نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

مایکروسافت الگوریتم تاچ جدیدی برای کاربران ویندوز ۱۰ بویژه کسانی که از لپ تاپ های با تاچ پد دقیق بهره می برند ایجاد می کند. همچنین حرکات جدید و بهینه تر برای صفحات لمسی نیز نوشته شده است. در بخشی از کنفرانس WinHEC که با عنوان ” طراحی سخت افزار های عالی برای رابط کاربری ویندوز ۱۰ ” برگزار شده بود، مایکروسافت ارائه ایی از نحوه کار الگوریتم لمسی برای تاچ پدهای با دقت بالا نمایش داد. همچنین بیان کرد که هزینه راه اندازی چنین دقت بالای تاچ که پیشتر برای ویندوز ۸٫۱ هم طراحی شده بود، کاهش چشمگیری داشته اشت. این بدین معناست که این قابلیت برای اکثر لپ تاپ هایی که با ویندوز ۱۰ عرضه می شوند همراه خواهد بود.

windows-10-touch-gestures

همانطور که در تصویر مشخص است، گوشه تاچ پد که برای دسترسی سریع به منو ویندوز ۸٫۱ مورد استفاده بود، جای خودش را به الگوریتم جدید لمسی در ویندوز ۱۰ برای تاچ پدهای دقیق داده است. تعدادی از این الگوریتم ها شبیه به صفحات لمسی است که با دو انگشت می توان زوم و با کشیدن دو انگشت به بالا و پائین اسکرول را انجام داد. در تصویر دیگر می توانید ببینید که این عملکردها در ویندوز ۱۰ چگونه بکار گرفته خواهند شد.

windows-10-touchpad-examples

 مایکروسافت در بخشی دیگر از کنفرانس خود اظهار داشت که این قابلیت ها برای بیشتر دستگاه هایی که از تاچ گوشه استفاده می کنند پشتیبانی خواهد شد. در ویندوز ۱۰ با کشیدن انگشت از سمت چپ روی تاچ پد، تسک منیجر ویندوز آخرین برنامه های باز شده اجرا خواهد شد. همین عمل از سمت راست، اکشن سنتر جدید ویندوز ۱۰ را اجرا می کند. کشیدن از بالای تاچ پد، نوار عنوان پنهان برنامه را پدیدار می کند و در تبلت می توانید برنامه ها را منتقل و اسنپ نمایید. در آخر هم اگر انگشت خود را از پائین به بالا بکشید، تسکبار دسکتاپ زمانی که برنامه ها در حالت تمام صفحه باشند نمایان می شود.

3 Responses

 1. محمدعلی اخوان صراف

  این کار به حرفه ای و سریع بودن خیلی کمک میکنه

  پاسخ
 2. علیرضا عالمی

  انتظار چنین قابلیتی رو از مایکروسافت که آفیس داره رو مکشیدم چون باعث صرفه جویی در وقت و هزینه میشه
  واقعان یکی از ملزومات یه سیستم هوشمنده

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour