نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

جدیدترین دستبند هوشمند مایکروسافت با نام Microsoft Band 2 هم اکنون برای پیش سفارش آماده است  و به زودی برای فروش جهانی نیز به بازار عرضه خواهد شد. اخیرا بازار فروش دستبندهای هوشمند بسیار داغ شده است و مایکروسافت فقط یکی از بازیگران این صحنه به شمار می رود و یکی دیگر از مردان میدان، گوگل با پلتفورم Android Wear است. بر خلاف Apple Watch پلتفورم نرم افزاری دستبندهای اندرویدی تقریبا ثابت هستند، تنها نحوه ساخت توسط کمپانی های مختلف آن ها را تا حدی از یکدیگر متمایز می کند.

Microsoft Band 2 VS Android Wear

اکنون وقت پرسیدن این سوال است: Microsoft Band 2 یا Android Wear؟ در اینجا دلایلی چند برخواهیم شمرد تا روشن شود چرا باید از بین این دو، مایکروسافت را انتخاب کنید.

ارتباط پلتفورم های مختلف در محصول مایکروسافت

Microsoft_Health_Android_1

در میان اپل، گوگل و مایکروسافت، این بار هم اهالی ردموند هستند که می توانند بهترین پشتیبانی پلتفورم ها را برای محصولشان ارائه کنند. مثلا اگر گوشی های اندرویدی یا ویندوزی داشته باشید، خرید Apple Watch بی فایده است. این موضوع در خصوص Android Wear هنگامی که گوشی تان پلتفورمی غیر از اندروید یا IOS دارد نیز صادق است که البته در صورت داشتن iPhone میزان پشتیبانی این محصول نسبت به گوشی های اندرویدی به شدت کاهش می یابد.

اما کافی است در اولین تلاش برای استفاده از محصول جدید مایکروسافت آن را روشن کنید تا ببینید توسط تمام پلتفورم های ویندوز فون، اندروید و IOS با اپلیکیشن Windows Health به خوبی کار می کند. همچنین نسخه دسکتاپ ویندوز و OS X این اپلیکیشن نیز وجود داشته و نسخه جهانی ویندوز 10 آن نیز به زودی در اختیار کاربران قرار می گیرد. به عبارت دیگر کیفیت عملکرد این محصول در تمام پلتفورم ها شبیه به هم است. می دانیم Cortana برای دارندگان دستگاه های جفت شده ویندوزفونی یک قابلیت منحصر به فرد محسوب می شود، اما اکنون که این محصول با پلتفورم های مختلف هماهنگ شده است، مشخص نیست در آینده شاهد چه تغییراتی در ساختار Cortana خواهیم بود.

تمرکز بیشتر بر تناسب اندام

microsoft-band-2-partners-stage

ساعت های هوشمند محصولات خوبی اند، اما اگر بخواهید به تناسب اندام خود بپردازید، نیازمند دستبندهای هوشمند خواهید بود. اگرچه دستبند اندروید اپلیکیشن داخلی Google Fit را همراه با چندین اپلیکیشن سوم شخصی برای علاقه مندان به ورزش و تناسب اندام ارائه می کند اما اینگونه محصولات بیشتر ساعت به حساب می آیند تا دستبند و روز به روز هم تجملی تر می شوند. به طور مثال Huawei Watch چیزی نیست که بخواهید به هنگام ورزش کردن در باشگاه از آن استفاده کنید.

Microsoft Health امروزه به یک وسیله عالی برای دنبال کردن فعالیت های مربوط به تناسب اندام تبدیل شده است. تمرینات همراه با راهنمایی، دوچرخه سواری، برنامه کنترل خواب و حتی دنبال کردن فعالیت های مربوط به گلف (اگر ورزش مورد علاقه تان است) همه و همه در حالی که زمان، وضعیت آب و هوایی، اعلان ها و پرداخت خرید از Starbucks تان (و در آینده نزدیک استفاده از Uber) را در اختیارتان قرار می دهد، از امکانات این اپلیکیشن داخلی محسوب می شوند.

باور می کنید؟ با Android Wear حتی نمی توان پول خریدهای Starbucks را پرداخت کرد!

Microsoft Band 2 وسیله ای عالی برای ویژگی های هوشمند و تمرینات تناسب اندام به شمار می رود و مطمئنا امکانات آن به مرور زمان گسترده تر خواهند شد.

قیمت رقابتی

band2-1

اگرچه همه دستبند-ساعت های هوشمند اندرویدی از Microsoft Band 2 گران تر نیستند و چندتایی ارزان تر هم در میانشان پیدا می شود (مانند ASUS Zenwatch 2)، اما با بودجه ای برابر 249 دلار (199 یورو) محصول جدید مایکروسافت مطمئنا قدرت رقابت بسیار بیشتری دارد.

البته مساله قیمت، خریدار را بر سر دوراهی انتخاب بین دستبند یا ساعت هوشمند قرار می دهد و انصافا برخی ساعت های اندرویدی ظاهر تجملی و زیبایی دارند. اما اگر واقعا این کاره اید، نگذارید قیمت ها شما را سردرگم کنند.

GPS

microsoft-band-bicycle

این قابلیت برای آن هایی که اهل گردش هستند و می خواهند مسیرهای خود را ثبت کنند، یک نعمت بزرگ محسوب می شود. GPS دستبندهای اندرویدی خیلی تجملی و خشک بوده و وقتی مجبور به استفاده از آن می شوید، انتخاب های زیادی در اختیارتان قرار نمی دهد. Microsoft Band 2 این قابلیت را که مانند امکانات مربوط به تناسب اندام، یک سر و گردن از رقبای اندرویدی خود بالاتر است در بین سنسورهای جورواجور خود گنجانده است.

جمع بندی

اگرچه همه چیز به نوع دستگاهی که می خواهید تهیه کنید ارتباط دارد اما مساله واضح این است که Microsoft Band 2 انعطاف پذیری زیادی از خود نشان می دهد؛ تعصبی بر روی تلفنی که در جیب تان گذاشته اید ندارد و در هر صورت امکانات خود را در اختیارتان قرار می دهد. از طرفی با تکنولوژی روز عجین شده و با آن می توانید به راحتی فعالیت های روزانه خود را دنبال کرده و در راه حفظ سلامتی و تناسب اندام تان از آن یاری بگیرید. تنها نکته ای که آن را از رقبای خود عقب می اندازد قیافه اش است. اگرچه زشت محسوب نمی شود، اما چندان در تناسب با لباس هایی که می پوشیم نیست. چیزی که LG Watch Urbane در آن موفق بوده است.

اما وقتی یک محصول، هر چیزی را که می خواهید در اختیارتان قرار می دهد، آیا قیافه آن، چندان مهم به حساب می آید؟

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در خصوص دلایل برتری Microsoft Band 2 بر Android Wear چیست؟

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour