نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

همانطور که میدانید، در ویندوز 10 دسکتاپ، برنامه ای به نام 3D Builder وجود دارد که میتوانید اشیا سه بعدی را ترسیم کرده و آنها را پرینت کرد. امروز مایکروسافت این برنامه را برای دستگاه های ویندوز 10 موبایل و کنسول های Xbox One منتشر ساخت، تا کاربران گزینه های بیشتری برای ساخت  پرینت سه بعدی در اختیار داشته باشند. با ویندوز سنتر همراه باشید.

برنامه 3D Builder

با توجه به گفته های مایکروسافت، برنامه 3D Builder در ویندوزفون، به کاربران اجازه می دهد تا فقط با دستگاه موبایل خود اشیا سه بعدی برا طراحی کرده و به راحتی با آن کار کنند.

اولین و معروف ترین ویژگی آن، این است که 3D Builder در ویندوزفون، اجازه می دهد تا با استفاده از دوربین موبایل، بتوان اشیا را اسکن کرده و یک کپی سه بعدی از آن به شما بدهد. این بدان معناست که شما از شی مورد نظر خود چندین عکس از جهات مختلف میگیرید و باقی فرایند ها به عهده برنامه 3D Builder است که عکس ها را با هم ترکیب کرده و شکل سه بعدی آن را به شما تحویل می دهد.

3D Builder

3D Builder

3D Builder

3D Builder

3D Builder

3D Builder

پشتیبانی از پرینت سه بعدی

3D Builder همچنین از فرمت فایل های سه بعدی شامل، 3MF, STL, OBJ, PLY و WRL (VRML) پشتیبانی می کند و می تواند با استفاده از عکس هایی که شما به آن می دهید، یک فایل سه بعدی به شما تحویل دهد. با این برنامه می توانید فایل های سه بعدی مختلف و فایل هایی که خودتان ایجاد کرده اید را پرینت بگیرید.

هنگامی که شما یک شی سه بعدی را با تلفنتان ایجاد کردید و قصد دارید که آن را پرینت کنید، شما دو گزینه پیش روی خود دارید: اینکه می توانید آن را با استفاده از پرینترهای سه بعدی پرینت بگیرید، یا اینکه به i.materialise ارسال نمایید، که سرویس پرینت گرفتن سه بعدی بوده و می توان در ازای پرداخت هزینه، فایل های سه بعدی شما را پرینت بگیرد. فعلا، ویندوزفون با همه پرینترهای سه بعدی کار نمی کند، اما با بیشتر مدل های معروف هماهنگ بوده و از آنها پشتیبانی می کند. لیست پرینترهای پشتیبانی شده را می توانید از این قسمت مشاهده کنید.

البته دقت کنید که 3D Builder به تازگی به ویندوزفون آمده و نیاز به بهبود دارد و ممکن است اوایل با کندی اجرا شود. اما مسلما مایکروسافت آن را به مرور بروز کرده و بهتر خواهد شد. فناوری سه بعدی را می توان گفت، بزرگترین تمرکز مایکروسافت است که در بروز رسانی ویندوز 10 Creators Update شاهد آن خواهیم بود که بنظر می رسد در ابتدای 2017 منتشر شود.

پیوست

منبع: softpedia

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour