نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

سیستم‌عامل ویندوزفون (و ویندوز 10 موبایل) در حال‌حاضر، سهم زیادی در بازار گوشی‌های هوشمند ندارد و تا عرضه سرفیس فون مایکروسافت، اوضاع این سیستم‌عامل در بازار بهبود نمی‌یابد. به همین جهت، سیستم‌عامل اندروید گوگل و آی‌او‌اس اپل در حال‌حاضر، تنها پلت‌فرم‌های مناسب برای گوشی‌های هوشمند هستند. با این‌حال، بنابر گزارش منتشرشده توسط IDC، سیستم‌عامل اندروید گوگل و آی‌او‌اس اپل به رشد خود در بازار تا سال 2020 ادامه می‌دهد و البته، این روند برای سیستم‌عامل آی‌او‌اس اپل، چندان آسان نخواهد بود. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با ویندوزسنتر، همراه باشید.

برای بررسی سهم سیستم‌عامل اندروید گوگل و آی‌او‌اس اپل، ابتدا باید به میزان فروش محصولات مجهز به این دو پلت‌فرم و سهم هریک در بازار گوشی‌های هوشمند، اشاره کرد. بنابر جزئیاتی که IDC ارائه داده است، پیش‌بینی شده که محصولات مجهز به سیستم‌عامل اندروید، فروشی نزدیک به 1.2 میلیارد دستگاه را در سال جاری به خود اختصاص داده‌اند. این موضوع، باعث می‌شود تا سهم فروش محصولات اندرویدی در سال 2020، نزدیک به 85 درصد درصد باشد.

در سال 2020 نیز براساس تحلیل‌های صورت‌گرفته، نزدیک به 1.46 میلیارد دستگاه اندرویدی به فروش خواهد رسید و این موضوع، سهمی 85.4 درصدی را برای سیستم‌عامل اندروید در بازار گوشی‌های هوشمند، به همراه خواهد داشت. هم‌چنین، تحلیل‌های صورت گرفته، نشان می‌دهد که رشد سال به سال محصولات مجهز به سیستم‌عامل اندروید تا سال 2020 به 4.2 درصد خواهد رسید.

android-to-continue-dominating-mobile-world-iphones-to-struggle-through-2020-510606-2

در رابطه با سیستم‌عامل آی‌او‌اس، تحلیل‌ها نشان می‌دهد که شرکت اپل در سال 2016، کمی بیش‌تر از 206 میلیون واحد گوشی آیفون عرضه می‌کند که با سهم 14.3 درصدی در بازار، معادل است. تا سال 2020 نیز، انتظار می‌رود که سهم سیستم‌عامل آی‌اوس به 14.2 درصد کاهش یابد و مجموع فروش محصولات مجهز به سیستم‌‌عامل آی‌او‌اس با طی یک روند صعودی، به 243 میلیون واحد افزایش یابد. رشد سال به سال محصولات مجهز به این سیستم‌عامل تا چهار سال آینده، به 2.5 درصد خواهد رسید.

 

پیوست
منبع:  Softpedia 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour