نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

Redstone دیگر یک ماده معدنی در بازی Minecraft نیست. بلکه بر اساس اظهارات WinBeta اسم رمز آپدیت بزرگی ست که قرار است تا تابستان سال آینده برای ویندوز 10 منتشر شود.

بر اساس WinBeta آپدیت Redstone بزرگترین به روز رسانی بعد از Threshold 2 به شمار می آید. این آپدیت قرار است ویژگی های تازه ای را به کاربران ویندوز 10 معرفی کند اما بنابر گزارش های واصله، مایکروسافت هنوز تصمیم نگرفته که قرار است چه ویژگی هایی بوسیله Redstone به ویندوز 10 اضافه شوند.

اما WinBeta از دو ویژگی به طور اخص نام می برد که قرار است در این به روز رسانی حضور داشته باشند. یکی از آن ها امکان اضافه نمودن افزونه ها به مرورگر Microsoft Edge است که اجازه می دهد شرکت های شخص ثالت نسبت به اعمال تغییرات و اضافه کردن ویژگی های جدید (مانند چیزی که در گوگل کروم و فایرفاکس شاهد هستیم) به این مرورگر اقدام کنند. مایکروسافت نیز اخیرا اعلام کرده بود که این ویژگی در سال آینده به Microsoft Edge اضافه خواهد شد.

ویژگی جدید و بزرگ بعدی بنا بر اظهارات WinBeta چیزی شبیه قابلیت پیوستگی (Continuity) در iOS و OS X است که امکان تعویض و مراجعت به دستگاه های مختلف را در هنگام کار با آن ها برای کاربر آسان می سازد. بوسیله ویژگی Continuity می توانید کاری را توسط کامپیوتر شروع (مثلا جستجو در مرورگر) و ادامه آن را از طریق گوشی تلفن همراهتان به انجام برسانید. بر اساس گزارش WinBeta افزونه جدید مایکروسافت برای ویندوز 10 نیز عملکردی شبیه همین ویژگی خواهد داشت. اگرچه جزئیات بیشتری در خصوص نحوه عملکرد این سیستم منتشر نشده است.
بر اساس آنچه WinBeta منتشر کرده است، مایکروسافت این امکان را در اختیار طراحان اپلیکیشن ها نیز قرار خواهد داد تا در تولید نرم افزارهای خود به کار گیرند. چنانچه از شواهد بر می آید این ویژگی تنها مختص اپلیکیشن های ساخت خود مایکروسافت نخواهد بود.

تاثیری که بر شما دارد: مایکروسافت با ارائه ویندوز 10 تاکید زیادی بر روی هماهنگی تلفن همراه و کامپیوترهای تولیدی اش دارد. طبیعی است که شرکت در این راستا به دنبال راه حل هایی برای از بین بردن شکاف بین عملکرد این دستگاه ها باشد. یک ویژگی شبیه آنچه در اپل شاهد هستیم، می تواند قدمی مهم و زیرکانه در این راه به شمار آمده و قابلیت Continuum ویندوز 10 را بیش از پیش قدرت و تکامل بخشد و در نتیجه تجربه ای سازگار از استفاده توامان و هماهنگ دستگاه های مختلف از قبیل تبلت ها، تلفن های همراه و کامپیوترها در اختیار کاربران قرار دهد.

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در خصوص این ویژگی و در حالتی کلی تر Redstone چیست؟

3 Responses

   • Taha Mosapour

    Windows 10576 TH2 هستا :؟
    بخش اپدیت سیستم خودش نوشته :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour