نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

از بین ثروتمندترین میلیاردرهای تکنولوژی دنیا، 4 نفر از دانشگاه انصراف دادند! همه آنها مرد بوده و همه آنها اهل دو کشور ایالات متحده و چین هستند؛ همچنین هر یک رییس شرکت خود می باشند. با ویندوز سنتر همراه باشید.

درآمد این افراد بصورت کاملا دقیق و بر اساس مواردی چون مقدار سهام، پول نقد و بسیاری از این گزینه ها سنجیده و تخمین زده می شود. برخی از آنها بیشتر زمانشان را برای تغییر دنیا گذاشته و برخی وقت خود را به ورزش اختصاص داده و بعضی نیز در حال گسترش شرکت بوده و ثروت خود را افزایش می دهند.

یکی از آنها تجهیزاتی به فضا فرستاده است:

screen%20shot%202015-11-24%20at%2010-50-03%20amJeff Bezos، صاحب شرکت آمازون شرکت راکت فضایی Blue Origin را تاسیس کرد.

در این بخش با این افراد آشنا شوید:

10- Pony Ma

10-pony-ma-png

سرمایه خالص: 18.2 میلیارد دلار
سن: 44
کشور:چین
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: هولدینگ Tencent

آقای Ma Huateng (Pony Ma) پول سازی را از بازار سهام آغاز کرده، و Tencent را به همراه دوستان دانشگاهی خود راه اندازی کرد. اولین محصول بزرگ تولیدی این شرکت، سرویس پیام رسان QQ بود که در چین راه اندازی شد. این پیام رسان بدون هیچ هزینه هنگفتی، در مدت زمان کمی به سرویس پیام رسان آنلاین تبدیل شد. Tencent از آن زمان تا بحال، در راه های مختلفی سرمایه گذاری کرد؛ از پخش موسیقی تا استودیو بازی های ویدیویی بزرگ مانند Riot Games (سازندگان مشهورترین بازی دنیا “League of Legends”)

9- Michael Dell

9-michael-dell

سرمایه خالص: 18.9 میلیارد دلار
سن: 51
کشور: آمریکا
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: خالق شرکت Dell

در حالی که در سال 1984 در دانشگاه آستین تگزاس دانشجو بود، Michael Dell شرکتی با نام PC Ltd را تاسیس کرد که همان Dell سابق است. او خیلی زود از دانشگاه انصراف داد تا بصورت تمام وقت کامپیوترهای خود را بسازد. شرکت او با این کار، جزو یکی از شرکت هایی در دنیا که به سرعت رشد کرده اند تبدیل شد.

وقتی که او فقط 23 سال داشت، شرکت سهامی عام بوده و سرمایه اش را – از 18 میلیون دلار که خود او بدست آورده بود – به 30 میلیون دلار رساند. شرکت Dell بالای 100.000 کارمند در چندین کشور دارد. دفتر اصلی آن در تگزاس بوده و بعد از شرکت AT&T، دومین شرکت بزرگ غیر نفتی است.

8- Steve Ballmer

8-steve-ballmer

سرمایه خالص: 25.9 میلیارد دلار
سن: 59
کشور: آمریکا
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: یکی از مدیران مایکروسافت

استیو بالمر در سال 1980 از دانشگاه استنفورد انصراف داد و به دوست هارواردی اش بیل گیتس در شرکت مایکروسافت پیوست و با حقوق سالانه 50.000 دلار و خرید بخشی از سهام مایکروسافت، اولین مدیر تجاری این شرکت شد. مدتی را به عنوان رییس هیئت مدیره مایکروسافت فعالیت کرد.

اکنون، او دیگر در شرکت مایکروسافت نیست. او با پرداخت 2 میلیارد دلار در سال 2014، تیم بسکتبال Los Angeles Clippers را خریداری کرد.

7- Jack Ma

7-jack-ma

سرمایه خالص:26.3 میلیارد دلار
سن: 51
کشور: چین
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: خالق سایت Alibaba

جک ما، اگر بخاطر بیاورید، Jeff Bezos چین است. او فروشگاه اینترنتی تجهیزات آمازون را در چین راه اندازی کرد. در سال 2014 به سهامی عام تبدیل شد. شباهت نام خانوادگی او با Pony Ma اتفاقی بوده و رابطه فامیلی با یکدیگر ندارند.

6- Sergey Brin

6-sergey-brin

سرمایه خالص: 36.2 میلیارد دلار
سن: 42
کشور: آمریکا
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: از بنیانگذاران سایت گوگل

سرگی برین و لری پیج، که در سال 1995 در استنفورد باهم آشنا شدند، شرکت گوگل را در سال 1998 تاسیس کردند. اگرچه گوگل در طی سالیان تغییر کرد، اما تمامی محصولات گوگل و خود شرکت، بر پایه ایده اصلی این دو نفر بنا شده است: موتور جستجوی گوگل.

اکنون، برین بر شرکت مادر گوگل، یعنی شرکت Alphabet نظارت می کند و تمرکز اصلی آن بر روی ایده های “moonshot” است؛ مانند پروژه بالن های گوگل که در ارتفاع بسیار بالا حرکت کرده و قرار است اینترنت را به مناطق روستایی و غیر قابل دسترس برساند.

5- Larry Page

5-larry-page

سرمایه خالص:37.8 میلیارد دلار
سن: 42
کشور: آمریکا
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: از بنیانگذاران سایت گوگل

لری پیج کمی ثروتمندتر از همکار خود در گوگل بوده و رییس هیئت مدیره Alphabet، شرکت مادر گوگل است. این در حالیست که سرگی برین نقش مدیر عامل آن را بازی می کند. لری پیج مسئول الگوریتم ها در قلب موتور جستجو گوگل است.

او در 30 سالگی میلیاردر شده و اندورید را مدیریت می کند.

4- Larry Ellison

4-larry-ellison

سرمایه خالص: 46.1 میلیارد دلار
سن: 71
کشور: آمریکا
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: بنیانگذار Oracle

لری الیسون بنیانگذار اوراکل، یکی از بزرگترین شرکت های نرم افزاری دنیاست. اگر تابحال اسم اوراکل را نشنیده اید جای تعجب ندارد. این نرم افزار زیاد عمومی نبوده ولی برای سازمان ها نقش مهمی را بازی می کند. این نرم افزاری دیتابیس سازمان ها بود و به عنوان “middleware” شناخته می شود که به توسعه دهندگان و برنامه نویسان نرم افزارها کمک می کند تا برنامه هایشان را بنویسند. بعد از مایکروسافت، بزرگترین شرکت نرم افزاریست که نرم افزار آن در دنیا استفاده می شود.

لری الیسون در جزایر هاوایی، جزیره داشته و رفاقت خوبی با استیو جابز داشت.

3- Mark Zuckerberg

3-mark-zuckerberg

سرمایه خالص: 46.2 میلیارد دلار
سن: 31
کشور: آمریکا
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: بنیانگذار فیسبوک

زوکربرگ را تقریبا همه می شناسند و نیاز به معرفی ندارد. او بنیانگذار شبکه اجتماعی فیسبوک است. اون این شبکه اجتماعی را در حالی توسعه داد که از دانشگاه هاروارد انصراف داد.

او اکنون 31 سال سن داشته و به همراه همسر و فرزندش زندگی میکند. او 99% دارایی های خود در راه عام المنفعه هزینه کرد.

2- Jeff Bezos

2-jeff-bezos

سرمایه خالص: 51.2 میلیارد دلار
سن: 52
کشور: آمریکا
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: بنیانگذار سایت آمازون

او در گاراژ منزل خود شروع کرد و به یک میلیاردر تبدیل شد. ایده او خرید و فروش آسان و آنلاین همه چیز بود. اول از کتاب شروع کرد. به مرور تمرکز خود را از خرده فروشی برداشت و از مواردی چون فروش روزنامه به پرتاب راکت به فضا رسید.

اکنون در سایت آمازون همه چیز برای خرید یافت می شود. او با این کار به بزرگترین وبسایت آنلاین فروشگاهی تبدیل شد.

1- Bill Gates

1-bill-gates

سرمایه خالص: 89.4 میلیارد دلار
سن: 60
کشور: آمریکا
صنعت: فناوری
منبع سرمایه: بنیانگذار مایکروسافت

بیل گیتس، تنها ثروتمندترین فرد این لیست نیست، او ثروتمنترین انسان روی زمین است. او در 30 سالگی همه پول خود را از مایکروسافت بدست آورد. او در سال 2000 از ریاست مایکروسافت کناره گیری کرد و بیشتر وقت خود را به کارهای خیریه اختصاص داده است.

او با همسرش، خیریه Bill & Melinda Gates را مدیریت میکند.

منبع: BusinessInsider

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour