نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

مایکروسافت قول ویژگی های زیادی را برای ویندوز ۱۰ موبایل به کاربران خود داده است. این ویژگی ها قرار است به تدریج در بیلد هایی که مایکروسافت در اختیار اینسایدر ها می گذارد اضافه شود. هر چند تا عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل فاصله ی چند ماهه داریم و می توانیم در این مدت منتظر تغییرات زیادی باشیم. تغییراتی که می تواند به نجات مایکروسافت در بازار موبایل کمک کند. به هر حال امروز مطلبی را برایتان آماده کرده ایم که به شما نشان می دهد تاکنون چه تقاوت هایی بین ویندوزفون ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ موبایل ایجاد شده است. البته تصاویر مربوط به ویندوز ۱۰ موبایل، متعلق به بیلد ۱۰۱۳۶ نصب شده بر روی لومیا ۶۳۵ است و ممکن است قدیمی به نظر برسند، اما اگر شما از نسخه های جدیدتری استفاده می کنید می توانید آن را با گوشی خودتان مقایسه کنید. به هر حال دیدن این بررسی برای کسانی که می خواهند بدانند تا کنون چه تغییراتی بین دو نسخه موبایلی ویندوز به وجود آمده است، خالی از لطف نیست. در ادامه شما را به دیدن این بررسی دعوت می کنیم. با ویندوزسنتر همراه باشید:

(نکته: عکس های مربوط به ویندوزفون ۸٫۱ در سمت راست و ویندوز ۱۰ موبایل در سمت چپ قرار گرفته است)

صفحه اصلی:

همانطور که مشاهده می شود. در ویندوز ۱۰ دیگر از صفحه سیاه یا سفید خبری نیست. کاربران می توانند به صورت دلخواه پشت صفحه عکس مورد نظر خود را بچسبانند و میزان شفافیت کاشی ها را به سلیقه خود تنظیم نمایند. همچنین در قسمت بالا، نماد های مربوط به باتری، وای فای و باتری تغییر کرده اند.

۱-Start


اکشن سنتر:

یکی از جنجالی ترین بخش هایی که در ویندوزفون ۸٫۱ اضافه شد، اکشن سنتر بود. هرچند در این بخش کمبود های زیادی مشاهده می شد، اما به لطف مایکروسافت حالا در ویندوز ۱۰ موبایل تنظیمات مورد نیاز را به طور کامل در اکشن سنتر داریم. این بخش دارای ویژگی های دیگری مانند پاسخ سریع به پیام ها هم هست، اما بدلیل اینکه در شکل مشخص نشده به آن نمی پردازیم.

۲-Pull-down-pane


چند وظیفگی:

این بخش هم شامل تغییرای بوده، برای مثال نام برنامه ها اکنون در قسمت بالایی نشان داده می شود و آیکون (x) برای خروج از برنامه تغییر کرده است.

۳-Multitask-menu


منوی برنامه ها:

تغییرات این بخش شامل حذف پشت صفحه سیاه مانند صفحه اصلی و انتقال بخش جستجو به بالای صفحه می باشد.

۴-Apps-window


تنظیمات:

یکی از شکایاتی که کاربران داشتند، به هم خوردگی بخش تنظیمات بود. اما حالا در ویندوز ۱۰ موبایل نظمی به این بخش داده شده است، آیکون هایی برای هر بخش در نظر گرفته شده و کاربران می توانند به راحتی بخش مورد نظرشان را جستجو کنند.

۵-Settings


کورتانا:

در نگاه اول متوجه تغییر خاصی در این بخش نمی شوید. شاید فقط نوشته ها کمتر شده است و لوگوی کورتانا به سمت پایین تر کشیده شده باشد. اما اگر بر روی منوی همبرگری بزنید . تمام بخش هایی که به کورتانا مربوط می شوند جلوی چشمان تان ظاهر می شوند. بدون اینکه به صفحه دیگری منتقل شوید.

۶-Cortana۷-Cortana-2


بخش زنگ هشدار:

این قسمت دچار تغییرات بزرگی شده. همانطور که در تصویر مشاهده میشود از نظر گرافیکی کاملا تقییر کرده است. همچنین بخش هایی از قبیل ساعت جهانی ، زمان سنج و کرنومتر به آن اضافه شده است.

۸-Alarms--amp-Clock


تقویم:

این قسمت هم با تغییر کلی همراه بوده و اکنون کاربر راحت تر می تواند روز های ماه و هفته را مشاهده کند .

۹-Outlook-Calendar


دوربین:

برنامه دوربین در ویندوز ۱۰ موبایل تقریبا کارایی لومیا کمرا در ویندور ۸٫۱ را دارد . لومیا کمرا در ویندوز ۱۰ موبایل به عنوان برنامه اصلی ویندوز ۱۰ شناخته میشود. پیشوند لومیا از روی این برنامه برداشته شده و برای همه دستگاه های ویندوزی عرضه می شود.

۱۰-Camera-UI-no-more-Lumia-Camera-just-Camera


DATA USAGE:

این بخش که قبل از این نامش Data sense بود، به Data usage تغییر نام داده است. تغییرات این بخش مربوط به ظاهر برنامه است. همچنین حالا می توان مقدار استفاده هر برنامه از اینترنت را به تفکیک مشاهده کرد؛ قابلیتی که در ویندوزفون ۸٫۱ ممکن نبود.

۱۱-Data-sense-now-Data-usage۱۲-Data-sense-now-Data-usage


رادیو:

این بخش شامل تغییرات خاصی نبوده و فقط شکل کنترلر های برنامه تغییر کرده است.

۱۳-FM-radio


مرورگر:

در این بخش مایکروسافت مرورگر Edge را جایگزین اینترنت اکسپلورر کرده است. به گفته مایکروسافت این مرورگر بهبودهای بسیاری داشته است. تغییرات این برنامه را در عکس های زیر می توانید مشاهده نمایید.

۱۴-Project-Spartan-vs-the-old-Internet-Explorer0۱۵-Project-Spartan-vs-the-old-Internet-Explorer1۱۶-Project-Spartan-vs-the-old-Internet-Explorer2۱۷-Project-Spartan-vs-the-old-Internet-Explorer3۱۸Project-Spartan-vs-the-old-Internet-Explorer4


پیام رسانی:

این بخش در ویندوز ۱۰ موبایل به زیبایی طراحی شده است. دیگر خبری از کلید های دایره ای پایین صفحه نیست. همچنین صفحه کلید شامل تغییراتی بوده است.

۱۹-Messages


شماره گیر:

این قسمت نیز شامل تغییرات کلی بوده که شکل پیش رو آن را به شما نمایش می دهد.

۲۰-Phone


گالری:

در این قسمت دکمه مارک که در نوار پایین قرار داشت حذف و به بالا منتقل شده است. همچنین نوع دسته بندی عکس ها را می توان از منوی همبرگری انتخاب کرد.

۲۱-Photos


کیف پول:

در این برنامه طبق عکس تغییری مشاهده نمی شود، اما مایکروسافت به تازگی برنامه کیف پول جدیدی را ارائه کرده است که شامل تغییرات زیادی بوده است.

۲۲-Wallet-welcome-pane-slightly-redesigned-button-style-changed-throughout-the-system-as-seen


صفحه قفل:

صفحه قفل دچار تغییرات زیادی نشده اما به نظر می رسد نماد زنگ هشدار دچار تغییری شده باشد. بر این اساس ممکن است نماد های جدید دیگری را در آینده ببینیم.۲۳Lockscreen


به هر حال ما باید در آینده منتظر ویژگی های جدید تری ازمایکروسافت باشیم. ویژگی هایی که مایکروسافت قول داده در بیلد های بعدی برای اینسایدر ها ارائه کند. شما در این رابطه چه فکری می کنید.

نظر خود را با ما در میان بگذارید.

11 Responses

 1. Nokia N9 MeeGo

  هنوز ویندوزفون ۸.۱ سرتر از ۱۰ هست
  یکپارچه تر و درشت تر و اصیل تر
  ولی ویندوز ۱۰ داره مثل اندروید میشه، شلوغ و خرتوخر
  یکپارچگی ظاهری را داره از دست میده و این یعنی پایان کار واسه مایکی

  پاسخ
 2. Miladv

  لاک اسکرین که کلا بی خاصیت ترین بخش گوشیه. به هیچ دردی نمیخوره. باید تغییرش بدن.
  اتفاقا ویندوز ۸٫۱ شلوغ تر و خر تو خر بود. مثلا ستینگش. ویندوز ۱۰ هم ستینگش مثل اندروید خوب نیست ولی بهتر از قبل شده.
  ویندوز ۱۰ تا به الان کاملا سر تر از ۸٫۱ بوده ولی بهتره فعلا اسمشو ۸٫۲ بزاریم.
  البته تقویم ویندوز ۱۰ ضعیف تر شده همچنین ولوم بار هم بدتر شده.

  پاسخ
 3. عرفان

  همچنان گوشی خاموش باشه زنگ هشدار کار نمیکنه یا درستش کردن؟

  پاسخ
 4. Cyrus

  بنظرم ویندوز ۱۰با ۸.۱ فرقی نداره رابط کاربری واقعاً افتضاح منوی برنامه ها این حالت ستونی که داره اصلا قشنگ نیست مولتی تسکینگ هم که خیلی ساده هست در مقابل آی او اس و اندروید. حیف نوکیا که دست مایکروسافت افتاده

  پاسخ
 5. Hamed

  data sense الانم تو ۸٫۱ مقدار استفاده هر برنامه از اینترنت رو نشون میده که

  پاسخ
 6. RONIN

  عمرا مایکروسافت بتونه موفق بشه با این سیستم عاملش

  انگار دانشجوهای ترم یک طراحی صنعتی طراحیش کردن

  این همه انتظار و امید آخرش هم این شده

  خیلی بی خود شده خیلی

  پاسخ
 7. محمد

  مایکروسافت نوکیا رو خرید،‌ هم خودش بدبخت شد و هم نوکیا رو بدبخت کرد.

  پاسخ
 8. mohsen

  دوستان از ویندوز ۸مستقیم میشه به ۱۰آپدیت کرد یا باید اول ۸.۱بگیرم؟

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour