نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

امکانات گوگل بی اندازه و متنوع هستند. جیمیل، گوگل پلاس، موتور جستجوگر، مترجم و صدها ویژگی دیگر که ممکن است ما بطور روزانه از آن ها بهره جوییم. اما گوگل امکانات دیگری هم دارد که ما به دلایل مختلف مثل در دست احداث بودن و یا عدم اطلاع رسانی از وجود آن ها بی خبریم. برای پی بردن به برخی از این امکانات جالب با ویندوزسنتر همراه باشید…

 • زمانسنج گوگل

اگر در نوار جستجوی گوگل کلمه Timer را تایپ کنید با چیزی مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که شامل 2 بخش کرنومتر (Stopwatch) و زمان سنج (Timer) است. اگر بر روی زمان نمایش داده شده کلیک کنید می توانید مقدار آن را تغییر دهید. پس از اتمام زمان تنظیم شده، صدای زنگی جهت مطلع کردن کاربر به گوش خواهد رسید.

امکانات مخفی گوگل

 • خانه سازی با LEGO

آیا از بازی با LEGO لذت می برید؟ آیا می خواهید زمان بیکاری خود را به بازی با این وسیله شگفت انگیز بپردازید؟ آن هم به صورت مجازی! گوگل در همکاری با شرکت LEGO این امکان را از طریق سایت Buildwithchrome.com فراهم کرده است. کافی است به این سایت رفته و مشغول بازی شوید. امکانات این پلتفورم خیره کننده است. مثلا می توان محل ساخت ساختمان خود را از روی گوگل مپ انتخاب نمود و یا سازه ساخته شده را به اشتراک گذاشت و از ساختمان های دیگران نیز بازدید کرد.

امکانات مخفی گوگل

در پایین نمایی از این بازی و ابزارهای مختلف آن را مشاهده می کنید.

امکانات مخفی گوگل

 • شماره خوان

اگر می خواهید یک عدد یا مبلغ به حروف برایتان نوشته شود کافی است عدد مورد نظر را به صورت English= عدد در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید. (مثلا 5594000=English) آنگاه گوگل نتیجه را به صورت زیر نمایش خواهد داد.

امکانات مخفی گوگل

 • پرواز در آسمان بیکران بوسیله گوگل

اگر به نجوم و ستاره شناسی علاقه دارید، گوگل ویژگی جالبی را در اختیارتان قرار می دهد. چیزی شبیه Google Earth اما برای آسمان. برای اینکار به این آدرس بروید. در اینجا نقشه آسمان شب برای کنکاش در اختیارتان قرار می گیرد و درست مانند آنچه در گوگل ارث شاهد هستید می توانید بر روی اجرام مورد نظرتان زوم کرده و از مشاهده آن ها لذت ببرید. حتی مختصات نقاط و اجرام نیز در دسترس شما قرار می گیرد و فهرستی از ستاره ها، کهکشان ها و سحابی های مشهور نیز در قسمت پایین نقشه آسمان قابل مشاهده است.

امکانات مخفی گوگل

 

شما چه امکاناتی را از گوگل می شناسید که کاربران دیگر از وجود آن ها بی خبرند؟ با ویندوزسنتر در میان بگذارید.

پیوست

3 Responses

 1. حامد

  سلام
  ممنون ازمطلب ولی کارایی های دیگه ای هم داره ک بعیده عموم مطلع باشن ازش،مثل گشتن درفایلهای گوشی باکروم…ممنون بیشتروکمی سطح روبالاترببریدجسارتا^_^♡

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour