بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید – بدون روت و تنها با یک تپ

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید – بدون روت و تنها با یک تپ

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند اندروید به چه دلیلی ضروری است؟ اگر برای گوشی اندروید خود به دنبال بهترین برنامه فریز کردن هستید و یا که به دنبال بهترین برنامه ذخیره باتری هستید باید بدانید که بهترین راه برای ذخیره باتری گوشی اندروید شما بستن یا متوقف کردن برنامه هایی است که در پس زمینه اجرا می شوند. این برنامه ها باتری گوشی شما را مصرف می کنند و این مشکل تنها به یک گوشی خاص مربوط نمی شود. با وجود اینکه شما به این برنامه ها نیاز ندارید باز هم در پس زمینه اجرا می شوند، در این وضعیت شما باید برنامه های غیر ضروری که در پس زمینه اجرا می شوند را ببندید. وب سایت های زیادی هستند که نحوه متوقف کردن برنامه های اندرویدی که در پس زمینه اجرا می شوند را آموزش داده اند اما این روش ها و برنامه تنها برای گوشی هایی که روت شده اند قابل استفاده هستند. در این پست  ما قصد داریم نحوه متوقف کردن تمام برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را به شما آموزش دهیم برای استفاده از این آموزش شما نیازی به روت کردن گوشی خود ندارد.  

بستن خودکار تمام برنامه های بک گراند اندروید

برنامه های ذخیره بتری زیادی در گوگل پلی استور وجود دارند که از این بین می توان به برنامه های Clean master, du battery saver, battery doctor, one tap booster و غیره اشاره کرد. این برنامه های ذخیره باتری ادعا می کنند که می توانند عمر باتری را بهبود ببخشند. هر زمان که یکی از برنامه های ذخیره باتری را اجرا می کنید تمام برنامه های در حال اجرا به طور متوقف بسته می شوند، اما به یاد داشته باشید که برنامه های در حال اجرا فقط به صورت موقت بسته می شوند. بعد از بستن برنامه های پس زمینه گوشی شما عملکرد بهتری خواهد داشت، اما بعد از چند ثانیه برنامه های بسته شده دوباره به طور خودکار شروع به اجرا شدن خواهند کرد و بیشتر از قبل باتری گوشی شما را مصرف خواهند کرد. امیدوارم حالا درک کرده باشید که چرا نباید از این نوع برنامه های کیلر (Killer) یا ذخیره باتری استفاده کنید. برنامه های تسک منیجر یا تسک کیلر به بهبود عمر باتری و یا عملکرد گوشی شما کمکی نمی کنند و بهتر است از آنها دور بمانید. اگر واقعا می خواهید برنامه های غیر ضروری که در پس زمینه اجرا می شوند را ببندید پس شما باید به صورت تحمیلی یا اجباری این برنامه ها را متوقف کنید. اگر شما بخواهید یک یک برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را به صورت دستی متوقف کنید به مدت زمان زیادی نیاز خواهید داشت. در پست امروز شما نحوه توقف اجباری تمام برنامه ها بدون روت کردن را یاد خواهید گرفت.

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند اندروید با برنامه Greenify

Greenify یک برنامه فوق العاده است که می توانید از گوگل پلی استور دانلود کنید. این نرم افزار واقعا یک برنامه ذخیره باتری است که می تواند در مصرف شارژ باتری شما صرفه جویی کند. Greenify یک برنامه ذهیره باتری برای گوشی های اندروید است. Greenify می تواند با بستن تمام برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شود در مصرف شارژ باتری شما صرفه جویی کند. این برنامه به خوبی در گوشی های روت شده و گوشی های روت نشده کار می کند.

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید - بدون روت و تنها با یک تپ

نحوه کار برنامه Greenify در گوشی های روت شده

 البته لازم به ذکر است که Greenify در گوشی های روت شده بهتر کار می کند. برنامه Greenify در گوشی های روت شده دارای یک گزینه به نام  boost mode است که در گوشی های روت نشده کار نمی کند. وقتی شما گوشی را به حالت boost mode می برید به طور فوق العاده ای در باتری گوشی شما صرفه جویی می شود. شما با استفاده از این برنامه می توانید عمر باتری بسیار خوبی را تجربه کنید. بعد از روت کردن گوشی خود شما می توانید کارهای خیلی جالبی را با گوشی اندروید خود انجام دهید. با روت کردن گوشی شما می توانید برنامه Install Xposed installe را نصب کنید و ماژول های Greenify را نصب کنید. بعد نصب ماژول ها می توانید گوشی اندروید خود را ریستارت کنید و boost mode را انتخاب کنید. در واقع برنامه Greenify در گوشی های روت شده تمام برنامه های غیر ضروری را به حالت هایبرنت می برد. Greenify تنها برنامه هایی که استفاده نمی کنید را به حالت هایبرنت می برد و وقتی که این برنامه ها در پس زمینه اجرا نمی شود به طور خودکار عمر باتری بهتر می شود و شما عملکرد خوبی را دریافت خواهید کرد.

نحوه کار برنامه Greenify در گوشی های روت نشده

در گوشی های اندروید روت نشده برنامه Greenify تمام برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را به صورت تحمیلی متوقف می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید انتخاب برنامه هایی است که می خواهید به طور خودکار متوقف شوند. بعد از اینکه تنظیمات مورد نظرتان را در برنامه Greenify انجام دادید با کنار گذاشتن گوشی و خاموش شدن صفحه نمایش تمام برنامه های اندروید به طور خودکار و به صورت تحمیلی متوقف می شوند. شما می توانید یک شورتکات هایبرنت برای بستن یا توقف اجباری برنامه ها ایجاد کنید و با یک تپ همه برنامه ها را متوقف کنید.

نحوه تنظیم برنامه Greenify برای بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند اندروید

برای متوقف کردن تمام برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند شما باید تنظیماتی را در برنامه Greenify ایجاد کنید که نحوه کار به صورت زیر است:

برنامه Greenify را از Google Play Store دانلود و نصب کنید. برنامه را باز کنید و working mode را انتخاب کنید (توجه داشته باشید که گوشی که برای انجام مراحل استفاده شده است روت نشده است).

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید - بدون روت و تنها با یک تپ

Greenify Automated Hibernation را فعال کنید.

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید - بدون روت و تنها با یک تپ

Permit drawing over other apps را فعال کنید.

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید - بدون روت و تنها با یک تپ

در صفحه smart hibernation شما باید گزینه grant permission را انتخاب کنید تا مجوز لازم را به برنامه بدهید، اگر نمی خواهید مجوز بدهید از این گزینه صرفه نظر کنید.

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید - بدون روت و تنها با یک تپ

Allow usage access را فعال کنید.

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید - بدون روت و تنها با یک تپ

روی آیکن + تپ کنید و برنامه هایی که می خواهید در پس زمینه متوقف شوند را انتخاب کنید.

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید - بدون روت و تنها با یک تپ

حالا به تنظیمات برگردید و این گزینه های  automated hibernation و Don’t remover notifications را انتخاب کنید. حالا روی صفحه اصلی یک میانبر بسازید. وقتی که شما روی این میانبر تپ می کنید برنامه Greenify  تمام برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را متوقف می کند. علاوه بر این وقتی که شما گوشی خود را کنار می گذارید و صفحه نمایش خاموش می شود تمام برنامه های پس زمینه متوقف خواهند شد.

بستن اجباری تمام برنامه های بک گراند گوشی اندروید - بدون روت و تنها با یک تپ

ایکیوسان وب‌سایت
کارشناس ارشد کامپیوتر، مربی آموزشگاه های آزاد، علاقمند به ترجمه، تولید محتوا و ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.