امروز Wednesday 19 June 2019

تـأسف آور است اما تئوری های توطئه آمیز در عصر اطلاعات امروز افزایش یافته است

تـأسف آور است اما تئوری های توطئه آمیز در عصر اطلاعات امروز افزایش یافته است

به نظر شما از اطلاعات و تکنولوژی به شیوه های درست استفاده می شود؟ آیا کسی به فکر سوء استفاده نیست؟

با ویندوزسنتر همراه باشید تا جواب این سوالات برایتان شفاف شود.

cons

کواین تن پلامر

در گذشته تنها استفاده از بزرگ نمایی و اغراق به همراه لفاظی های کاندیدا ها راه های جلب توجه مردم و افزایش آراء به نفع خود بود و اغلب راه های خیانت آمیز غیر قانونی به شمار می آمدند و ممنوع بودند. عصر جدید در انتخابات شاهد نوع دیگری از ترغیب ملت برای رأی دادن است نوعی از ترغیب ها که مختص عصر جدید اطلاعات است.

برای چندین ماه کمپانی بزرگ WikiLeaks اعلام کرده بود که خبر های تعجب آور زیادی را در حوزه ی موضوعات مربوط به کاندیدا های ایالات متحده آمریکا منتشر خواهد کرد. حتی آقای جولیان آسنگ طراح این شرکت اعلام کرده بود که محوریت آخبار هم روی خانم هیلاری کلینتون کاندیدای دموکرات آمریکا خواهد بود. بر این اساس شایعه پراکنان کنجکاو در رابطه با راز های حذف سی هزار ایمیل از یک سرور شخصی توسط هیلاری کلینتون حرف هایی زدند و شایعه هایی درباره ی حقایقی که منشی خانم کلینتون ممکن بود کتمان کند ساختند.

اما وقتی که روز انتخابات آمریکا رسید و این کشور آماده ی شندیدن و دیدن حقایق شد شرکت WikiLeaks اقدام به انتشار سری اول اطلاعات و لیست ایمیل ها کرد و آتش بازی شروع شد. همه حیرت زده شدند و سردرگم چرا که هیچ چیز و موردی در رابطه با دست داشتن کلینتون در حذف این ایمیل ها وجود نداشت و هیچ لطمه ای به کلینتون در رابطه با انتخابات وارد نشد.

شرکت WikiLeaks در گذشته هم اطلاعات زیاد و حساسی را منتشر کرده بود پس در نگاه اجمالی اولیه می شود فهمید که هیچ اتفاق تازه ای رخ نداده است. فقط این نکته که WikiLeaks با انتشار آن اطلاعات نشان داد عصر جدیدی در حوزه ی تبلیغات جهانی شروع شده است و دروغ یا راست بودن آن اصلا اهمیتی برای موضوع ندارد.

hillary-clinton-wikileaks-getty-1-640x480

آلودگی پاک

“در طول جنگ سرد در دنیای امروز کشور های طرفدار استبداد همواره سخنان و جهت گیری های خود را در رابطه با کنترل مخالفت های توده های مردم داشته اند و آن ها را به دنیا و مردم آن تحمیل کرده اند”. این گفته ی آقای مارک فنستر پروفوسر دانشگاه فلوریدا و نویسنده ی یکی از تئوری های توطئه آمیز به نام: پنهان کاری و قدرت در فرهنگ ایالا متحده ی آمریکا.

این شخصیت علمی آمریکا در این رابطه به TechNewsWorld می گوید:”هر کدام از کشور های اقتدارگرا اعضای دپارتمان قدرت و توطئه هستند و گفته ها و اعمال آن ها همان چیزی است که به نفع دولت آمریکا و دولت های خودشان است”.آقای فنستر افزود:” این عمل از جانب آن ها دقیقا همان تبلیغات درست و کامل است که هرکس در مقابل آن ها به مخالفت بپردازد و مخالفت خود را علنی و عمومی کند دولت می تواند اورا تنبیه و سرکوب کند.

با رشد اینترنت سرکوب و تنبیه صدا های اعترازآمیز سخت تر شده است. بر این اساس و مفهوم هکتیویسم در دنیا اینترنت با ابزار های خود این بستر را طوری ساخته است که هیچ دولتی نتواند صدای معترضان خود را به طور کامل سانسور کند و یا کشور های دیگر را از دیدن واقعیت های درون کشور خود مصون بدارد. به عبارت دیگر در عصر جدید هرچقدر هم که سانسور صورت بگیرد نمی توان از نشت اطلاعات و واقعیت ها به دنیای بیرون جلوگیری کرد.

wikileakslogo

آقای مارک فنستر در مصاحبه ای در رابطه با انتخابات گفت: “ما در یک آزمایش جالب قرار گرفته ایم. اگر اتهامات به کشور روسیه برای این نکته که هکر های این کشور از طریق دولت این کشور سازمان دهی شده اند درست باشد حتما جلوگیری از نشت خبر دست داشتن خانم کلینتون و ستاد او در حذف ایمیل ها نیز حتما بر همین استناد استوار است یعنی آقای جان پودستا به دستور رهبر خود و دولت آمریکا از نشر این اخبار به نفع موقعیت انتخاباتی جلوگیری می کنند”.

ممکن است اطلاعات ستاد کلینتون به ویرانگری که آقای آسنگ از WikiLeaks در ابتدا نشان داد نباشد ولی بدون شک این خبر بعد جدیدی به دنیای انتخابات جدید اضافه کرد و به عموم دنیا نشان داد که چه وقایعی ممکن است به عنوان آلودگی پاک در دنیا معروف شود.

آقای مارک فنستر: “این شیوه از تبلیغات هنوز در دنیای حقیقی مرسوم نیست ولی حتما راهی رای شکل دادن و سامان دهی شرایط برای القا و اجرای حتمی خواسته های دولت هاست”.

به خاطر ویژگی های خوبی که رقیب کلینتون یعنی آقای ترامپ از رئیس جمهور روسیه آقای ولادمیر پوتین شمرد گمانه زنی ها برای این نکته که بحث ایمیل ها صرفا برای تخریب کلینتون بوده است افزایش یافت.

آقای راب اندرل تحلیلگر ارشد گروه  Enderle Group در مصاحبه ای برای انتخابات می گوید: “این نکته هنوز مبهم است که روسیه حتی اگر به قصد دولتی اقدام به هک کرده باشد این کار را برای کمک به انتخاب شدن ترامپ کرده باشد.و معلوم نیست که روسیه این کار را با قصد قبلی انجام داده است یا این که خیر. شاید روسیه قصد دارد هر دو کاندیدا را از داشتن مصونیت در پست ریاست جمهوری معاف کند و به عبارت دیگر ثابت کند که هر دو نامزد انتخاباتی صلاحیت ندارند حتی اگر انتخاب شوند”.

همچنین آقای راب اندرل به TechNewsWorld گفته است: ” شاید روسیه قصد دارد با اعمال این گونه خراب کاری ها انتخابات آمریکا را بی اعتبار جلوه داده و زمینه های شورش را در آن پدید آورد”.

truth

تبلیغات بیشتر

اگرچه ممکن است انگیزه های Wikileaks برای این اخبار درست و حقیقی باشند و نکته های درست و واقعی را نشان داده باشند این واضح است که اینترنت شرایط را برای نشان دادن همه واقعیت ها فراهم کرده است و تبلیغات جز تا حدی نمی تواند مانع دیدن حقایق درست شوند.

راب اندرل: ” واضح است که هم اکنون اکثر رسانه ها و سایت ها هم به دلخواه دولت مردان و نامزد ها اطلاع رسانی می کنند و بعضی حقایق را نمی گویند اما با این حال نمی توانند خود را به طور کامل پشت این نقاب نگه دارند و پنهان باقی بمانند”.

برای مثال در جریان انتخابات گذشته لیبرال ها خبر های مخالف انتظار شنیدند و این ثابت کرد که برداشت آن ها از دنیای اطراف بسیار متفاوت است و په بسا اصلا نادرست پیش بینی می کنند. این نکته ای بود که آقای راب اندرل به آن در این مصاحبه آشاره می کرد.

ارزش انتخاب به صداقت

نتایج بحث های بالا نمایانگر دنیایی پر از تعجب و سختی و زشتی است اما در این میان ارزش هایی نیز هستند که به دنیا ثابت کند فطرت بیدار انسانی به دور از این سیاست های ریاکارانه دنبال حقایق است و از این امر دست بر نخواهد کشید و ثابت کننده ی این ادعا این است که حتی اگر از کسانی که خودشان دچار سیاست های توطئه کارانه هستند سوال شود می گویند خوبی بهتر از بدی است و حقیقت بهتر از پنهان کاری.

us-presidential-elections-fake

حقیقت گوهری است به ارزش بی نهایت

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: TechNewsWorld[/column]

بهزاد باقری وبسایت شخصی
دانشجوی ترم آخر مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تبریز.۲۳ ساله.برنامه نویسی اندروید و ای اس پی دات نت.دوستدار مایکروسافت.تمایل به یادگیری .خلاق.مسئول.برنامه ریز.دقیق.علایق:شنا.فوتبال.پلی استیشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.