم هر 6 امتیاز به AVG تعلق گرفته است.

از طرف دیگر، AVAST تنها 5 امتیاز در بخش حفاظت و عملکرد به دست آورده است اما در بخش کاربردی بودن هر 6 امتیاز را کسب کرده است.

نکته ی جالب دیگر در این تست، عملکرد نسبتا ضعیف ESET بوده است. امتیاز این آنتی ویروس در قسمت حفاظت 5.5 بوده است اما در بخش عملکرد تنها 3 امتیاز به دست آورده است. اگرچه در زمینه ی کاربردی بودن هر 6 امتیاز به این آنتی ویروس تعلق گرفته است، اما انتظار می رفت که عملکرد آن در مجموع بهتر از این حرف ها باشد. به بیانی دیگر NOD32 همچنان یک برنامه ی خوب برای محافظت از رایانه ی شما به حساب می آید، اما استفاده ی مداوم از آن عملکرد سیستم شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

محصولات مایکروسافت طبق معمول در قسمت پایینی جدول قرار گرفته اند. البته این محصولات در انتهای جدول قرار ندارند چرا که ThreatTrack و Quick Heal با عملکردی ضعیف تر، پایین تر از آن ها قرار گرفته اند. محصولات مایکروسافت در این تست، در قسمت حفاظت تنها 3.5 امتیاز کسب کرده اند و از نظر عملکرد هم تنها 4.5 امتیاز به دست آورده اند. اگر چه در قسمت کاربر هر 6 امتیاز را به دست آورده اند، اما همچنان انتخاب خوبی به عنوان آنتی ویروس به حساب نمی آیند.

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در این ارتباط چیست؟ به نظر شما کدام آنتی ویروس در ویندوز 10 عملکرد بهتری دارد؟

13 Responses

  • Silver

   این نرم افزارای چینی که حمله کردن بهت میفهمی کافی نیست :دی

   پاسخ
  • kuchulu73@gmail.com

   سلام
   یه سوال داشتم من…
   ویندوزم 10 نسخه 64 بیته…
   اگه کسی راه حل نصب کسپرسکای رو بلده به منم بگه
   ممنون از همگی و مدیر سایت
   اینم شمارمه 09396376707
   اگه بم بگین خیلی ممنون میشم…

   پاسخ
 1. alireza.k

  من چند ساله از NOD32 از ورژن 2.7 تا امروز استفاده میکنم-البته خیلی مواظبم و در کل اتفاقی هم میوفتاد ویندوز عوض میکردم-ولی با این مقاله رفتم دنبال کسپراسکی

  پاسخ
  • tavafia

   اصن کسپر اسکای خداس :D دیگه نیازی هم ب ویندوز عوض کردن نداری.. نود 32 نمیدونم چرا همه طرفدارشن :D تو هر برسی هم نگاه کنی رتبه خوبی اصلا نداره

   پاسخ
 2. نیلوفر

  آویرا نسخه رایگانش فوق العادست. همیشه از آویرا استفاده میکنم.

  پاسخ
 3. میلاد

  من از آواست (avast) استفاده میکنم .. انصافا هم سبک و هم خوب جواب میده
  سرعت اسکنشم عالیه :-)

  پاسخ
 4. حسین

  من انتی ویروس baiedo نصب کردم خیلی سبکه و خیلی راحت اپدیت میشه حجم اپدیتشم کمتر از 2 مگ هست رایگانه و خیلی هم قوی .البته به نظر من قوی چون ویروسی رو که نود از کنارش راحت رد میشه رو این سریع تشخیص و رموو کردش

  پاسخ
 5. SAliFallah

  آویرای رایگان رو برای دوستان و همکارام که ویندوز اکس‌پی رو حالا به هر دلیلی مجبورن استفاده کنن نصب میکنم خیلی روونه..برای ویستا و سون هم سکوریتی ایشنتیال..برا هشت و ده هم دیفندر خود ویندوز بهتره و همه رفقا و همکارام بدون مشکل و کاملا راضین خصوصا اونا که نود رو انداختن دور بدجور برام دعا میکنن :-) ;-)

  پاسخ
 6. kuchulu73@gmail.com

  سلام
  یه سوال داشتم من…
  ویندوزم 10 نسخه 64 بیته…
  اگه کسی راه حل نصب کسپرسکای رو بلده به منم بگه
  ممنون از همگی و مدیر سایت
  اینم شمارمه 09396376707
  اگه بم بگین خیلی ممنون میشم…

  پاسخ
 7. محمد

  آنتی ویروس نود 32 رو در رنکینگ جدید ببینید ، نسخه 10
  کمترین اشتباه در تشخیص ، یکی از بهترین ها در قدرت تشخیص
  کمترین استفاده از منابع سیستم

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour