نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

طبق گزارش های مخابره شده از کنفرانس WinHEC 2016 که در هفته ی قبل برگزار شد به نظر می رسد سیستم های گرمایشی و یخچال ها نیز تحت سلطه ی کورتانا در خواهند آمد. با ویندوزسنتر همراه باشید.
در این کنفرانس؛ یکی از مدیران برنامه ی کورتانا به ارائه ای تحت عنوان ” کورتانا و پلتفرم صوت” پرداخت و در مورد قابلیت های جدید Cortana در عرصه ی اینترنت اشیاء برای توسعه دهندگان و کاربران شرح مختصری ارائه کرد.

در این ارائه به برخی از قابلیت های جدید کورتانا که میتوان در به روز رسانی ویندوز 10 در بهار سال آینده به انتظار آن نشست اشاره شد. قابلیتی چون امکان روشن شدن دستگاه کاملا خاموش با فرامین صوتی حتی از فاصله ی 10 متری و بدون رفتن به حالت استندبای.
قابلیت هایی نظیر این در مقایسه با قابلیت هایی که Cortana در به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 دریافت کرده بود پیشرفت چشم گیری را نشان میدهند، جایی که در به روز رسانی سالانه ی ویندوز، کورتانا این قابلیت را یافته بود تا عملکرد خود را از صفحه ی قفل ویندوز آغاز کند.

این ارائه شامل نمایش اسلاید هایی از دستگاه های هدف Cortana نیز بود. اسلاید هایی که لوازم خانگی دارای نمایشگر را نشان میداد که با هوش مصنوعی کورتانا مجهز خواهند شد.

کورتانا

البته این نکته قابل چشم پوشی نیست که مایکروسافت تلاش کرده است محدود بودن دستگاه های مورد هدف Cortana به لوازم خانگی دارای نمایشگر را صراحتا بیان نکند. اما همانگونه که در تصاویر ارائه شده قابل ملاحظه است در مثال ها صرفا به دستگاه های دارای نمایشگر اشاره شده و از اشیاء مینیمال تر خبری نیست.

پیوست
منبع: Onmsft

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour