نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

شرکت مایکروسافت یک گزارش مالی بر عملکرد فروش خود را که تا تاریخ ۳۰ ژوئن بوده است را منتشر کرده که برای دوره ی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ می باشد. بر اساس این گزارش مشخص شده که این شرکت در این دوره ضرر مالی بزرگی را داشته است که در طول سال های اخیر بی سابقه بوده است. برای بررسی بیشتر این گزارش با ویندوزسنتر همراه باشید.

سال پیش مایکروسافت ۲۳٫۳ میلیارد درامد داشته که نسبت به امسال حدود ۵٫۱ % درامدش کمتر بوده است و مقایسه با امسال که ۲۲٫۲ میلیارد بوده حدود ۲٫۱ میلیارد کاهش درامد داشته. این ضرر درامدی به فروش شرکت نوکیا و رو آوردن کاربران به دیوایس های همراه و فروش کم در کامپیوتر های شخصی بوده و یک دلیل دیگر اینکه فروش آفیس مایکروسافت تا حد چشمگیری کاهش یافته و ویندوز های اورجینال مایکروسافت طرفدار کمی داشته است. حتی فروش گوشی های شرکت مایکروسافت تا ۳۸ درصد کاهش فروش اعلام شده.

مایکروسافت در این باره می گوید:

آخرین گزارش مالی که ما ارائه کرده بودیم چیزی حدود ۷٫۵ میلیارد دلار تجارت بر گوشی های مارک نوکیا و ۷۸۰ میلیون دلار هزینه ی غیر نقدی پروژه ی یکپارچه سازی پلتفرم ها بوده. در بخش درامد از پلتفرم های مختلف ما چیزی حدود ۱۳% کاهش درامد داشته ایم و احتمال جریمه کردن این بخش بابت کمکاری وجود دارد.

MICROSOFT NADELLA

آقای ساتیا نادلا مدیرت دیگری را در پیش گرفته است و انتظار می رود که با استراتژی های خودش درامد را چندین برابر کند همچنین این درامد ها شامل فروش اپلیکیشن ها ، بازی ها و گسترش دادن به سرویس های ابری می باشد که باعث شده این ضرر هایی که شرکت کرده است را تا حدودی تامین کند.

بیشترین درامدی که شرکت مایکروسافت کرده است از بخش فروش سخت افزاری گزارش شده که به عنوان مثال درامد فروشی که از Surface داشته است ۱۱۷% افزایش داشته و مبلغ آن به ۸۸۸ میلیون دلار اعلام شده است که در اصل مایکروسافت سود خوب این فروش را از Surface Pro 3 می داند. همچنین مایکروسافت درامد خوبی از فروش کنسول های Xbox داشته است که ۲۷% افزایش یافته و مبلغ سود حاصل از این کنسول ۱٫۴ میلیون دلار اعلام کرده است. می توان گفت که مایکروسافت بخشی دیگر از سود خود را مدیون Bing است که درامد این قسمت ۲۱ % افزایش داشته است. در آخر مایکروسافت اعلام کرده است که تعداد ۳ میلیون کاربر جدید در آفیس ۳۶۵ به دست آورده است که انتظار می رود در دوره های بعدی و ارائه ی ویندوز ۱۰ سود قابل توجهی را کسب کند.

5 Responses

 1. امیر

  آقای نادلا که خدایی فوق العادست و واقعا از موقعی که به مایکروسافت اومده همه چیز رو دگرگون کرده و واقعا با ایشون آینده مایکروسافت رو روشن می بینم. راستی شما چرا اصلا به برنامه گوشیتون رسیدگی نمی کنید ؟ حداقل امکان نظر دادن از اونجا رو بزارین! من همیشه از اونجا اخبارتون رو می خونم، ولی اصلا نمیشه نظر داد!

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   احتمالا بزودی اپلیکیشن جدیدی ارائه می کنیم.

   پاسخ
 2. Nokia N9 MeeGo

  کسی برای برند مایکروسافت ( تو صنعت تلفن همراه ) تره هم خرد نمیکنه، باید دنبال یه شریک سخت افزاریه برند بگرده، پس از بازگشت نوکیا شرایط براش سختتر هم میشه

  پاسخ
  • amir.shdk

   نوکیا واقعا فوق العاده بود
   از اون لحظه ای که مایکروسافت نوکیا رو خرید اشغال ترین گوشی ها رو داد بیرون
   ….

   پاسخ
 3. Parham

  تو این وضع با این اخباری که مایکروسافت میده بیرون بیشتر به خودزنی شبیهه.
  مثل آدم تاحالا نتونستم یه برنامه رو از استور دانلود کنم. خدا ازشون نگذره

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour